З чого складається крісло офісне: докладний розбір крісла і деталей, про які ми мало що знаємо

З чого складається крісло офісне: докладний розбір крісла і деталей, про які ми мало що знаємоРобота в офісі передбачає тривале знаходження в сидячому положенні. Однак, якщо сидіти незручно, то і праця не буде продуктивною. Більш того, тривалий час сидіти в незручному кріслі навіть протипоказано. Сучасне офісне крісло, це досить складний пристрій, що складається з безлічі деталей. Вся ця конструкція спрямована на те, щоб і робота була продуктивною і здоров’я працівника зберігалося на належному рівні.

З чого складається крісло?

Зміст статті

 • З чого складається крісло?
  • Каркас
  • Спинка і сидіння
  • Газліфт і хрестовина
  • Підлокітники
  • Оббивка і наповнювач
 • Механізм роботи
 • Висновок

Як вже говорилося, це цілий набір окремих елементів. Крім самої спинки і сидіння, які і складають основу, в набір входять підлокітники, без яких неможливо уявити крісло. А крім того: хрестовина на яку встановлюються ролики. На хрестовину закріплюють газліфт — пристрій, завдяки якому регулюється висота. Деякі моделі представлені також спеціальним підголовником, а також валиком під попереком.

Каркас

ВАЖЛИВО! Каркас — основний елемент.

З чого складається крісло офісне: докладний розбір крісла і деталей, про які ми мало що знаємоПо своїй будові можна виділити два види:

 • Монолітний каркас об’єднує в собі і спинку і його сидіння. Така конструкція робить його більш надійним і міцним. Подібну конструкцію можна використати і без підлокітників, якщо підлокітники передбачаються знімні.
 • Немонолитный каркас — являє собою конструкцію, де сидіння і спинка з’єднані або підлокітниками, або з допомогою металевої пластини або іншого функціонального елемента.

Спинка і сидіння

Спинка може бути абсолютно будь-по висоті. Як високої, так і низької. Може мати будь-яку форму, як прямокутну, так і з закругленими краями. Найголовніше, щоб кут між спинкою і сидінням був трохи більше дев’яноста градусів. При такій вугіллі знижується надмірне навантаження на органи людини, вага тіла розподіляється по всій поверхні крісла. Крім того, такий кут дозволяє співробітнику не сутулитися під час роботи.

З чого складається крісло офісне: докладний розбір крісла і деталей, про які ми мало що знаємоСидить людина, повинен мати можливість в будь-який час відкинутися назад. Деякі види крісел, призначених для офісів, мають спеціальних механізм, який синхронізує роботу спинки і сидіння. Таким чином вони одночасно змінюють свій кут нахилу. У сидячого не змінюється кут зору при зміні нахилу, ноги теж залишаються на колишньому місці.

Хорошим тоном для крісла вважається, що нормальне положення спини людини, під час роботи повинен мати вигляд латинської літери «S». Тобто пристрій покликаний мати анатомічну будову. Адже вигляд цієї букви, відповідає правильному положенню хребта. Спинка не тільки покликана підтримати спину людини, вона ще повинна правильно розподілити вагу людини й навантаження. Деякі моделі мають можливість регулювання спинки.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Всю масу людини ділять між собою сидіння і спинка офісного крісла.

Близько шістдесяти відсотків всієї маси відводиться на відпочинок за столом, близько двадцяти п’яти відсотків на спинку, а масу, що залишилася, ділять між собою сидіння та підлога. Виходячи з цього форма ідеального сидіння вже давно прораховано і зведена всього до двом вимогам:

 • Вся маса людини повинна бути рівномірно розподілена на сидінні;
 • Сидіння повинно бути таким, щоб сидить у ньому людина, міг без зусиль скористатися всіма перевагами спинки крісла.
 • Особливо слід підкреслити важливість можливості регулювання висоти сидіння.

  Газліфт і хрестовина

  Однією з важливих частин будь-якого крісла, що стоїть в офісі, слід вважати газліфт. Представляє він з себе своєрідний балон, виконаний із сталі. Всередину цього балона закачується інертний газ. Завдання цього механізму — регулювання крісла по висоті, а ще він виконує функцію амортизатора.

