Не завжди опалювальний сезон починається з означеної дати. Проблеми з комунікаціями змушують комунальників відкладати довгоочікуваний день. А адже холодні деньки можуть спіткати вже в кінці вересня — початку жовтня. Через це споживачі змушені купувати «помічників», якими є обігрівачі.

Які обігрівачі краще для квартири? Нижче ми поговоримо про кожного різновиду опалювальних пристроїв більш докладно, щоб ви змогли зрозуміти, який прилад підходить саме вам.

Основні види обігрівачів для квартири

Зміст статті

 • Основні види обігрівачів для квартири
  • Інфрачервоні моделі
 • Тепловентилятори
  • Конвектори
  • Масляні радіатори
 • Найбільш економічні варіанти
 • Кращі фірми-виробники
 • Найпотужніші варіанти
 • Правила пожежної безпеки при використанні приладу

Сучасний ринок представлений широкою різноманітністю моделей від різних виробників. І всі ці прилади можна розділити на чотири категорії:

 • Олійні пристрою;
 • Інфрачервоні моделі;
 • Конвектори;
 • Теплові вентилятори.

Представник будь-якої групи буде працювати від звичайної мережі з напругою в 220 В. Кожен з приладів має свої сильні і слабкі сторони, і далі мова піде саме про них.

Інфрачервоні моделі

Представлені пристрої з’явилися на ринку відносно недавно, через що багато користувачів з побоюванням відносяться до їх використання. Але всі побоювання марні, і ці прилади позбавлені всіх недоліків, які притаманні іншим типам обігрівачів. Робочий принцип заснований не на нагріві повітряних мас.

Нагріваються предмети, що знаходяться в кімнаті. І надалі саме вони віддають тепло в навколишній простір.

Інфрачервоні пристрої мають ряд вагомих переваг, а саме:

 • Вогнестійкість;
 • Відсутній шум в процесі роботи;
 • Не сушать повітря в кімнаті;
 • За незначний час нагрівають кімнату до потрібної температури;
 • Мінімальний витрата енергії;
 • Можна розмістити на стелі, підлозі і стінах.

Купуючи будь-яку модель з цієї категорії, необхідно бути гранично уважним, щоб не натрапити на підробку, т. к. в основному їх виробляють у Китаї. Тому слід віддавати перевагу продукції, випущеної відомими у всьому світі компаніями. Крім того, при оформленні покупки рекомендується запитати у продавця документи, що підтверджують походження товару.

Тепловентилятори

Який обігрівач краще вибрати для квартири? Теплові вентилятори забезпечують найбільш швидкий обігрів. Основним завданням приладів є забезпечення теплом невеликих приміщень. І необхідно визнати, що ці обігрівачі відмінно справляються з поставленим перед ними завданням, через що вони користуються широкою популярністю серед споживачів.

Нагрівальний елемент може бути виконаний з наступних матеріалів:

 • Метал;
 • Кераміки;
 • Металокераміка.

Він вбудований у корпус, який у більшості випадків виготовлений з міцного пластику. Але іноді можна зустріти моделі з залізним корпусом.

Вентилятор розташований за нагрівальної складової, через що він без праці направляє тепле повітря в приміщення. А якщо відключити обігрівальну функцію, представлений прилад може використовуватися в ролі звичайного вентилятора.

Вибір обігрівача для квартири досить простий. Більшість моделей мають компактні габарити і невелика вага, через що їх можна розмістити не тільки на підлозі, але і на столі, створивши комфортні умови роботи. Користувач має право вибрати потрібну йому модель з широкого асортименту на ринку.

Сучасні пристрої містять кілька режимів потужності і дозволяють регулювати температуру обігріву. А в деяких моделях вбудована система управління пультом, що дуже зручно.

Важливо! Як вибрати економічний обігрівач для квартири? У деяких приладах є поворотний механізм, через що повітря рівномірно розподіляється по периметру кімнати.

Але є і один незначний недолік. Він полягає в легкому шумі, який може навіть перешкоджати сну. З огляду на сказаного, користувачам, які страждають від проблем зі сном, представлений тип обігрівачів навряд чи підійде.

Конвектори

Який обігрівач вибрати для квартири? В конвекторах нагрівальним елементом є ТЕН, розташований в металевому корпусі. Останній одночасно виконує захисну функцію, так і служить гріючим елементом.

Поширення тепла відбувається завдяки природній конвекції, у процесі якої тепле повітря піднімається, а холодний відправляється у зворотному напрямку.

На сьогоднішній день ринок представлений різноманітними моделями, які можна встановлювати як на підлогу, так і кріпити на стіни. Краще встановлювати прилади під вікном. В такому випадку кімната буде рівномірно прогріватися, і ви зможете насолоджуватися комфортною температурою навіть в сувору зиму.

Крім сказаного представлені пристрої практично не видають шуму в процесі роботи. Шумлять лише моделі з вбудованим вентилятором. Але навіть у цьому випадку звуки не будуть заважати відпочинку або сну.

Не обійшлося і без недоліків. Даного типу обігрівачів потрібен значний час, щоб прогріти холодну кімнату. Основним завданням конвекторів є підтримання оптимальних температур в приміщенні.

Масляні радіатори

Який обігрівач краще для квартири? Ці прилади отримали широке поширення серед сучасних користувачів. При цьому з широкого різноманіття на ринку, тільки пристрої з цієї групи можуть називатися радіаторами.

