Якого числа і в скільки годин закінчується Великий піст в 2018 році?

Коли закінчується Великий піст в 2018 році? Головна мета Великого посту – підготовка віруючих до зустрічі Великодня. Цей пост здатний відкрити серце для любові до Бога і очистити душу, слід лише неухильно дотримуватися правил посту.

Церковним статутом в цей період заборонена скоромна їжа – м’ясні та молочні страви, страви з яєць; лише деякі святкові дні дозволяється їсти рибу.

Великий піст починається відразу після Масниці. Дати його початку і закінчення щорічно змінюються. В різних християнських конфесіях для їх обчислення використовуються різні правила, від яких залежить тривалість посту (від 36 до 40 днів).

У православних віруючих він складається з Чотиридесятниці і Страсної тижня. Чотиридесятниця була встановлена в пам’ять про сорокаденний піст Ісуса Христа, а Страсний тиждень – в пам’ять про останні дні Його земного життя, смерть і поховання.

Якого числа закінчується Великий піст в 2018 році?

Православні віруючі дотримуються його з 19 лютого по 7 квітня. У католиків Великий піст в 2018 році починається 11 лютого і завершується теж 1 квітня.

Дата закінчення Великого посту залежить від дня святкування Пасхи, який обчислюється за місячно-сонячним календарем і відзначається у першу неділю після весняного повного місяця.

У 2018 році православні віруючі відзначатимуть Великдень 8 квітня, а напередодні закінчиться Великий піст.

У скільки годин закінчується Великий піст в 2018 році?

У Страсну п’ятницю, яка в 2018 році випадає на 6 квітня, не можна приймати їжу до виносу плащаниці під час церковної служби. У Страсну суботу віруючі також відмовляються від їжі до появи на небі першої зірки, коли і закінчується Великий піст 2018 року.

За традицією пасхальну утреню (часто іменується заутренней) прийнято починати рівно опівночі.

Після Хресного ходу слід так зване пасхальне початок, яке передує протягом всієї Світлої седмиці служіння вечірні, утрені і літургії: предстоятель церкви співає тропар Пасхи: «Христос воскрес!», а паства триразово його повторює.

Великий піст закінчується о 24.00, з моменту символічного відкриття дверей храму. А віруючі розговляються після літургії, близько 4 годин ранку. Закінчення посту знаменує велике свято Воскресіння Христового – Великдень.