  З чого складається крісло офісне: докладний розбір крісла і деталей, про які ми мало що знаємоГазліфти підрозділяють по довжині на яку виходить шток, а також за механізмом внутрішнього тиску. Якість даного механізму визначається присвоєної йому категорії. Всього їх налічується чотири штуки і вища категорія якості — це четверта.

  Хрестовина — це підстава крісла. Саме до нього кріпляться ролики, які дозволяють співробітникові пересуватися. І вже на хрестовину встановлюється все інше. Відповідно, чим більше розмір самого крісла, тим більший діаметр повинна мати і хрестовина. Ніби як, може здатися, що нічого складного в хрестовині і немає. Але це оманливий погляд. За уявною простотою ховається досить складний виріб, яке несе на собі всю навантаження.

  ДОВІДКА! Чим вища якість сировини, з якого відлита хрестовина, відповідно тим вище її міцність.

  Підлокітники

  Наявність підлокітників носить не стільки естетичний характер. Підлокітники можуть мати різну конфігурацію. Вони можуть бути вигнутими, так і прямими. Їм може бути дана масивний вигляд або навпаки дуже строгий і лаконічний. Завдання підлокітників зовсім інша. Вони покликані взяти на себе вагу рук людини. Вони розслабляють плечі, шию людини і його хребет. А ще вони надають рук зручне положення, що доповнює комфортабельність при роботі. Якщо за штатним розкладом, співробітнику доводиться тривалий час проводити в суспільстві комп’ютера, то важливо мати крісло, в якому підлокітники можуть регулюватися по висоті. Зростання співробітника і висота підлокітників повинні відповідати.

  Оббивка і наповнювач

  З чого складається крісло офісне: докладний розбір крісла і деталей, про які ми мало що знаємоДля оббивки сучасних крісел, в даний час, застосовуються штучні матеріали, часто використовується натуральна шкіра або її замінники. Синтетичні матеріали мають велику зносостійкість, підвищену розривне міцність, на них не утворюються «катишки». Дані матеріали менше зношуються. В процесі виробництва, матеріали, з яких буде проводитися оббивка просочуються спеціальними складами, що підвищують антистатичність. Все це дозволяє домогтися високих якостей тканини.

  Практично всі сучасні крісла і не тільки офісні мають один і той же наповнювач. Застосовується або поролоновий наповнювач, або пінополіуретановий. В принципі це одне і теж, але є невелика різниця. Поролон не самий довговічний матеріал, у нього підвищена проникність повітря, на виробництво він надходить у вигляді блоків різної товщини, з яких надалі і вирізують потрібну форму. На відміну від нього пінополіуретан більш довговічний. Він вже має анатомічний вигляд.

  Механізм роботи

  З чого складається крісло офісне: докладний розбір крісла і деталей, про які ми мало що знаємоЩоб у кріслі добре сиділося, добре працювалося, дуже важливо, щоб дане крісло мало механізми регулювання. І не просто мало, а дані механізми повинні бути зручно розташовані в доступному місці. З усього розмаїття механізмів регулювання можна виділити кілька видів. Механізми можна розділити на прості, складні і на механізми хитання.

  Прості механізми дозволяють лише провести регулювання по висоті. Зазвичай такого типу механізми застосовуються на кріслах для співробітників.

  Механізм гойдання покликаний зафіксувати крісло в робочому положенні.

  І тільки складні механізми дозволяють налаштувати крісло «під себе», дозволяють не тільки зберегти здоров’я, але і підвищують продуктивність праці.

  Висновок

  Сучасне офісне крісло — це дітище високих технологій, над виробництвом якого працюють величезна кількість народу. І це не тільки дизайнери, але і лікарі, дизайнери. Адже завдання сучасного крісла бути не просто прикрасою офісу. Крісло повинно дозволити співробітникові якісно виконувати свою роботу і зберегти його здоров’я, що важливо.