Який мінімальний рівень води повинен підтримуватися в котлі

Який мінімальний рівень води повинен підтримуватися в котліНа промислових та виробничих підприємствах для теплопостачання застосовуються різні теплові установки, що працюють під тиском: водогрійні і парові котли, газопроводи і паропроводи, компресорні установки.

Який мінімальний рівень води повинен бути в котлі

Зміст статті

  • Який мінімальний рівень води повинен бути в котлі
  • Якщо води буде менше мінімуму
  • Важливість підтримання рівня води в котлі

Парові котли є універсальними теплоносіями для водяних і парових систем теплопостачання. Вони знаходять застосування не тільки в звичайних виробничих котелень, але й у змішаних підприємствах, де необхідна подача пари та гарячої води.

Водонагрівальні котли є однією з найбільш простих схем відпустки тепла у вигляді гарячої води. Основною відмінністю таких котлів від парових полягає в тому, що всередині труб не утворюються крапельки пари. В парових котлах такі пароутворення сприяють засолення рідини і перегріву металу.Який мінімальний рівень води повинен підтримуватися в котлі

При роботі котлів можливі наступні порушення: втрата води, підвищення рівня вище граничної норми, потрапляння води в паливні елементи, різкі перепади температури, закипання води і вилив її в пароперегрівач. Внаслідок цих порушень відбувається гідравлічний удар і як наслідок аварійна ситуація в системі теплопостачання.

Значення середнього рівня у котлі встановлюється виробником і коригується на базі пускових випробувань. Якісне регулювання рівня води в котельному агрегаті забезпечує його стабільну роботу. Тому для точності регулювання висуваються суворі вимоги.

Зазвичай контроль системи харчування обумовлений котлів паропродуктивністю, яку здійснюють спеціальні регулятори. Регулятори призначені для впливу на ступінь відкриття клапана харчування. Вони бувають одноимпульсные, двухимпульсные і трехимпульсные. В залежності від витрати пари і живильної води регулятори контролюють зміни в системі подачі живлення. Як пристрій індикації може служити оглядове скло, розміщене на регуляторі.Який мінімальний рівень води повинен підтримуватися в котлі

Рівень у барабані котла вказує на баланс між витратою пари і витратою живильної води. Виявлення відхилень від середнього значення вказує на порушення балансу в живильному системі. Також відхилення можливе з-за зміни парового тиску в барабані котла.

Підтримання середнього рівня має бути стабільно навіть при змінах продуктивності пара.

Відхилення рівня від середнього значення на 150 мм від вищої обігрівається точки барабана і з’єднання опускних труб вважається допустимим мінімальним рівнем.

Довідка! Якщо рівень води знижується нижче видимої частини оглядового скла, така зміна називається «упуском». При підвищенні відбувається «перепитка» рівня. Відстань між цими граничними значеннями може становити 400 мм.

Якщо води буде менше мінімуму

Якщо відбудеться зниження рівня нижче допустимого, то можливе припинення обігу. З-за зупинки у системі циркуляції відбувається різкий стрибок температури. Такий упуск може призвести до порушення всієї системи живлення. Оголюються парообразующие труби, потім відбувається їх охолодження, порушується міцність в стикувальних місцях, що згодом призводить до перепалення всієї системи.

Основні причини упуска води:

  • пошкодження або зупинка автоматичного живлення;
  • пошкодження водоуказательных приладів;
  • дефіцит води в деаераторі;
  • порушення в роботі персоналу;
  • несправність спускних елементів.Який мінімальний рівень води повинен підтримуватися в котлі

При зниженні рівня нижче мінімального оператор відповідно до «Правилами пристрої і безпечної експлуатації парових і водогрійних котлів» повинен здійснити аварійну зупинку котельного агрегату. Це здійснюється за допомогою припинення передачі палива та супроводжуючих компонентів. Скидання рідини можливий в результаті охолодження температури не вище 70 градусів за Цельсієм.

Важливість підтримання рівня води в котлі

Необхідність підтримувати рівень рідини в барабані дає можливість забезпечувати постійне живлення котла. Підвищення верхнього граничного рівня служить причиною коливань температури усередині пристрою і призводить до закипання. При інтенсивному паротворенні відбувається різкий викид солей, що призводить до заносу пароперегрівача, ходової частини турбіни і внаслідок цього зниження її економічності і пропускної здатності.

Також скипання можливо з-за низької якості рідини, великої кількості домішок та нафтопродуктів. В цьому випадку відбувається посилене утворення накипу і згодом перегрів труб. Щоб усунути причину скипання, необхідно знизити паропродуктивність, витрата палива, закрити головний стопорний клапан і здійснити безперервну або періодичну продувку. Продування дозволяє видалити перетворену в шлам накип.

Який мінімальний рівень води повинен підтримуватися в котлі

Довідка! За правилами Держнагляду заборонена робота котла навіть з одним несправним елементом. Несправний клапан в регуляторі, манометр, корозія металу в высоконапряженных елементах, відсутність запасного живильного насоса, несправні фільтри — все це може призвести до вибуху котлів або пожежі в котельні.

Всі зазначені причини несправностей в системі живлення котла носять комплексний підхід. Для якісної роботи котла необхідно звертати увагу на виробників котельних установок, контролювати параметри рідини, уникати помилок у вимірах, своєчасно вживати заходів щодо усунення несправностей.