Який вибрати лінолеум для залу: з урахуванням інтер’єру кімнати

Який вибрати лінолеум для залу: з урахуванням інтерєру кімнатиУ вітальні, як правило, збирається вся родина, щоб проводити в цій кімнаті вільний час. Тут велика прохідність, тому слід таке покриття ретельно підбирати з найбільш якісних варіантів, що володіють підвищеною зносостійкістю.

Правила вибору лінолеуму в зал

Зміст статті

  • Правила вибору лінолеуму в зал
  • Вибір в залежності від інтер’єру залу
  • Переваги такого підлогового покриття в залі

Залишається популярним і часто використовуваних підлоговим покриттям для залу — лінолеум. Цей матеріал можливо придбати за доступними цінами, а його якість при цьому буває досить високим. Він має тривалий термін служби, випускається з різноманітним дизайном, безпечний.

При покупці слід звернути увагу на такі моменти:

  • не повинно виходити їдкого запаху, характерного для шкідливих речовин;
  • малюнок повинен бути належним чином промальованим;
  • наявність захисного шару, щоб забезпечити тривалість експлуатаційних властивостей.

Підбираючи лінолеум, також слід звертати увагу на його товщину. Оптимальною для залу вважається більш ніж 1,5-2 мм. У більш стійких моделей цей показник дорівнює 3-4 мм. Матеріал спокійно витримає велике навантаження, а також буде володіти хорошими теплоізоляційними властивостями.

Зносостійкість такого покриття, яке зможе прослужити досить тривалий період, повинен бути вище 21-23. Таке покриття на підлогу може використовуватися без заміни приблизно 8-10 років.

Який вибрати лінолеум для залу: з урахуванням інтерєру кімнати

Вибір в залежності від інтер’єру залу

Важливим критерієм вибору лінолеуму для цього приміщення вважається підбір кольорової гами, щоб він гармоніював з інтер’єром приміщення. Для додання акценту покриттю, відтінок підбирається таким чином, щоб він контрастував з основним кольором приміщення, стінками, стелею та меблями.

Щоб він виглядав гармонійно, рекомендується в тон підлоги підібрати в кімнату кілька великих аксесуарів. Для цього можна використовувати підлогові вази, текстиль, підставки, лампи або сувеніри.

Лінолеум білих відтінків буде виглядати ефектно, тільки якщо весь інтер’єр складається з ультрасучасних елементів. При цьому дизайнерському ході меблі буде, немов парити в повітрі. Але така забарвлення не підійде, якщо в будинку невеликі діти або домашні тварини.

Пам’ятаєте! З будь меблями добре поєднується світле підлогове покриття. До того ж воно допомагає візуально розширити невелике приміщення.

Практично неможливо відрізнити ламінат від лінолеуму під ламінат. Матеріал буде виглядати стильно і красиво, але за умови, що у нього висока якість.

Класичного інтер’єру підійдуть пісочні відтінки, а також з малюнками, виконаними в східному стилі.

Який вибрати лінолеум для залу: з урахуванням інтерєру кімнати

Переваги такого підлогового покриття в залі

Можливість пошкодити лінолеум у вітальні нижче, ніж, наприклад, на кухні, де на нього можуть впасти гарячі продукти, кухонне начиння, важкі і гострі предмети, а через регулярні забруднень, доводиться наносити миючі засоби. Ця особливість при використанні дозволяє стелити в такій кімнаті лінолеум не найвищої якості.

Краще, щоб у лінолеуму для залу була повстяна основа і покриття з ПВХ. Не менш придатною можна вважати також джутову основу. Це універсальний і досить міцний матеріал. На нього приємно наступати босоніж. За ними дуже легко доглядати, просто протерти мокрою ганчіркою.

Зверніть увагу! Сьогодні можна знайти різновиди лінолеуму з бактерицидною властивістю. Такий варіант особливо актуальний, якщо в сім’ї є діти.

Який вибрати лінолеум для залу: з урахуванням інтерєру кімнати

Навіть якщо в умовах квартирі живуть домашні тварини, стелити лінолеум для залів також вважається оптимальним рішенням. У цього покриття хороші антистатичні властивості, шерсть до нього не буде притягатися. При наявності домашніх улюбленців, одним з головних умов підлогового покриття повинна бути його товщина, щоб воно не псувалося від кігтів. Який вибрати лінолеум для залу вибирає кожен хозяйн на свій розсуд.