«Не стрижися», «не фарбуй волосся», «забудь про лаки і манікюр». Які тільки застереження не чують вагітні жінки. Якщо вірити народним повір’ями, то все, буквально все може згубно позначитися на перебігу вагітності. Але що ж тепер, не доглядати за собою? Адже в такий важливий період особливо хочеться відчувати себе королевою.

На щастя, деякі косметичні марки почали випускати продукцію, в якій шкідливі компоненти замінені більш щадними, що дозволяє знизити шкідливий вплив на організм. А значить, їх цілком допустимо застосовувати у період «цікавого» стану. Стосується це, насамперед, фарби для волосся.

Безпечна фарба для волосся при вагітності: міф чи реальність?

Не те щоб більшість жінок були від природи наділені невдалим кольором волосся. Ні, справа просто в жіночій сутності, весь час знаходиться в пошуку кращого і найбільш підходящого. Волосся завжди на виду, а тому хочеться зробити їх прекрасними і гармонійно доповнюють образ.

Давайте розберемося, чому склалася думка, що вагітним жінкам не можна фарбувати волосся. Справа в тому, що раніше склад фарбувальних продуктів був набагато небезпечніше, ніж зараз. Він у великій кількості містив аміак – хімічна речовина, висока концентрація якого може призвести до отруєння. При цьому фарбувальні компоненти старих фарб були менш стійкі, тобто процедуру фарбування доводилося повторювати набагато частіше. А значить, аміак і важкі метали активно накопичувалися в організмі. Безсумнівно, такі фактори негативно позначилися б на організмі ще не народженого малюка. Та й пари аміаку обов’язково потрапляли в дихальну систему в процесі проведення процедури фарбування.

Сьогоднішня продукція стала іншою – аміак відсутня в складі більшості фарб. Це не означає, що нічого шкідливого в них не залишилося, але, принаймні, самий небезпечний компонент вилучено. Але не думайте, що тепер можна безконтрольно здійснювати косметичні процедури. Лікарі-гінекологи рекомендують вагітним утриматися від фарбування волосся в наступних випадках:

  • У перші три місяці вагітності. Перший триместру вважається найнебезпечнішим у плані виникнення різних ускладнень і загроз, а тому в цей період краще максимально убезпечити себе і майбутню дитину.
  • Якщо в складі фарби є перекис водню. Цей компонент може легко спровокувати алергічну реакцію. А так як вагітний організм відрізняється підвищеною чутливістю, ризикувати не варто.
  • Якщо після початку косметичної процедури ви відчули погіршення самопочуття. Не чекайте, що вам стане краще. Негайно припиняйте фарбування і виходьте на свіже повітря.