З якого числа починається і скільки триває Великий пост в 2018 році?

Коли початок і кінець Великого посту в 2018 році? Яка тривалість Великого посту в 2018 році? Про це ми сьогодні розповімо.

Традиція дотримання постів налічує кілька тисячоліть. Саме слово пост (ПОСТЬ) є аббревиатурным скороченням стародавнього слов’янського вирази: П – повне, Про – очищення, З – власних, Т – тілес, Ь – сотворяша.

У російській православній церкві прийнято чотири багатоденних посту, три одноденних і пости в середу і п’ятницю протягом усього року. Найбільш тривалим і суворим є Великий піст. Існує думка, що його традиції були закладені учнями Ісуса – апостолами.

Церковним статутом в цей період заборонена скоромна їжа – м’ясні та молочні страви, страви з яєць; лише деякі святкові дні дозволяється їсти рибу.

Коли початок і кінець Великого посту в 2018 році?

У цьому році Великий пост дотримуються з 19 лютого по 7 квітня. Він складається з Чотиридесятниці і Страсної тижня. Чотиридесятниця була встановлена в пам’ять про сорокаденний піст Ісуса Христа, а Страсний тиждень – в пам’ять про останні дні Його земного життя, смерть і поховання.

Тривалість Великого посту в 2018 році в православній церкві, як і в інші роки, становить 7 тижнів (тижнів).

Як розраховується дата початку Великого посту? Кожен рік вона визначається церковнослужителями за певною схемою. В різних християнських конфесіях для цього використовуються різні правила обчислення, від яких залежить фактична тривалість посту (від 36 до 40 днів).

Які дати початку і закінчення Великого посту в 2018 році?

18 лютого 2018 року, у Прощену неділю, святкується останній день Масляної. Потім у понеділок 19 лютого починається піст. У православних віруючих він триває 40 днів, і ще 7 днів його дотримуються в Страсний тиждень.

Запам’ятати дату закінчення Великого посту в 2018 році дуже просто. Як відомо, вона залежить від дати святкування Пасхи, яка обчислюється за місячно-сонячним календарем.

Великдень святкується в першу неділю після весняного повного місяця (російської православної церкви – за юліанським календарем, у деяких інших церквах – за григоріанським). У 2018 році православні віруючі відзначатимуть її 8 квітня, а напередодні, 7 квітня, закінчується Великий піст.