З чого зробити стіл: деревина, інші матеріали, з чого зробити ніжки?

Якщо у вас виникло питання — з чого зробити стіл, варто розібратися з доступними варіантами. Вивчивши характеристики матеріалів, ви зможете вибрати найбільш підходящий для вас.

З чого зробити стіл: деревина, інші матеріали, з чого зробити ніжки?

З чого роблять обідні столи?

Зміст статті

 • З чого роблять обідні столи?
  • Деревина
  • Інші матеріали
 • З чого зробити ніжки?

Існує велика різноманітність матеріалів, які використовуються при виготовленні таких конструкцій. Можна виділити дорогі і дешеві варіанти і у кожного з них конкретні експлуатаційні характеристики.

Деревина

З чого зробити стіл: деревина, інші матеріали, з чого зробити ніжки?Це класичний варіант. Кухонний стіл, виготовлений з деревини, завжди виглядає розкішно. Багато вибирають її в силу того, що вона добре піддається обробці, отже, майстер отримує можливість створювати цікаві форми, підганяти розміри і декорувати виріб у відповідності з особистими перевагами. Варто відзначити, що цей матеріал має і деякі складності в обробці. Деревини досить примхлива, вимагає до себе дбайливого і професійного ставлення. За таким виробом необхідний догляд, а часто і реставрація. Деревина схильна до впливу кліматичних умов.

ВАЖЛИВО. Щоб уникнути неприємних наслідків в процесі використання, краще віддати перевагу найбільш твердих порід, серед яких: біла акація, залізна береза, кизил і тис.

Інші матеріали

Окрім дерева для виготовлення використовують і інші матеріали. Розглянемо деякі з них:

 • З чого зробити стіл: деревина, інші матеріали, з чого зробити ніжки?Скло. Дуже часто використовується в меблевому виробництві. Відрізняється складністю обробки. В домашніх умовах практично неможливо зробити хороший стіл зі скла, адже необхідно обладнання для обробки стільниці. Можна придбати готову стільницю і з неї вже виготовити конструкцію.
 • Плита МДФ. Це найпоширеніший матеріал для виготовлення цих конструкцій. Не відрізняється високою міцністю, але вартість цілком приваблива.
 • Вологостійка фанера. Відрізняється підвищеною міцністю, в порівнянні з попереднім варіантом, але можуть виникнути складнощі з декоруванням.
 • Ознайомившись з характеристиками різних матеріалів, можна зробити висновок, що краще інших варіантів, для виготовлення столів підходить деревина.

  З чого зробити ніжки?

  Що стосується ніжок, вони також можуть бути виготовлені з різного сировини. Найбільш поширені наступні:

  • Дерев’яні. Як правило, до дерев’яних столів виготовляють і дерев’яні ніжки.
  • Металеві. Вони часто встановлюються разом зі скляними стільницями.
  • Нержавіюча сталь і алюміній. Вони використовуються рідше, але в сучасних інтер’єрах набувають все більшу популярність.

  Правильно скомбінувавши матеріал стільниці і ніжок столу, майстрам вдається створювати досить цікаві конструкції.

  З чого зробити стіл: деревина, інші матеріали, з чого зробити ніжки?