Бажання досягти своєї мети штовхає людей на всякого роду непорядні вчинки. Одним з них і буде фіктивний шлюб. За своєю суттю такий союз є не що інше, як отримання взаємної вигоди.

Але, далеко не завжди обидві сторони знають, на що йдуть. Деколи трапляється так, що хтось один володіє ситуацією повністю і доводить розпочате до логічного завершення.

Що дає фіктивний шлюб і чи потрібно взагалі вдаватися до такого заходу – це, і ще дещо, тема майбутньої бесіди.

Мета створення фіктивного союзу

Якщо виходити з морального аспекту, то фіктивний шлюб, мабуть, можна зрозуміти. Особливо в тих випадках, коли в ньому зацікавлені обидві сторони.

З точки зору закону, безумовно, такі дії не можна вважати правомірними. Але, що ж може підштовхнути до такого кроку? Розглядаючи проблему в глобальному плані, відповідь прозвучить наступним чином: недосконала законодавча база. І це ні для кого не секрет.

Людина завжди шукає, де краще. Так ось фіктивний шлюб розкриває перед людьми великі горизонти.

А тепер безпосередньо про можливі причини створення такого союзу. Ними виступають:

  • Прагнення заволодіти нерухомістю, щоб згодом її продати.
  • Можливість покинути межі рідної держави і жити на території іншої країни, маючи при цьому постійну реєстрацію.
  • Намір отримати прописку. Найчастіше таке практикується у великих містах, де новоприбулим без постійної реєстрації знайти хорошу роботу немає ніякої можливості.
  • Бажання служити в лавах збройних силах або по можливості скоротити строк цієї повинності.

Серед більш або менш слушних причин можна виділити ще одну. Вийшовши заміж або одружившись з змовою, тобто фіктивно, громадяни легше проходять процедуру отримання виду на проживання. Та й тимчасові рамки значно скорочуються.

З найбільш поширених причин створення такого союзу виділяють захоплення бізнесу. Найчастіше подібне спрацьовує стосовно жінки, бо як вийти заміж – бажання, міцно сидить на підсвідомому рівні.

Як ви самі бачите, причин досить багато. А мета переслідується виключно одна. У фіктивний шлюб люди вступають тільки для отримання вигоди. А от чи будете ви пішаком у цій грі, і наслідки такого союзу не пройдуть повз вас, або ж разом зі своїм партнером або партнеркою отримаєте задумане, визначається початковими обставинами.

До чого призводить незнання

Якщо ще раз уважно переглянути всі причини, то стає очевидною одна проста істина. У більшості випадків фіктивного шлюбу страждає та сторона, яка залишається в невіданні. Наслідки можуть бути плачевними.

Посудіть самі. Якщо вийти заміж за людину, яка мріє відібрати вашу житлоплощу або ж власну справу, то він цього доб’ється. А ви залишитеся біля розбитого корита.

Але, крім цих неприємностей, є й такі, які виходять від правоохоронних органів. У таких випадках наслідки, як правило, зачіпають заінтересовану сторону.

Виявлення фіктивного шлюбу призводить до втрати всіх отриманих привілеїв, тобто анулювання постійної реєстрації, скасування громадянства. Останнім загрожує притягненням до кримінальної відповідальності, так як має місце незаконна міграція.

В цілому, в Росії поки ще немає законодавчих актів, які стосуються факту наявності фіктивного шлюбу. Цього не можна сказати про далекому зарубіжжі. Настільки делікатне питання там вирішується набагато серйозніше і наслідки будуть відчутними. Тому задумайтесь перед тим, як сказати собі: «А піду-но я заміж за іноземця, а потім розлучуся і буду жити розкошуючи за кордоном».

Незважаючи на всі негативні моменти, в цій бочці дьогтю є й маленька ложка меду. Якщо у фіктивному шлюбі був народжений дитина, то з точки зору закону цей союз вважається правомірним та таким, що відбувся.

Де ж ти, мій фіктивний чоловік

 

Якщо ви все ж налаштовані рішуче і готові піти на фіктивний шлюб для одержання своєї вигоди, при цьому наслідки вас не лякають, то залишається знайти підходящого партнера.

