Розведення різних тварин в домашньому господарстві це дуже хороший бізнес, хоча він стане приносити великі прибутки лише через певний час і це слід враховувати. Тут потрібно грамотно і з розумом вибрати вид самих тварин, так як рентабельним для розведення буде тільки мала кількість худоби.

1. Свинарство. Сьогодні свинарство посідає перше місце в Росії, так що більш дохідний бізнес вибрати важко. Щоб відкрити хороший перспективний бізнес на селі має сенс розводити там звичайних свиней. Тут може бути два варіанти бізнесу це продаж тільки поросят або розведення свиней для м’яса. Реалізація поросят це більш рентабельний і цікавий тип бізнесу, хоча тут є ряд важких факторів.

Тут враховуйте, яку саме вигідно розводити худобу на продаж, щоб заощадити свої кошти. Головне достоїнство бізнесу пов’язаного з звичайним свинарством це швидка окупність і це дійсно так. Свинарство також вигідно в тому аспекті, що свиня зростає до товарної ваги всього за 6 місяців, цей бізнес відрізняється хорошим коефіцієнтом отримання м’яса на 1 м2 щодо витрат для корму. Також свинина відрізняється великим регулярним попитом, хоча тут і потрібно багато ручної праці і різних вкладень в технології механізації.

2. Качки. Цікавим варіантом бізнесу є вирощування качок, завдяки яким можна досить швидко і добре заробити. Рівень загальної рентабельності складе тут більше 30-40% за 2,5-3 місяці в середньому ця сума вийде точно. Швидкість обороту буде досить великий, так як ростуть качки відносно швидко і товарний вага буде вже в три місяці. Також важливим достоїнством є хороший і реальний попит, єдиний мінус полягає в великих витратах для корму.

3. Гуси. Розведення гусей буде досить вигідним і простим бізнесом, тільки за гусями потрібно регулярно і добре пильнувати. Домашні гуси будуть відмінним джерелом дієтичного чудового м’яса, а головне що догляд буде достатньо простим та легким. Гусей можна буде годувати практично всім і ростуть гуси дуже швидко і вже через два місяці живий реальний вага збільшиться в десятки разів. Ідеально якщо буде біля місця розведення природний водойму, завдяки такому випасу можна добре зекономити корм. Гусак може за один день з’їсти близько 2-3 кг звичайної трави, а також їм можна давати ще моркву і картоплю, капусту і буряк.

4. Бички і корови. Досить вигідним і реальним бізнесом буде розведення корів і биків, таке м’ясо має широкий попит і буде завжди в ціні. Тримають бичка до 15 місяців, а потім яловичина успішно здається в кожному сучасному ринку. Телятам потрібно до 3 місяців давати пиятику від знятого звичайного молока, за час відгодівлі дається близько 600 л і більше. Щоб бичок швидше давав приріст до 800 грамів за добу бажано згодовувати худобі більше силосу, жому, грубих кормів та барду.

Влітку обов’язково слід годувати травою, бичків і корів містити краще в пасовищах, де швидше збільшуватиметься їх маса. Бажано додавати регулярно під час відгодівлі концентрат, а також комбікорм і зерносмесь. До забою бичків і корів потрібно інтенсивно і якісно відгодовувати, силос можна буде замінити сінажем з боба. Бичок завдяки гарному відгодівлі може здорово надати ваги і, реалізуючи яловичину, можна добре заробити.