Який лінолеум краще для квартири: як вибрати, який лінолеум краще вибрати для квартири, як правильно вибрати натуральний лінолеум

Який лінолеум краще для квартири: як вибрати, який лінолеум краще вибрати для квартири, як правильно вибрати натуральний лінолеумЛінолеум – це широкодоступний будівельний матеріал, який застосовують для покриття підлог. Цей матеріал застосовують на практиці вже дві сотні років. Незважаючи на присутність на будівельному ринку великої кількості підлогового покриття, лінолеум не втратив своєї актуальності. Це не дивно, зараз випускають цей матеріал найрізноманітніших забарвлень. Його відрізняє простота укладання і досить низька вартість. Крім того, матеріал володіє певною часткою пружинистість і міцністю. Споживачеві надано великий вибір продукції, і він досить часто не може у виборі продукції. Розглянемо що необхідно враховувати при підборі цього будівельного матеріалу.

Як вибрати лінолеум для квартири — основні критерії

Зміст статті

 • Як вибрати лінолеум для квартири — основні критерії
 • Який лінолеум краще для квартири
  • Натуральний лінолеум
  • Полівінілхлоридний (ПВХ) лінолеум
  • Гліфталевий (алкідний) лінолеум
  • Коллоксиновый лінолеум
  • Лінолеум-релін
 • Як вибрати натуральний лінолеум для різних приміщень у будинку
  • Кухня, коридор, передпокій
  • Вітальня
  • Спальня
  • Дитяча кімната
  • Балкон
 • Вибір декору і забарвлення

Щоб вибрати хороший лінолеум в квартиру правильно слід врахувати ряд факторів. Домовласник при виборі підлогового настилу повинен керуватися наступними критеріями:

 • Призначенням, тобто, в якому місці він буде укладений.
 • Якістю.
 • Вартістю.
 • Який лінолеум краще для квартири: як вибрати, який лінолеум краще вибрати для квартири, як правильно вибрати натуральний лінолеум

  Який лінолеум краще для квартири

  Перед тим як підібрати натуральний настил для міського житла, споживач повинен зрозуміти, який тип матеріалу йому підходить і в приміщенні, якого типу належить укладати.
  Якість покриття можна визначити за такими ознаками: відсутність будь-якого запаху, його наявність говорить про те, що при виготовленні продукції це були використані матеріали низької якості.

  Крім того, матеріал не повинен розшаровуватися, на його площини не повинно бути ніяких дефектів, в тому числі тріщин та інших пошкоджень. Кольори і малюнки, нанесені на лицьову сторону повинні бути яскравими і не мати розлучень. Наявність дефектів теж говорить про незадовільну якість продукції, купувати яку небезпечно.

  ДОВІДКА. Продавець цього виробу повинен на першу вимогу пред’явити документи, які підтверджують якість, гігієнічну та екологічну безпеку.

  Розберемося, які види настилів присутні на ринку.

  Натуральний лінолеум

  Цей вид включає в свій склад – борошно з деревини, віджате масло з льону, борошно з кори коркового дерева, природні смоли і барвників. У підставі цього будівельного настилу лежить тканина з джуту.

  Для виробництва натурального лінолеуму застосовують тільки натуральна сировина, що його можна укладати для розміщення в приміщеннях, де знаходяться алергіки або астматики. Матеріал цього типу використовують для створення покриття в кімнатах для дітей. До явних переваг натурального настилу відносять:

  • стійкість до стирання;
  • екологічну безпеку;
  • не схильний до дії прямих сонячних променів;
  • простоту догляду;
  • не підтримує горіння.

  До явних недоліків відносять:

  • крихкість, його небажано згинати;
  • його не можна використовувати для створення підлогового покриття в приміщеннях з високою вологістю;
  • відносно висока вартість.

  Полівінілхлоридний (ПВХ) лінолеум

  ПВХ – настил роблять на підставі сировини, що застосовується для теплової ізоляції, і виконаного з тканих або нетканих матеріалів. Російські виробники лінолеуму застосовують технології, розроблені в країнах ЄС. Відповідно ціна доступна широкому колу споживачів. Цей лінолеум володіє наступними перевагами:

  • мала теплова провідність;
  • непроводимость електрики;
  • не піддається гниттю.

  Виробники пропонують випуск продукції з широкою гамою колірних рішень. Між тим лінолеум цього типу володіє і рядом недоліків:

  • реагує на дію високих температур;
  • нестійкий переносить дію розчинників;
  • при знижених температурах втрачається пластичність.

  Виробники пропонують на ринку два виконання цієї продукції – побутове та комерційне. Перший відрізняється невеликою товщиною, малою тривалістю експлуатації до 5 років. Комерційне виконання відрізняється підвищеною стійкістю до зносу, і тривалим періодом використання до 20 років. Виробники випускають деякі модифікації, наприклад, антистатичний.

  Гліфталевий (алкідний) лінолеум

  Цей тип настилу виробляють методом накладання алкідної смоли на спеціально оброблену тканина. Переваги цього виду матеріалу укладені у високих тепло та шумоізоляційних характеристиках. Але, при використанні цього лінолеуму потрібно пам’ятати про його крихкості, що призводить до певних труднощів у процесі укладання. Перед нею укладальний матеріал потрібно протримати в приміщенні з теплим повітрям, в іншому випадку може виникнути деформація, що призводить до зміни геометричних розмірів.

