Для того щоб звести опалювальне споруда, необхідно знати, якою розчин потрібен для кладки печі. Дійсно, від нього може багато залежати: термін експлуатації, якість побудови і багато іншого. Тому так важливо ретельно підбирати склад, пропорції і враховувати деякі нюанси. Про це і йтиметься у цій статті, зрозуміємо який з розчинів краще.

Глиняний розчин

Зміст статті

 • Глиняний розчин
  • Як підготувати глину
  • Пропорції глини та піску
  • Розчин звичайної глини
  • Розчин з шамотної глини
 • Глина для пічної кладки
  • Як вибрати глину для кладки печі

Щоб забезпечити жаростійкість і лінійне розширення, бажано підібрати правильні матеріали для виготовлення.

ВАЖЛИВО! Варто пам’ятати, що описуваної суміші є не тільки властивість малої міцності з’єднання, але і зменшення повноти шару. Тому існує ймовірність перетворення з високою тяги в низьку.

Як підготувати глину

Процес підготовки потрібен для того, щоб виріб придбало характерні йому властивості. Це представляється як поетапний алгоритм:

 • Очищення. Дія відбувається сухим чином, тобто речовина просіюють через сито (осередки якого менше 2*2,5 міліметрів). Тим самим ліквідуються різні домішки і забруднення. Єдине, можуть виникнути труднощі з-за швидкого забивання частинок. Для цього можна використовувати рідину — зволожити грунт.
 • Приготування. Для початку потрібно взяти ємність. В неї вкладається речовина так, щоб утворився шар товщиною приблизно 150-120 мм. Далі заливається вода. Вона повинна повністю покрити поверхню з піднесенням до 1 сантиметра. Потім також розташовується поверх глиняна маса. Схожі маніпуляції робляться до тих пір, поки місткість не буде заповнена цілком. Потім, як мине один день, потрібно переміщати отриману суміш. Далі додати ще рідини і дати настоятися 24 години. Готовність полягає в тому, що після цього часу ви знову размешаете виріб.

Пропорції глини та піску

В аспекті існує залежність між співвідношенням названих речовин і жирності, яка притаманна матеріалу. Розрізняють два різновиди:

 • Нормальна. Для її виготовлення знадобиться 5 частин глини.

ДОВІДКА! Вони всі повинні бути рівними. Причому попередньо пройшли процес очищення. В кожну з них, окрім першої, додається пісок в наступних соразмерностях: 1/10, 1/4, 3/4 і в останню один до одного.

 • Жирна. Природно, пропорційність у цій ситуації буде різна з попередньою. Для початку також готується 5 порцій і перша з них не вимагає перетворень. А ось з іншими відбувається так: у другу і третю насипають 50% піску і 100% відповідно. Що стосується четвертої і п’ятої, так це 1/1,5 і 1/2.

Розчин звичайної глини

Фактором, що впливає на склад речовини, є інтенсивність нагрівання. У різних місцях конструкції вона має різні параметри. Але в кожному разі шар не повинен перевищувати трьох-чотирьох мм. Якщо він буде щільним, але і міцність споруди стає найменшою. Отже, існує дві області:

 • Теплоакумулююча. Для неї характерно нагрівання до 600 градусів. Відмінністю виступає факт, що ця місцевість не взаємодіє з відкритим вогнем.
 • Распушка. Температурний показник менше — 400′ тепла.

Розчин з шамотної глини

Склад приготування входять такі речовини, як шамотні грунт і пісок. Перший з них становить від усієї частини 30%, другий — 70%. Але може бути так, що жирність виявляється занадто високою. Саме тоді можна змінити пропорції 1:1. Нехтувати описаним розчином варто тоді, коли відбувається виготовлення камери для топки, до того ж вона повинна бути вся споруджена з шамоту.

Глина для пічної кладки

Речовина всіх йому подібних відрізняється тим, що йому притаманні еластичність, міцність, водостійкість і пластичність. Ідеально буде, якщо глина буде середньої жирності. В іншому результаті, наприклад, коли вона буде жирної, то при випаровуванні вологи з поверхні буде провокувати пошкодження. При тонкій — відсутність всіх характерних і необхідних якостей. Щоб знайти дійсно відповідний виріб, слід скористатися пошуками в глибинах річкових берегів, тобто там, де пласти вже оголилися.

Як вибрати глину для кладки печі

Щоб підібрати оптимальний варіант, бажано виробляти попередньо перевірку. Існують кілька способів. До них відносяться:

 • Сушіння. Протягом трьох діб вона повинна увібрати в себе воду, попередньо яку ви додали в суміш. Якщо вона не потріскалася, то виріб придатне.
 • З допомогою веселки. При розмішуванні може статися так, що вона стане прилипаться. Це означає високу жирність.
 • Кулька, утворений з суміші та рідини, кладуть між двома дощечками. Після чого визначається: багато тріщин — речовина жирне.
 • Такий самий показник можна перевірити завдяки відсутності розриву при згинанні джгутика з глини.