Хвилююча тема – де знайти фіктивного чоловіка. Ну, не напишеш ж оголошення: вийду заміж з метою отримання прописки. На допомогу, як завжди, приходить всемогутній Інтернет.

Досить просто набрати в пошуковому рядку потрібний запит, і ви отримаєте велику кількість відповідей. Тут слід бути гранично обережним. Як відомо, інтернет не тільки гарний помічник, але і розсадник шахраїв.

Жодних точних критеріїв пошуку не існує. Доводиться покладатися виключно на свою інтуїцію. Не забувайте ще й про те, що під таким оголошенням може ховатися не тільки людина, яка хоче вас обдурити, але і співробітник правоохоронних органів.

Так, притягнути до відповідальності вас не зможуть. Але, життя попсують, напевно. І пильну увагу в подальшому вам забезпечено.

Як варіант варто розглянути спеціальні служби, які займаються безпосередньо фіктивними шлюбами. Повірте, такі організації є практично в кожному місті. От виявити їх не так просто. Однак, їх послуги більш надійні. І результат гарантований.

Для отримання відомостей про такий конторі краще всього вдатися до сарафанному радіо. Але, і тут важливо дотримуватися обережності.

Фінансовий аспект операції

Нікому не треба пояснювати, що фіктивний шлюб – це свого роду угода або договір між двома людьми з метою отримання вигоди. Про це було сказано раніше. І як будь-яка угода, даний союз має під собою фінансову підґрунтя.

Зараз всі затамували подих, бо наступне питання, яке належить освятити, — це скільки коштує фіктивний шлюб. Ви не почуєте точної цифри і однозначної відповіді.

Як відомо, попит народжує пропозицію. Але, попит в різних ситуаціях значно відрізняється. Це і визначає вартість такої послуги, як фіктивний союз двох людей.

Звичайно, всім вам зараз хочеться дізнатися хоча б приблизні цифри. Ваша цікавість буде задоволено. У середньому по Росії сума становить приблизно близько ста тисяч рублів. І це не межа.

Якщо до фіктивного шлюбу як такого додати ще й бажання прописатися в квартирі партнера, то ціна значно збільшується. Тут треба сказати, що бажання наживи може плачевно позначитися на господаря житлоплощі. Не треба втрачати голову. І укладаючи фіктивний шлюб, забезпечте себе шлюбним договором.

Тепер про розцінки за кордоном. Там обчислення йдуть в більших розмірах.

Достеменно відомо, що вартість фіктивного шлюбу за кордоном становить близько двадцяти тисяч євро.

Знову ж таки, це не кінцева цифра.

У довершенні сказаного, хочеться звернути вашу увагу на те, що фіктивний шлюб все-таки сам по собі є факт шахрайства. І далеко не завжди ви можете отримати бажане. Така угода не передбачає виплату всієї суми відразу. Інакше ви можете не дійти до Загсу. Страховкою в даному випадку буде часткова оплата послуг, тобто аванс під час укладання договору та залишок коштів після отримання свідоцтва на руки.

Відкрилося таємне – що робити

Залишилося обговорити тільки один момент. Що робити, якщо ви виходили заміж по любові, а виявилося все зовсім не так. Вихід тільки один – довести в суді фіктивність вашого шлюбу. Зробити це зовсім не просто.

Як обґрунтувань можуть виступати різного роду листування партнера. І це, мабуть, все. Головним аргументом може послужити відсутність бажання однієї із сторін вести спільне життя в подальшому.

Пам’ятайте про головне. Якщо вас все-таки обдурили, а шлюб розірвано, то визнати його неправомірним не зможе жоден суд. Відповідно, повернути втрачене, ви не зумієте.

Ось, власне, і все, що потрібно знати про фіктивному шлюбі. Хочеться ще раз повторити: йдучи на такий серйозний крок, покладіть на чаші терезів всі плюси і мінуси цієї угоди. І якщо плюсів все-таки більше, дотримуйтесь, будь ласка, обережність. Вона вам не завадить на цьому тернистому шляху.