Кожен кавоман знає, що самий ароматний кави — це свіжоприготований з мелених зерен. На відміну від розчинної, у нього досить насичений смак. На цьому переваги не закінчуються, адже він набагато корисніше і надає справжній заряд бадьорості. Які б не були плюси, процес створення цього кавового напою багато в чому залежить від обраної вами кавомолки. Існують моделі, які роблять каву тільки гірше, незалежно від якості зерна. У цій статті буде розказано про те, як правильно вибрати ручний млинок.

Вибір ручної кавомолки: основні критерії

Зміст статті

 • Вибір ручної кавомолки: основні критерії
 • Види ручних кофемолок: яку вибрати
 • Поради, як вибрати ручний млинок для будинку

Кавомолки ручного типу працюють по одному і тому ж простим принципом. Вся їх робота полягає в жорнах. Основний механізм при прокрутці ручки перемелює кілька зерен кави в порошок, на одну чашку це займе близько 1-5 хвилин. Таким чином, оглядаючи товар при покупці, вам потрібно звернути увагу на цілісність комплектуючих частин і з яких матеріалів все складається.

 • Головним критерієм є жорна. Як було сказано раніше, завдяки їм створюється той самий порошок. Від них залежить смак кави, однорідність отриманих дрібних частинок і термін роботи кавомолки. Вона виглядає у вигляді двох конусоподібних фігур, одна з них рухлива, а інша ні. Найчастіше її роблять з чавуну, каменю, сталі або кераміки. Чавунний механізм дешевий за ціною і добре робить свою роботу. Але з часом він починає зношуватися, стружка потрапляє в порошок, надаючи майбутнього напою смак металу. А також він вбирає в себе запахи. Кам’яні жорна найдорожчі, але самі кращі в цьому ділі. Вони ідеальні за всіма пунктами. Загартована сталь за своїми характеристиками схожа з каменем. Але є кілька мінусів: висока ціна і швидкий знос матеріалу. Останній випадок можна легко вирішити, зробивши покриття з титану. І, нарешті, керамічні жорна. Вони дуже крихкі, але працюють краще чавунних і сталевих жорно. І ціна у них прийнятна, має середнє значення.
 • Другим критерієм є наявність деяких функцій, без яких процес буде відбуватися складніше. Насамперед, прилад повинен мати регулювання ступеня помолу, зручний, місткий контейнер для вже готової кави і ємність для самих зерен. Регулювання тонкощі дозволить вам кожен раз змінювати розмір частинок для будь-яких цілей. Відмінності в обсягах контейнерів незначна, верхній повинен бути більше нижнього максимум на 5 грам.
 • Ручка може знаходитися зверху і збоку в декількох варіантах. Покрутіть бажану кавомолку, тоді зможете зрозуміти, якою ручкою вам буде зручніше. Більшість людей вибирають кухонний прилад з бічним розташуванням ручки, так як вона більш стійко тримається на поверхні і не ковзає по ній.
 • І останній пункт — це матеріал корпусу. Тут слід вибирати за вашим особистим уподобанням. Корпус виконується з металу, пластику, дерева або фарфору.
 • Види ручних кофемолок: яку вибрати

  Кухонні прилади даного типу бувають декількох видів:

  • європейські;
  • турецькі;
  • без корпусу.

  Європейські являють собою коробку. Вгорі розташовується воронка для засипання зерен і ручка, іноді вона знаходиться збоку. Внизу є висувний ящик. Вона при використанні повинна стояти на столі.

  Турецькі створюються циліндричної форми. Розташування ємностей таке ж, тільки верхня закривається. Ручка завжди знаходиться зверху. Тип циліндра дозволяє молоти, тримаючи в руці. Виробники завжди намагаються їх красиво прикрасити під східну тематику.

  І більш сучасний тип — без корпусу. Він встановлюється відразу на чашку. Низ має багатоступеневу форму, що дозволяє розташовувати її на будь-що по ширині ємність. Ручка і воронка робляться тільки зверху.

  УВАГА! Пам’ятайте, що ручки можуть перебувати збоку лише у європейських кофемолок.

  Поради, як вибрати ручний млинок для будинку

  Щоб підібрати хороший агрегат, візьміть до уваги наступні рада.

 • Беріть тільки ту кавомолку, яка буде приносити вам зручність і задоволення від процесу. Не купуйте найпопулярніші моделі, якщо для вас вони незручні і непривабливі за зовнішнім виглядом. Всі речі у вашому домі повинні радувати ваше око.
 • Відмовтеся від пластмасових кофемолок, так як вони швидко ламаються.
 • Ні в якому разі не купуйте кухонний прилад без гумових наклейок знизу. Завдяки їм працювати з кавомолкою вам буде набагато легше, так як не буде ковзань.
 • Звертаючи увагу на запропоновані поради та критерії, ви з легкістю підберете хороший агрегат для дому.