Незалежно від дизайну ванної кімнати, її буде складно уявити без такого елемента, як полотенцесушитель. При цьому споживачі бажають, щоб на стіні красувався не просто прилад з якісного матеріалу, але і, у своєму роді елемент декору, який відмінно впишеться в загальний інтер’єр.

Але не всі користувачі знають, як правильно вибрати полотенцесушитель, і на що варто звернути увагу. Який краще полотенцесушитель водяній: вибрати допоможе його рейтинг. Ми вирішили допомогти вам в цьому питанні і привести найбільш актуальну інформацію з цього приводу.

На що звернути увагу при виборі рушникосушки

Зміст статті

 • На що звернути увагу при виборі рушникосушки
 • Увагу на матеріал, форму і розмір
 • Спосіб кріплення пристрою і варіанти підключення
 • Додаткові можливості моделей
 • Кращі фірми-виробники
 • Чим водяні полотенцесушителі краще електричних моделей

В процесі вибору обладнання слід звертати увагу на ряд чинників, і, в першу чергу, необхідно виділити наведені нижче нюанси.

 • Тиск у мережі. Мабуть, цей фактор є головним, оскільки в багатоповерхівках, показник тиску може коливатися в діапазоні від 2,5 до 7,5 атмосфери. Все буде залежати від поверху, на якому знаходиться квартира користувача. З огляду на сказаного, далеко не всі моделі полотенцесушителей здатні витримати такі навантаження. І, відповідно, при виборі відповідної моделі в обов’язковому порядку необхідно враховувати цей фактор.
 • А от у приватних будинках тиск усередині системи коливається в межах від 2 до 3 атмосфер. А це говорить про те, що споживачеві підійде будь радіатор для установки у ванній кімнаті, незалежно від його технічної оснащеності.
 • Крім того, до кожного сушителю повинні видавати технічний паспорт та гарантійний талон від компанії виробника, де чітко зазначено найменування виробника.
 • Також в комплекті з полотенцесушителем повинен йти і гігієнічний сертифікат.
 • Не зайвим буде звернути увагу і на якість різьби. Для його перевірки необхідно лише накрутити будь фітінг або муфту.
 • Увагу на матеріал, форму і розмір

  Ці фактори також відіграють далеко не останню роль у процесі придбання якісного рушникосушки. Матеріал виготовлення. Для виробництва обладнання може використовуватися:

  • Нержавіюча сталь;
  • Латунь;
  • Мідь;
  • Чорна сталь;
  • Різноманітні сплави.

  І кожен з цих металів буде по-різному реагувати на агресивне середовище. Найбільш сприятливим варіантом для придбання є пристрої, вироблені з нержавіючої сталі. Вони легко витримують високі показники робочого тиску, і відмінно справляються з його перепадами.

  Який полотенцесушитель вибрати для ванної? Особливу увагу слід приділити формі. Найбільш поширеними серед споживачів варіантів стали рушникосушки у формі букв E, U і M.

  Крім того, з моди не виходять змійовики і драбинки. А є й варіанти, що включають в себе зручні полиці, які створюють більш комфортні умови використання обладнання.

  Розмір. Широкий асортимент сучасного ринку пропонує споживачам на вибір безліч моделей рушникосушок, кожен з яких має свій розмір. З огляду на сказаного, перед покупкою рекомендується зробити вимір ванної кімнати і зрозуміти, які габарити приладу будуть оптимальними для розміщення в ній.

  Спосіб кріплення пристрою і варіанти підключення

  Важливим моментом, що заслуговує уваги в процесі покупки цих приладів, є й метод його підключення. І хоча монтаж — це не проблематична робота, для правильного його виконання рекомендується звертатися до фахівців.

  Який полотенцесушитель краще: електричний або водяний? Будь-які рушникосушки будуть підключатися до стояках. Майже завжди їх розміщують на стінах, а рідше на підлозі. Метод установки буде залежати від типу придбаної моделі.

  Встановлення настінних приладів. Пристрої з таким способом підключення отримали широке поширення, тому що допомагають заощадити простір у ванних кімнатах з невеликою площею.

  У невеликих приміщення цей агрегат цілком може замінити кронштейн для рушників. Коли викладена плиткою нижня частина стіни, ви зможете розмістити агрегат вище межі, або придбати модель для установки на стінці з перепадом рівня.

  Полотенцесушитель який краще вибрати: водяний або електричний? Добре показують себе будь підлогові агрегати. Такі прилади є відмінним варіантом не тільки для сушіння речей, але і для опалення приміщення.

  При цьому кімната виглядає досить презентабельно. Але є й істотний недолік, який полягає в тому, що дані прилади не призначені для приміщень з невеликою квадратурою. А для установки буде потрібно проводити ряд підготовчих робіт.

  Що краще: полотенцесушитель водяній або електричний? Обидва варіанти варті уваги. Крім розміщення приладу потрібно його підключення до системи, і для цього є метод 3.

 • Бокове підключення. Використовується при установці вертикально витягнутих установок. Цей варіант підійде для деяких моделей-драбинок і всіх змійовиків.
 • Нижнє підключення. Для цього методу потрібно кран Маєвського і хороший напір гарячої води. Відмінний варіант для великих пристроїв, і в більшості застосуємо для драбинок.
 • Діагональний метод. Завдяки даним способом можна домогтися оптимальної циркуляції води. Але потрібна додаткова прокладка труб. Використовують для підключення габаритних моделей, а саме драбинок і їх модифікацій.
 • Довідка! Досить поширеними серед споживачів є пристрої з боковим способом підключення. Вони мають просту конструкцію, радують тривалим терміном служби. Але при придбанні таких варіантів слід враховувати, що деякі пристрої не підійдуть до стареньких систем опалення.