За принципом роботи ці моделі є аналогом звичайної батареї, за винятком однієї особливості. Внутрішнім наповнювачем є не вода, а мінеральне масло. Воно нагрівається за допомогою електричної спіралі, передає тепло на металевий корпус, який, у свою чергу, прогріває необхідну площу.

Кількість секцій буде залежати від придбаної моделі, і в більшості випадків коливається в діапазоні від 5 до 15 штук. Чим більше їх число, тим вище площа теплообміну, і відповідно швидше прогрівається кімната.

Масляні радіатори не видають сторонніх шумів в процесі роботи, є пожежобезпечними пристроями, і радують споживачів доступною вартістю. Їх можна залишати в активному режимі на всю ніч, не переживаючи при цьому про безпеку.

Незважаючи на значну масу (близько 10 кг) ці обігрівачі залишаються мобільними, зважаючи на те, що обладнані дрібними коліщатками. Але, є й один недолік. Він полягає в тому, що для досягнення робочої температури пристрою потрібно близько 20 хвилин.

Найбільш економічні варіанти

Який обігрівач краще для квартири і економічніше? Найдорожчі моделі можна знайти в будь-якій з вище перерахованих категорій, і нижче буде наведено по одному пристрою з кожної групи.

 • Обігрівач Ballu BFH/S-03. Радує доступною ціною і простотою експлуатації. Управління пристроєм буде механічним, а при граничному нагріванні Тена відбудеться автоматичне відключення. Призначений для прогріву кімнат, площею близько 20 м2.
 • Масляний радіатор Ballu BOH/CL-07. Зручна і продуктивна модель, дозволити собі яку користувач зможе з будь-яким бюджетом. Модель має функцію регулювання температур і потужність 1500 ватт. Дозволяє прогріти кімнату квадратурою від 15 до 20 м2.
 • Конвектор Electrolux ECH/AG-1500MFR. Недорога, але при цьому якісна і безпечна модель для прогріву приміщень. Оформивши покупку, ви отримаєте пристрій з високою тепловіддачею, про що свідчить безліч позитивних відгуків від щасливих володарів представленого пристрою.
 • Інфрачервоний обігрівач Ballu BHH/M-09. Яскравий представник бюджетного сегмента, розрахований на кімнати від 15 до 20 квадратних метрів. Придбавши цю модель, ви зможете зимувати в комфортних умовах, а сам обігрівач буде радувати стабільною роботою протягом тривалого часу.
 • Кращі фірми-виробники

  Як вибрати обігрівач для квартири?

 • Sinbo — компанія, що функціонує в Туреччині. Виготовляє якісні обігрівачі, які користуються попитом у багатьох світових державах.
 • Almac — російська компанія, що виробляє інфрачервоні обігрівачі преміум сегменту. Продукцію фірми можна придбати не тільки в РФ, але і в країнах СНД, а також ЄС.
 • Ballu — азіатський виробник, основним напрямком якого є виготовлення кліматичного обладнання. Продукція відрізняється високою якістю і тривалим терміном служби.
 • Zilon — популярний виробник опалювальної техніки, виробництво якої зосереджено в Іжевську.
 • Noirot — компанія з Франції, чия історія сягає корінням у глибоке минуле. Фірма випускає близько 40 варіантів обігрівачів, які реалізуються більш ніж у 90 країнах.
 • Найпотужніші варіанти

 • Almac ИК11 являє собою надійне пристрій, що має привабливий дизайн. Прилад абсолютно безпечний у використанні, його можна розміщувати навіть в дитячій кімнаті. Потужність зупинилася на позначці 1 тис. Ватів, і обігрівач розрахований на кімнати, площею 25 м2.
 • Nobo C4F20 представляє відмінний конвектор, що має потужність 2 тис. Вт. Його можна встановлювати в кімнатах не більше 25 м2. Зрозуміла на інтуїтивному рівні управління дозволяє встановити оптимальну температуру всього за пару секунд. Для цього приладу характерний швидкий нагрів і тривалий термін служби навіть при постійному навантаженні, що й схиляє більшість користувачів до його купівлі.
 • Electrolux EOH/M-3221: відмінний радіатор, поєднує в собі компактні габарити і достатню ефективність, досягнуту завдяки наявності 11 секцій і точкового термостата. Прилад дозволяє встановити три режими потужності 1000, 1200 і 2200 Ватів. Крім того, він обладнаний невеликими колесами, через що без праці переміщається в потрібне місце. Призначений для обігріву кімнат з площею від 25 до 30 м2.
 • Electrolux EFH/W-1020: практична і надійна модель теплового вентилятора. Радує споживачів широким функціоналом і тривалим терміном служби. Розрахований на кімнати від 18 до 22 м2, а показник потужності зупинився на позначці в 2200 Ватів.
 • Правила пожежної безпеки при використанні приладу

  Насамперед, рекомендується віддавати перевагу виключно якісним моделей обігрівачів, на використання яких надається тривала гарантія. Перед початком використання необхідно уважно ознайомитися з інструкцією. А в процесі експлуатації рекомендується регулярно перевіряти вилку і розетку на наявність несправностей, щоб не допустити замикання, з можливістю подальшого загоряння.

  Також обігрівальні прилади повинні бути закріплені у відповідності з рекомендаціями виробника. Йдучи з дому, необхідно в обов’язковому порядку відключати прилад.

  Увага! Категорично заборонено залишати прилади, що включені поряд з фіранками й завісами, інакше може виникнути загоряння.