Який тиск має бути в шинах автомобіля взимку і влітку

Який тиск має бути в шинах автомобіля взимку і влітку

Мітки:Тиск в шинах

Тиск у шинах автомобіля — питання, яким цікавляться всі автолюбителі. Від цього показника залежить зношування шини та інші важливі параметри. Багатьом цікаво дізнатися, скільки вони економлять грошей, подкачав гуму автомобіля на 0,5 атм від рекомендованого значення, і скільки витрачається бензину при користуванні авто з недокачаними до норми шинами.

На жаль, не всі вимірюють тиск в шинах R19 або будь-яких інших манометром — деяким досить контролю «на око», що загрожує непередбаченими наслідками.

Особливо важливим це питання є із-за перепаду температур влітку і взимку, що робить істотний вплив на ступінь накачування шин.

Який тиск має бути в шинах автомобіля взимку і вліткуОптимальний тиск в шинах автомобіля

Щоб дізнатися, чим загрожує збільшене або зменшене тиск в шинах R13, R15, R19, і слід змінювати характеристики накачування коліс легкового або вантажного авто в різний час року, потрібно:

 • поглянути на результати безлічі тестів;
 • звернутися до таблиці тиску в шинах від виробника — вона допоможе вивчити нормативні показники. У ній прописано мінімальне, нормальне і максимальний тиск.

Контролювати необхідні показники в колесах вам допоможе система контролю тиску в шинах. Вона встановлюється в салоні авто та забезпечує оперативне інформування водія про стан коліс під час руху.

Який тиск має бути в шинах автомобіля взимку і вліткуСистема контролю тиску в шинах

Як температура впливає на покришки

Від того, який тиск має бути в шинах R19, залежить витрата палива, навантаження на ходову і частота покупки нової гуми. Коли температура повітря на вулиці зростає, разом з нею збільшується і тиск в покришках авто. І навпаки — чим холодніше на вулиці, тим нижче за це значення. Існує таблиця зміни оптимального тиску в шинах R19 в залежності від температури повітря:

Температура повітря на вулиціТиск+25 градусівпідвищується на 0,8 бар-25 градусівзнижується на 0,8 бар

Ці показники представлені для легкового авто при частковому завантаженні (мінімальної кількості пасажирів та вантажу в багажнику). При повному завантаженні розбіжність показників буде збільшуватися. Нормативні показники для цього розміру колеса коливаються в залежності від моделі авто і складають від 2,2 до 2, 7 атм.

Саме з причини температури тиск в колесах в різний час року істотно відрізняється, що впливає на витрату палива.

Який тиск має бути в шинах автомобіля взимку і вліткуПрилад для вимірювання тиску в шині

Для правильного накачування шин холодних шин (при збігу температур навколишнього середовища і гуми) орієнтуйтеся на нормативи накачування коліс, встановлені виробником або написані в паспорті автомобіля.

Вам також варто врахувати, що при накачуванні гуми в приміщенні (СТО, гаражі) потрібно збільшити атмосферний тиск в шинах взимку на 0,2 бар. Це допоможе компенсувати температурні відмінності. Влітку цього правила дотримуватися не потрібно, адже різниці температури майже немає.

Також при постійній необхідності підкачки коліс R19 звертайте увагу не тільки на перепади температур, але й на:

 • ступінь зношування колеса;
 • кріплення ніпеля;
 • стан бескамерного вентиля;
 • якість повітряної суміші в камері.

Якщо ви не хочете влітку і взимку змінювати значення накачування коліс R19, наповніть їх азотом. Він не реагує на коливання температури і тримає постійний тиск протягом тривалого періоду.

Суть тесту

Щоб дізнатися, який тиск має бути в шинах для економії палива і комфортної їзди, фахівці провели тест на автомобілі «Лада 112» з встановленими літніми шинами Kleber Viaxer. У салоні перебувало 2 пасажира, багажник був порожній.

КритеріїНедокачані літні шини (1,5 атм)Перекачані літні шини (2,5 атм)Норматив (2,0 атм)Зноспо краяхпо центрувиробник гарантує тривалий термін експлуатаціїВитрата бензину (по відношенню до нормативу)+2%-1,6%Вибіг зі швидкості 80 км/год1108 м1232 м1176 мГранична швидкість на «переставці»61 км/год87 км/год66 км/годДовжина шляху гальма при граничному показнику блокування коліс на сухій поверхні44 м45,9 м45 мКерованість (стійкість курсу, плавність їзди)висока плавність їзди, практично повна відсутність чутливості до нерівностей покриття (9 балів з 10);

зниження курсової стійкості (7 балів з 10)підвищення курсової стійкості (8 балів з 10);

зменшення плавності їзди — відчуваються всі латки і вибоїни (6 балів з 10)

 нормальна стійкість на дорожньому покритті, контроль над курсом. (8 балів з 10)

Таким чином, тиск у шинах в теплу і холодну пору року впливає на технічні характеристики автомобіля (в даному випадку — «Лади 112»). Правильні його показники забезпечують оптимальний витрата палива і економію на покупку нової гуми.

Особливості накачування коліс в різний час року

Щільність в покришках перевіряється, коли автомобіль охолоне після тривалої поїздки або перебування в теплому приміщенні. Відповідно, качати шини відразу після тривалої поїздки не потрібно. Також врахуйте, що:

 • У жаркий час року авто буде повільно остигати.
 • Качати колеса своєї машини в морози стоїть в теплому приміщенні (шиномонтажі, боксі). Цей факт допоможе уникнути різниці в тисках і наблизить показник накачування до ідеального для вас.
 • Тиск на покришки незалежно від пори року посилюється при повному завантаженні машини (коли в ній знаходиться максимальна кількість пасажирів і вантаж у багажнику), так що вчасно подкачивайте гуму.
 • При великих перепадах температури в приміщенні і на вулиці частіше вимірюйте тиск в шинах автомобіля для його оперативного регулювання.
 • Який тиск має бути в шинах автомобіля взимку і вліткуОсобливості накачування коліс машини

  Бувають випадки, коли потрібно приспустити ступінь накачування колеса R19 по відношенню до рекомендованого виробником.

  Коли ви їздите на зимовій гумі, знижений тиск допоможе досягти відмінного зчеплення з дорожнім покриттям. Також це буде доречно при їзді по бездоріжжю. Недостатньо накачані шини в будь-яку погоду будуть працювати за принципом гусениць і збільшувати прохідність.