  Діаметр стояків коливається в межах від 1 до 1,4 дюйма. А за іноземними стандартами, з’єднувальні розміри мають показники 3/4 або 1,5 дюйма. Тому, вирішивши придбати подібний полотенцесушитель, вам потрібно витратитися і на спеціальний перехідник, робить можливим правильний монтаж приладу.

  Додаткові можливості моделей

  Який вибрати полотенцесушитель? Сучасне обладнання для сушіння рушників прийнято протягом усього часу залишати в активованому стані. Це пов’язано з тим, що якщо радіатор охолоне, то для його повного нагріву знадобиться тривалий час.

  З огляду на сказаного, виробники оснащують сучасні моделі полотенцесушителямі для ванних кімнат додатковими функціями. Однією з таких стало наявність таймера.

  Ви можете вимкнути агрегат, а після встановити час до його включення, і як наслідок вам не доведеться чекати нагріву. Крім того, деякі варіанти оснащуються термостатами — прилади, які підтримують температуру на оптимальному для вас показнику.

  Кращі фірми-виробники

  Який полотенцесушитель краще? Розглянемо кілька варіантів.

  ТРУГОР ЛЦ НП ТИП 6 П від виробника «Тругор». Представлений полотенцесушитель є яскравим представником бюджетного сегмента. Але низька вартість зовсім не впливає на його якість. Матеріалом виготовлення виступає міцна нержавіюча сталь. А сучасний і привабливий дизайн вразить навіть вибагливих споживачів.

  Ознайомившись з відгуками власників цієї моделі можна дізнатися, що речі на цій сушарці сохнуть максимально швидко завдяки вільній циркуляції повітря. За заявами виробника цього приладу цілком вистачить на опалення кімнати з квадратурою 3,26 м2.

  Прилад здатний нагріватися до 110 градусів, що є оптимальним показником для подібних приладів. При цьому модель порадує вагомою перевагою — наявністю крана Маєвського, який призначений для випуску повітря з системи.

  ДВІН WW від компанії «Двін». Модель представлена у вигляді удосконаленої комбінованої «Драбинки». Така конструкція забезпечує максимально швидку сушку різноманітних речей, і ідеально поєднується з будь-яким інтер’єром ванної кімнати. Прилади призначені для опалення приміщень площею до 7 м 2. У комплекті, крім самого агрегату можна знайти різноманітні кріпильні механізми і інші елементи.

  Матеріалом виготовлення є нержавіюча сталь. Ця модель прикрасить будь-яку ванну, і може бути підключена як до центрального опалення, так і до закритих систем.

  Який краще вибрати полотенцесушитель? TERMINUS ASTRA NEW DESIGN представляє собою варіант, що має незвичайну конструкцію. Полотенцесушитель виконаний в стилі мінімалізм, а в продажу можна зустріти моделі з різним числом секцій.

  Від цього фактора буде залежати кінцева ціна обладнання. Гранична температура зупинилася на позначці 115 градусів.

  Виготовляється прилад з нержавіючої сталі, завдяки чому рушники та інші речі швидко сушаться. Виробник дає гарантію 10 років, що говорить про високу якість агрегату.

  Полотенцесушитель водяній або електричний, що вибрати? Margaroli Venta 405 представляє модель, виробництвом якої займається італійська компанія, яка встигла зарекомендувати себе на ринку виключно з кращої сторони.

  Підключення до систем центрального опалення. Труба виконана у формі змійки з кількома вигинами, що дозволяє встановити полотенцесушитель в будь-якій ванній кімнаті.

  Для виробництва агрегату використовується латунь, через що прилад не схильний до корозії і може порадувати користувачів тривалим терміном служби. Зовні обладнання покрита хромом, зберігає презентабельний зовнішній вигляд протягом всього терміну використання.

  Як вибрати рушникосушка для ванної? TERMINUS СІЄНА від компанії «Термінус» має приголомшливий дизайн і доповнить інтер’єр будь-якої ванної кімнати. Сушка білизни та рушників займе мінімум часу. Ця модель складається з 34 горизонтальних труб, і призначена для опалення кімнат площею до 12,5 м 2.

  Але для його розміщення потрібно чимало місце. Але, втім, це єдиний недолік, і якщо ви зможете виділити стіну для його монтажу, то можете бути впевнені, що прилад прослужить протягом тривалого часу, та буде радувати стабільною роботою без псування матеріалу виготовлення.

  Чим водяні полотенцесушителі краще електричних моделей

  Як згадувалося вище, водяні моделі виготовляються з латуні, нержавіючої сталі і чорного металу. Вони можуть працювати з максимальним тиском в 7,5 атмосфери для багатоповерхівок. А ось для приватного будинку цей показник не відіграє ролі.

  Крім того, вони мають складну форму, і перед придбанням потрібно перевіряти наявність спеціальних клапанів, за допомогою яких буде здійснюватися висновок повітря для запобігання повітряних пробок.

  Важливо! Електричні полотенцесушителі не вимагають підключення до систем центрального водопостачання, що є відмінним варіантом для тих, хто проживає в будинках, де гаряча вода подається з регулярними перебоями.

  Крім того, такі пристрої порадують широким функціоналом. Більшість моделей оснащуються терморегуляторами та таймерами, що дозволяє встановити оптимальну температуру і час відключення. Таким чином, споживач зможе економити на електриці в ситуаціях, коли використання рушникосушки не є першою необхідністю. А ось водяні моделі не володіють подібними функціями.