Виробництво домашньої побутової хімії пропонує величезний асортимент товарів для прання. Правильно вибрати засіб, що підходить для певного виду білизни і не «вбиває» пральну машину серед такого розмаїття досить важко. Тому потрібно врахувати деякі умови при виборі прального порошку.

Переваги рідкого порошку у вигляді гелю.

Швидка растворяемость. Гель має рідку структуру і швидше розчиняється у воді, що значно економить час навіть при ручному замочуванні.
Відсутність нальоту на машині. Рідкий порошок не залишить слідів на лотку і нагрівальних частинах машини, що може продовжити термін її служби.
Вологостійкість. Гель знаходиться в закритій тарі, тому загальна вологість ванної кімнати йому не страшна.
Приємний аромат. Гелі випускаються в концентрованому вигляді з різними ароматами, і прання з його допомогою може обійтися без додаткового ополіскування білизни кондиціонером.

Недоліки рідкого порошку у вигляді гелю.

Економія. Гель витрачається швидше саме із-за своєї рідкої структури. Не кожна господиня буде вивіряти мірним стаканом потрібну кількість, тому рідкий засіб не рідко ллється в машину «на око».
Ціна. В залежності від виробника ціна має різницю, сухий порошок завжди виграє у ціновій політиці.
Випаровування. Під дією тепла або при неправильному зберіганні навіть гель може висохнути. Також рідкий засіб для прання в капсулах може зіпсуватися від підвищеної вологості.

Переваги сухого порошку для прання.

Продуктивність. Сухий порошок завжди працює краще, тому для дуже забрудненої білизни краще використовувати саме таку структуру. Це дасть можливість не перестирывать білизну в машині повторно.
Кількість. Сухі порошки випускаються у великій тарі, що дає можливість економії бюджету при купівлі великих обсягів.
Температура прання. Сухий порошок витримує підвищену температуру води, що дає можливість стирати навіть при 90°С.

Недоліки сухого порошку для прання.

Вапняний наліт. Сухі порошки з часом можуть залишити у відсіках машини наліт, що може привести до поломки машини.
Здоров’я. Сухі летючі речовини порошку можуть викликати алергічні реакції.
Додаткове полоскання. Щоб уникнути залишку частинок сухого порошку на одязі варто скористатися функцією додаткового полоскання, що не економить ні частині машини, ні електроенергію.

Чим прати в пральній машині вибір суто особистий. Для певних тканин або видів прання краще мати порошок двох видів. Це дасть можливість економно витрачати не тільки засоби побутової хімії, але і поберегти пральну машину вибираючи делікатний або ручний режим прання.