Сучасні меблі — невід’ємна частина будь-якого будинку. Вона покликана не тільки забезпечити комфорт і зручність для мешканця чи гостя, але й створити атмосферу краси і затишку. Найчастіше, у виготовленні шаф застосовують різні види. Різноманітність кольорів, методів обробки і конструктивних особливостей, дозволяє створити неповторний дизайн для будь-якого будинку.

З яких матеріалів роблять шафи

Зміст статті

 • З яких матеріалів роблять шафи
 • З чого зробити шафу

Сучасні виробники пропонують широкий перелік сортів і видів дерева, що використовуються у виробництві. Вибір фактури виробу ґрунтується на перевагах замовника, його бюджет і загальному дизайні приміщення. Безліч різновидів використовуваного сировини дозволяє дизайнерам і виробникам створити справжній шедевр, реалізуючи в конструкції найсміливіші дизайнерські рішення.

УВАГА! Слід вибирати матеріал не тільки виходячи з його зовнішнього вигляду. В першу чергу варто звернути увагу на якість і надійність, адже саме від цих параметрів залежить термін служби вашої шафи.

На сьогоднішній день популярні як дорогі, так і дешеві варіанти. Пропонуємо наступний огляд.

Дешеві типи матеріалів:

ДСП: виготовляється з простої дерев’яної стружки, змішаної з синтетичним смоляним складом. Плити з ДСП виготовляються з самими різними формами, фактурами і відтінками, що додає їм деяку багатофункціональність. Це дозволяє поєднувати його з різними типами дизайну інтер’єру, підбираючи оптимальний варіант саме для вашого будинку.

ЛДСП: ламінована різновид ДСП. Це найдорожча і найкраща за якістю версія сировини ДСП, використовувана кращими виробниками дешевих шаф.

МДФ: еще один популярний матеріал, що виготовляється з деревної тирси, але має куди більшою міцністю і надійністю в порівнянні з ДСП. Його відмінна риса — якість і висока стійкість до вологи і пари. Має дуже гладку, майже ідеально рівну поверхню, при цьому дуже гнучкий, що дозволяє створити вигнуті або опуклі елементи. Це дозволяє втілити самі несподівані дизайнерські задумки. Однак вартість такого сировини трохи вище ДСП і ЛДСП.

Дорогі матеріали:

Шпон: це панель, яка виготовлена з ДСП або МДФ, покрита тонким шаром дерева. Це дорога сировина, що застосовується для створення елітних меблів. Шпон вкрай міцний, високоякісний і довговічний матеріал.

Натуральне дерево: матеріал, в основі виготовлення якого застосовується натуральний масив дерева. Благородний, солідний і розкішний — він володіє вищими характеристиками та екологічно безпечної фактурою.

Як правило, ці заготовки використовують для виготовлення бічних панелей, підлоги або верхньої кришки шаф. Зрідка — для оформлення фасадів та дверей застосовують шпон або натуральне дерево.

З чого зробити шафу

Згідно з дослідженнями, найбільш вигідну для складання шафи сировина — це МДФ. Він відносно недорогий при цьому, на відміну від більш дешевого ДСП, він безпечний для алергіків, адже при його виготовленні використовуються лише натуральні компоненти. Складна технологія з використанням високого тиску, надає МДФ деякі деревні якості, такі, як щільність і вологостійкість.

НА ЗАМІТКУ! Для склеювання МДФ використовується лігнін — безпечний природний клей, не схильний випаровуванням.

Плюси Матеріалу МДФ:

 • натуральне, екологічно чиста сировина;
 • показник щільності вище, ніж у дерева;
 • можливість підібрати оформлення і фактуру плит;
 • стійкий до теплових перепадів;
 • високі вологостійкі якості;
 • універсальні і легко піддаються обробці;
 • доступна цінова політика.

Мінуси МДФ:

 • МДФ пожежонебезпечний;
 • нестійкий до механічних пошкоджень.

МДФ відмінний матеріал, широко застосовуваний у будівництві, монтажі та дизайні. Він стане відмінним дизайнерським рішенням для виготовлення шафи. Відмінні технічні характеристики забезпечать довговічність конструкції, а приємна ціна не вдарить по гаманцю.