Газова плита має більше переваг у порівнянні з електричною і в ціновому плані, і в плані експлуатації. Оптимальний вибір газової плити залежить від багатьох факторів: від розміру кухні, кількості членів сім’ї, бажаного дизайну та функціоналу.

Яку вибрати газову плиту на кухню

Зміст статті

 • Яку вибрати газову плиту на кухню
  • Оптимальний розмір
  • Особливості поверхні та дизайн
  • Кількість і розмір конфорок
  • Тип духовки
  • Управління
 • Інноваційні функції

Всі сучасні газові плити діляться на 3 виду:

 • Плита без духовки.
 • Плита з духовкою.
 • Комбінована плита – вона має як газові, так і електричні конфорки.
 • Розмаїття представленого на ринку асортименту дозволяє задовольнити будь-які запити і побажання клієнтів. Тому, щоб не помилитися у виборі, необхідно розглянути всі критерії відбору.

  Оптимальний розмір

  Крім ціни, одним з основних ознак раціонального вибору є розмір плити, визначається розмірами кухні. Стандартні розміри газової плити наступні:

 • Висота: 85 див. В деяких моделях передбачені спеціальні ніжки, які дозволяють змінити цей показник.
 • Глибина: 50-60 см. Це стандартний розмір, розрахований під класичну кухонну стільницю. Частіше зустрічаються плити глибиною 60 см
 • Ширина: 30-90 див. Залежить від кількості конфорок.
 • Особливості поверхні та дизайн

   

  Від поверхні матеріалу, з якого виконана газова плита буде залежати не тільки термін її служби, але і зручність експлуатації, а також особливості догляду. Робоча поверхня може бути виконана з емальованої або нержавіючої сталі і загартованого скла та склокераміки. Самим бюджетним варіантом є емальована сталь — вона витримує будь-які засоби, але з-за зовнішнього вигляду не у всі інтер’єри вписується, до того ж. Нержавіюча сталь — класичний матеріал для варильних поверхонь. Дуже практичні, витримують удари і хімічні засоби, але є ризик подряпати їх під час чищення, схильні до появи розлучень. По дизайну стримані і підійдуть до будь-якої кухні. Загартоване скло дешевше, ніж склокераміка, але і за експлуатаційними характеристиками їй поступається. Скло піддається частим пошкодженням кромки і досить вибаглива у догляді, на ньому видно всі сліди процесу приготування їжі. Склокераміка — один з найдорожчих матеріалів для варильних панелей. Така плита виглядає дуже елегантно і презентабельно. Склокераміка стійка до утворення сколів, довговічна, але вимагає уважного та ретельного вибору миючих засобів без абразивів.

  Кількість і розмір конфорок

  Сучасні виробники вдосконалили класичні конфорки, змінивши їх форми і принцип роботи. Газові плити можуть мати від 1 до 5 пальників. Їх кількість залежить від чисельності сім’ї. Так, для одного або двох чоловік досить 2 конфорок, або якщо сім’я харчується в основному поза домом, також немає необхідності ставити велику плиту. Якщо ж у родині 3-4 людини, то оптимальним вибором стане 4 конфорки, де одна — з мінімальною інтенсивністю, 2 — середні і 1 велика. Маленька конфорка підійде для розігріву їжі або приготування невеликої кількості їжі, а велика буде використовуватися для швидкого і сильного нагріву.

  Форма конфорок також зазнала змін в останніх моделях. Вони можуть бути трикутними, овальними і навіть багатокутними, що дозволяє підібрати їх до будь-якого інтер’єру кухні.

  Важливо! Популярність набирають і пальники, в яких полум’я розміщується в 2, 3 або 4 кола. Така конфорка нагрівається дуже швидко і рівномірно і є найпотужнішою з усіх типів пальників. Їх вибирають любителі китайської або японської кухні.

  Тип духовки

  Духовки в газових плитах можуть бути як газові, так і електричні. Газові духовки — найпоширеніші і найпростіші моделі. Нагрів такий духовки відбувається швидше, а використання газу дешевше електрики. Але основний недолік такої духовки в тому, що нагрівання відбувається нерівномірно, т. к. пальники розташовані знизу і не можуть прогріти продукт рівномірно з усіх сторін. До того ж електричні духовки володіють великими можливостями. Наприклад, контроль точності та стабільності температури у духовок дозволяє регулювати температуру з перешкодою всього лише 5 градусів.

  Також духовки зазвичай оснащують подвійним склом, щоб запобігти можливість опіку. Функція примусового охолодження стінок дбати про збереження меблів, в яку вбудована. Незайвим буде і блокування від випадкового включення, що особливо актуально для сімей з маленькими дітьми. Функції конвекції, гриля і вертіла притаманні майже всім моделям духовки. Більш дорогі варіанти передбачають також використання духовки як мікрохвильовки, для розморожування і сушіння продуктів.

  Управління

  Газові плити розрізняються за типом управління:

  1) Механічна;

  2) Електронне.

  Механічне управління влаштовано набагато простіше, не вимагає вивчення додаткових інструкцій, не залежить від електрики і більш довговічне. До того ж вона невибаглива у догляді. З іншого боку, механічне управління не дозволяє виставити конкретну температуру як на духовку, так і на конфорки.

  Електронне управління, в першу чергу, дорожче механічного. Воно вимагає вивчення, не буде працювати при відключенні електроенергії, і його досить легко зламати. Але плита з електронним управлінням виглядає набагато респектабельніше і сучасніше, при цьому відкриває нові можливості готування страв, дозволяючи встановлювати певну температуру, таймер і сповіщення про готовність.

  Інноваційні функції

  У століття високих технологій зробили крок і газові плити. Серед новітніх функцій, покликаних полегшити життя людини, варто виділити електрозапалювання, таймер і контроль витоку. Електропідпал дозволяє не чиркати сірником над конфоркою, а підпалювати її звичайним поворотом ручки. Функція газ-контролю, так само як і електропідпал, стає вже стандартною. Вона дозволяє запобігти витоку газу, якщо полум’я згасне з якої-небудь причини.

  Якщо страва вимагає тривалої термообробки без обов’язкового контролю, корисною буде функція таймера, який вимикає пальник в заданий час і дозволить приготувати продукт ідеально точно. Зручність підсвічування духовки важко переоцінити. Дуже часто необхідно контролювати процес приготування страви візуально. Замість постійного відкривання дверцят і збивання режиму готування, можна просто включити підсвічування і оцінити результат.

  Функцію гриля оцінять любителі м’яса. За допомогою такого нововведення продукт більш рівномірно обсмажується і проходить обробку відкритим полум’ям, чого не можна досягти в звичайній духовці. Більш дорогі моделі передбачають наявність вертіла.

  Неякісна термоізоляція дуже сильно псує враження від користування плитою: це і неподнявшееся тісто, і непропекшиеся пиріжки, і зіпсована меблі, і висока ймовірність отримати опіки. Сучасні моделі часто обладнані теплоізоляційними плитами, що дозволяє уникнути багатьох проблем. До того ж дверцята духовки також виготовляється з подвійного або потрійного склопакета, що зменшує ризик опіку.

  Вибір газової плити залежить від великої кількості факторів. Оптимальний варіант повинен відповідати і матеріальний аспект, і зручність експлуатації, і підходити до інтер’єру кухні. Сучасні виробники прагнуть створити ідеальний пристрій для кожного.