  Коллоксиновый лінолеум

  Фундаментом для виробництва цього матеріалу виступає нітроцелюлоза. Зазвичай його проводять без будь-яких підстав. Разом з тим, цей матеріал відрізняє стійкість до дії вологи, вогню і декоративний вигляд. Але при підборі його для укладання потрібно пам’ятати про те, що він чутливий до перепадів температури.

  Лінолеум-релін

  Настил цього виду володіє двома шарами. Підкладковий виготовляють з подрібненої гуми перемішаної з бітумом. Особовий виготовляють шляхом перемішування гуми, барвників і наповнювачів. Переваги: гнучкість і стійкість до вологи.

  Мінуси: до складу цього настилу входять шкідливі речовини, які поступово випаровуються, і його радять не укладати в приміщеннях для проживання.

  Як вибрати натуральний лінолеум для різних приміщень у будинку

  Це настил може бути класифікований за призначенням приміщення, де воно буде укладено. Це відображається у його назві. В ньому дві цифри. У першій зазначено число від 1 до 4, де:

  • 1 – приміщення з малим рівнем скупчення.
  • 2 – житло.
  • 3 – офіси.
  • 4 – промислові виробництва.

  Друга показує рівень розрахункових навантажень, де 1 — мала нагружемость, 4 — гранично велика. Наприклад, для укладання в прохідному коридорі доцільно використовувати настил марки 23 або 24, для спальної кімнати 21.

  Кухня, коридор, передпокій

  В цих частинах квартири фахівці радять укладати настил не менше 3 мм. Для них, допустимо укладати настил побутового рівня, на підставу ПВХ, більш ефективним буде використання напівкомерційного настилу. Практика показує, що для вказаних приміщень часто застосовують настил, виконаний під кахель.

  Який лінолеум краще для квартири: як вибрати, який лінолеум краще вибрати для квартири, як правильно вибрати натуральний лінолеум

  Вітальня

  У вітальні, проходить досить велика кількість людей, це і самі господарі та їхні гості, тому вважають, що в ній прохідність середнього рівня. Тому можна використовувати матеріал товщиною в 1,5 мм. Шанс отримання пошкодження від механічної дії в цій кімнаті відносно невелика. Використання для цієї кімнати настилу на підставі ПВХ або на підставі поліестеру. Укладання може бути зроблена безпосередньо на підлогу з дерев’яних дощок.

  Який лінолеум краще для квартири: як вибрати, який лінолеум краще вибрати для квартири, як правильно вибрати натуральний лінолеум

  Спальня

  Для спальної кімнати, де досить низька прохідність, використовують матеріал від 1,2 до 1,5 мм. Розумним варіантом можна вважати, побутової настил, виготовлений на основі спіненого полівінілхлориду.

  Який лінолеум краще для квартири: як вибрати, який лінолеум краще вибрати для квартири, як правильно вибрати натуральний лінолеум

  Дитяча кімната

  У дитячі заходить не так багато народу, і тому прийнято вважати, що у них прохідність на середньому рівні. Але з високою ймовірністю отримання дефектів, нанесених механічним способом. Настил на основі спіненого ПВХ можна назвати оптимальним рішенням для укладання в цьому приміщенні, але якщо дозволяють фінансові ресурси, то можна укласти напівкомерційний матеріал з нанесеним захисним шаром в 0,25 мм

  Який лінолеум краще для квартири: як вибрати, який лінолеум краще вибрати для квартири, як правильно вибрати натуральний лінолеум

  Балкон

  На не опалювальному приміщенні балкона або лоджії, на дачній веранді або в альтанці матеріал втратить свої експлуатаційні параметри. Так як майже всі види лінолеумного покриття не протистоять дії природних УФ випромінювань і скачки вуличних температур для них згубними.

  Який лінолеум краще для квартири: як вибрати, який лінолеум краще вибрати для квартири, як правильно вибрати натуральний лінолеум

  Вибір декору і забарвлення

  Цей настил цікавий тим, що має широку палітру дизайну і квітів. Виробники навчилися надавати цьому виду підлогового покриття соковиті кольори, не зникають з часом. Зовнішній вид синтетичного покриття ще вище. На ньому з успіхом імітують такі натуральні матеріали, як кераміка, камінь, дерево і ін

  Серед споживачів користуються високим попитом покриття імітують висококласний паркет, виконаний з вишні або дуба. При цьому покриття зводить деталі покриття в повному обсязі фактуру дерева.

  Не меншим попитом користується матеріал, який імітує мозаїку на поверхні деревини або дошки з масиву. Любителям експериментів з інтер’єром виробники цього матеріалу пропонують лінолеум з оригінальним візерунком або малюнками, які виконані у різних жанрах.
  Цікаво виглядає покриття, яке імітує мармур або граніт та ін. Нерідко виробники виготовляють це покриття, виконане під постарені матеріали, наприклад, камінь.

  Який лінолеум краще для квартири: як вибрати, який лінолеум краще вибрати для квартири, як правильно вибрати натуральний лінолеум