З настанням холодів все повсякденні мрії полягають у тому, щоб якнайшвидше опинитися в теплі і затишку. В період, коли централізоване опалення ще не включили, врятувати можуть тільки обігрівальні пристрої. Найзручнішим варіантом є тепловентилятори. Компактні недорогі, ефективні, вони дійсно заслужили довіру у питаннях встановлення на робочому місці або в кімнаті для отримання комфортної температури. Залишається одна проблема: який прилад краще вибрати?

В залежності від типу нагрівального елемента тепловентилятори поділяються на два види: спіральні і керамічні. В чому особливості кожного варіанта і як визначитися з вибором?

Керамічний тепловентилятор

Зміст статті

 • Керамічний тепловентилятор
 • Спіральний тепловентилятор
 • Порівняння характеристик
 • Який тепловентилятор краще

Як випливає з назви, особливістю цього приладу є те, що нагрівальний елемент являє собою керамічну пластину. В силу властивостей матеріалу вона здатна нагріватися до 150 º с, а пориста структура дозволяє довго зберігати тепло. Під час роботи відсутні сторонні запахи, шум мінімальний ризик виникнення пожежі зведено практично до нуля. При цьому такі прилади будуть відповідати всім вимогам ергономіки і дозволять вибрати абсолютно індивідуальний дизайн і форму.

ДОВІДКА! Найбільш значущим недоліком цього тепловентилятора можна назвати його високу вартість. Але навіть цей мінус повністю обґрунтовується усіма перевагами.

Спіральний тепловентилятор

Робота приладу обумовлена нагріванням спіралі з тугоплавкої металевого дроту. Вона здатна нагріватися до 1000ºС, що досить пожежонебезпечно. Але навіть виключивши небезпеку загоряння, можна перерахувати безліч наслідків впливу такої високої температури:

 • корпус обігрівача швидко зношується;
 • дріт може перегоріти в деяких місцях;
 • при попаданні на спіраль пилу та інших частинок, вони згорають, коптять і створюють неприємні запахи.

ВАЖЛИВО! Довготривала робота спірального обігрівача неможлива — прилад дуже швидко спалює кисень.

Розміри пристрою також залишають бажати кращого, адже для достатньої потужності потрібно дріт великої довжини. З цієї причини можна відзначити ще й убогий вибір серед можливих дизайнів.

Зате ціна є відносно низькою, у зв’язку з чим цей тепловентилятор може бути доступний кожному.

Порівняння характеристик

Можна порівняти типи обігрівачів відразу за кількома параметрами:

 • Ергономічність. За цією ознакою однозначно виграють керамічні тепловентилятори. На сьогоднішній день на ринку представлені найрізноманітніші моделі, завдяки чому є можливість придбати пристрій на свій смак. У той же час спіральні прилади не відрізняються багатим асортиментом і, головне, зручними компактними розмірами.
 • Максимальна температура нагрівального елемента. Дріт нагрівається швидше і в кілька разів сильніше, ніж кераміка. Цей факт говорить про можливу пожежонебезпеки спіральних тепловентиляторів і відносної безпеки керамічних. Якщо пристрій випадково впаде (у разі відсутності датчиків виключення), останні з меншою ймовірністю стануть причиною загоряння. Також не варто забувати, що пориста структура керамічної пластини дозволяє довше утримувати тепло, що сприяє його м’якому розподілу по кімнаті.
 • Зручність експлуатації. Метал при великій температурі буквально притягує до себе пил та інші дрібні частки, зважені в повітрі. З-за цього при роботі спірального пристрою приміщення швидко наповнюється неприємними запахами. Кераміка таких проблем не створює.
 • Ціна. Всі викладені вище переваги обумовлюють високу вартість керамічних теплових вентиляторів. На їх фоні спіральні виглядають більш бюджетним варіантом.
 • Який тепловентилятор краще

  Тепер, коли викладені всі плюси і мінуси кожного виду, можна зробити вибір на користь одного з них. За всіма параметрами тепловентилятор з керамічним нагрівальним елементом представляє найбільш вдалий вибір. Але якщо в даний момент вам бажано знайти щось подешевше, то можна звернути увагу і на спіральні моделі.

  Головне, про що не варто забувати при виборі обігрівача, це його потужність і додаткові функції. Практично всі сучасні прилади мають кілька режимів роботи і вбудовану систему захисту від пожежі. Для ще більш комфортного користування радимо звернути увагу на пристрої, що додатково містять фільтри та зволожувачі.

  Тепер ознайомившись з усіма недоліками і перевагами кожного типу тепловентиляторів з легкістю можна вирішити, який з них підходить для вирішення конкретних завдань.