Хлібобулочні вироби, при неправильному зберіганні дуже швидко псуються. Щоб уникнути швидкого псування хліба, щоб він довше зберігався свіжим і не пліснявів, необхідно знати і розуміти, як правильно потрібно зберігати хлібобулочні вироби, як доглядати за місцем зберігання.

ВАЖЛИВО. У магазинах, їдальнях, заводах застосовують встановлені норми по догляду за стелажами і полицями, на яких зберігається випічка. Це дозволяє виключити ймовірність розвитку грибка. Регулярно проводячи обробку за допомогою спеціально приготованого оцтового розчину можна підтримувати чистоту в хлібниці в домашніх умовах, що дуже важливо.

Порядок прибирання місць для зберігання хлібобулочних виробів

Зміст статті

 • Порядок прибирання місць для зберігання хлібобулочних виробів
 • Яким розчином протирають полиці для зберігання хліба
 • Як правильно зберігати хліб в домашніх умовах

Перше і основне правило, місце, де зберігається хліб повинна регулярно прибиратися. Це повинно бути провітрюване, нив жодному разі не закрите наглухо місце. Хоча б раз в день необхідно провітрювання, це робиться для того, щоб не накопичувалася волога і не виникав неприємний запах.

Важливо щодня прибирати обсыпавшиеся крихти, використовуйте для цього суху кухонне рушник або ж одноразові серветки. Якщо хлібник виготовлена з таких матеріалів, які можна мити за допомогою миючих засобів, періодично робіть це.

Яким розчином протирають полиці для зберігання хліба

Якщо ви будете регулярно чистити хлібницю за наведеним вище алгоритмом, швидше за все, вам вдасться уникнути ймовірності розвитку цвілі, отже, псування хліба. Крім цього, полиці для зберігання хліба як в домашніх, так і у виробничих умовах необхідно протирати спеціальним розчином. З періодичністю один раз на тиждень необхідно проводити генеральне прибирання місць для зберігання хлібобулочних виробів.

ДОВІДКА, Хлібна пліснява спочатку мається на зерні. У процесі помелу вона потрапляє у борошно, відповідно і в випечені вироби. Для знешкодження необхідно пропікатися виріб при високих температурах. Зазвичай скоринка добре пропікається, а от всередині виробу необхідної температури досягти складно. Тому розмножується цвіль найчастіше саме зсередини хлібця.

За допомогою теплої мильної води протріть полички. Далі потрібно виконати обробку 1% оцтовим розчином. Таким чином необхідно обробляти лотки і стелажі, на яких зберігаються продукти в харчоблоках і в домашніх умовах. Це вимоги Санпіну. Після обробки поверхні слід протерти насухо або залишити до повного просихання.

ВАЖЛИВО. Не протирайте полиці для зберігання хлібобулочних виробів нерозведеним оцтом. Ваші дії можуть не тільки нашкодити матеріалу, але і може вбратися сильний неприємний запах.

Якщо ви не переносите запах оцтової кислоти, можете використовувати для обробки поличок горілку або спирт. Цей антисептик буде трохи дорожче коштувати, але він також ефективний в даному питанні.

Для приготування 200 мл 1% розчину оцтової кислоти для обробки місць зберігання хліба, вам буде потрібно взяти оцет або оцтову есенцію і розвести водою в наступних співвідношеннях:

 • 70% концентрат в обсязі 2,86 мл на 197,14 мл води.
 • 30%: 6,67 мл на 193,3 мл.
 • 9%: 22,22 мл на 177,78 мл.
 • 6%: 33,33 мл на 166,67 мл.
 • Дотримуючись наведені пропорції, ви зможете без праці приготувати ефективний і безпечний розчин для знешкодження поличок, на яких зберігаються хлібобулочні вироби.

  Як правильно зберігати хліб в домашніх умовах

  Будь-які борошняні вироби швидко псуються двома способами:

  • черствіють;
  • пліснявіють.

  Якщо черствий хліб просто стає несмачним, то запліснявілий стає небезпечним для здоров’я людини. Псування може бути викликана недотриманням норм зберігання.

  Якщо ви розберетеся як правильно в домашніх умовах зберігати хліб і ніж протирати місця його зберігання, зможете уникнути ймовірності розвитку цвілі.

  ДОВІДКА. Тепло і волога — це найкращі умови для розвитку грибкових спор.

  Виконуйте наступні умови:

 • Абсолютна чистота.
 • Вологість повітря не вище 75%.
 • Температура повітря не нижче +6 градусів.
 • Підвищена вологість є основним ворогом випічки. Не варто поміщати гарячу випічку в поліетиленовий пакет або в закриту хлібницю.

  Хочете якомога довше зберігати випічку свіжою? У такому разі враховуйте всі перераховані вище рекомендації, утримуйте в чистоті місце, де будуть зберігатися вироби з пшениці.

  ДОВІДКА. Термін зберігання випічки без упаковки з житнього борошна становить 36 годин. З пшеничного борошна — 24 години. В деякі продукти виробник додає спеціальні добавки, які дозволяють збільшувати термін зберігання до 72 годин.