Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016-2017 року

Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016 2017 року

Мітки:Закон про тюнінг

Сьогодні багато розмов ведеться про новому нещодавно ухваленому законі, що передбачають покарання за тюнінг автомобіля. Ця тема хвилює практично кожного, оскільки тюнінг автомобіля, по суті, активно використовувався величезною кількістю водіїв. Навіть якщо забути про тих, хто вносить коррективыв конструкцію автомобіля лише, щоб виділитися і бути «не таким, як усі», є ряд категорій громадян, для яких це необхідний захід.

Це справедливо для таких регіонів, як Далекий Схід, Камчатка, Сахалін і т. д. В тих місцях якісні дороги – нездійсненна мрія, тому стандартні авто для їзди просто не годяться. Доводиться переробляти підвіску, встановлювати диски великого діаметру, кенгурятники, лебідки і т. п. інакше є небезпека застрягти з поломкою автомобіля у непрохідній гущавині, де не ловить стільниковий, і допомоги чекати не від кого.

Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016 2017 рокуАвтомобіль з кенгурятником

Окрема розмова про членів добровільних рятувальних груп в туристичних районах – багатьох з них досить часто залучають до заходів з порятунку туристів і спеціально обладнані машини грають не останню роль в успіху таких підприємств.

Аматорський автоспорт також виявляється поза законом – це різні тематичні автошоу, гонки, виставки тюнінгованих машин. Залишаються без роботи цілі компанії, які спеціалізуються на виготовленні різних «фішок», багато автомайстерні цього профілю і т. п.

Нижче ми поговоримо про те, що обіцяє багатьом водіям закон про заборону тюнінгу автомобілів 2016 року, які категорії змін конструкції авто будуть піддаватися санкціям з боку автоінспекторів і як діяти тим, хто хоче їздити на нестандартної машині.

Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016 2017 рокуТюнінгований автомобіль

Чим викликано прийняття закону

Заборона на тюнінг автомобілів 2016 року прийнято у зв’язку з посиленням заходів по боротьбі з небезпечним водінням авто. Про це останнім часом часто писали в періодичних виданнях і розповідали в телепередачах – зростання кількості стрітрейсерів став відправною точкою у виникненні цієї ініціативи.

За законом, прийнятим в 2016 році, всі машини з нестандартним обладнанням, яке не пройшло сертифікацію, опиняються поза законом. На думку автоінспекції, вони теж створюють на дорозі більшу ймовірність дорожньо-транспортних пригод.

В першу чергу це пов’язано з тим, що останнім часом користується великою популярністю встановлення альтернативної оптики на авто, яка часто не відповідає стандартним вимогам.

Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016 2017 рокуТюнінг Хонди Цівік 4Д своїми руками

Ттепер під час техогляду підхід до цього питання буде конкретним – все зайве доведеться прибрати, решту привести в стан норми:

 • Світло фар повинно бути білим;
 • Покажчики поворотів – жовтими;
 • Габаритні вогні спереду – білими;
 • Габаритні вогні ззаду – червоними;
 • Стопи – червоними;
 • Покажчики заднього ходу – білими;
 • ВТФ спереду – жовтими або білими;
 • ВТФ ззаду – червоними.

Тонування і до прийняття нового закону регламентувалася дуже жорстко – співробітники ГИБДД завжди несхвально ставилися до будь-якого затемненню стекол. Адже, незважаючи на всі очевидні плюси тонування, небезпека на дорозі суттєво збільшується. Тому тут немає нічого нового – світлопропускання скла в транспортних засобах повинна бути більше 75%, бічних стекол – більше 70%.

І заразом влада вирішила «вдарить» по іншим самочинним змінам – машини з такими за законом повинні пройти процедуру сертифікації та отримати відповідні новий дозвіл на експлуатацію, або ж водій зобов’язаний привести все до стандартного вигляду.

Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016 2017 рокуТонування стекол автомобіля

Перелік елементів авто, які не дозволяється змінювати

Новий закон про тюнінг, який був прийнятий в цьому році, наводить список тих частин авто, які не дозволяється переробляти без відповідного дозволу. Ви можете переконатися, що він досить значний і практично не залишає місця для удосконалень і творчих експериментів:

 • Водійські та пасажирські крісла;
 • Підвіска;
 • Бампера;
 • Кермо і вся його система;
 • Вихлопні елементи;
 • Підкрилки;
 • Зовнішні ліхтарі;
 • Аеродинамічні елементи;

Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016 2017 рокуАеродинамічний обвіс «G-Power Typhoon»

 • Зовнішні джерела додаткового світла;
 • Проставки коліс;
 • Верхній багажник;
 • Нестандартні кольори галогенових ламп;
 • Ксенонові ліхтарі;
 • Переробка порогів;
 • Газове обладнання;
 • Арки коліс нестандартної конструкції;
 • Кенгурятники;

Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016 2017 рокуКенгурятник для автомобіля

 • Рекламні екрани;
 • Лайт-бокси.

Причому, цей список далеко не повний – під заборону тюнінгу потрапляють автомобілі з будь-якими корективами, які в них конструктивно не передбачаються. Якщо розібратися, більше сімдесяти відсотків машин заборонено експлуатувати, грунтуючись на нововведення в законодавстві.

Серед автомобілістів широко поширена практика встановлювати на авто колеса більшої ширини і гуму, яка забезпечує високе зчеплення з покриттям дороги. Для збільшення дорожнього просвіту часто використовують проставки під пружини підвіски. Господарі позашляхових машин часто ставлять на даху саморобні багажники із зварених труб. Тепер все це потрапляє під заборони з боку нового законодавства – багатьом водіям доведеться задовольнятися тим, що їм пропонується самими виробниками авто.

Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016 2017 рокуКолеса більшої ширини, ніж належить

Чим загрожує порушення правил

Давайте тепер поговоримо про те, що загрожує водіям, поміченим в їзді на автомобілях з тюнінгом. Стаття 12.5 КоАП РФ каже, що їзда на машинах, які несправні або не відповідають положень по допуску транспортних засобів до експлуатації, – тягне за собою накладення грошового штрафу і заборона експлуатації на дорогах загального користування. Штраф за таке порушення порівняно невеликий – він становить 500 рублів. Однак інспектор при цьому має право відправити ваш автомобіль на штрафмайданчик.

Практика показує, що сьогодні найчастіше автоінспекція просто складає протокол про порушення та видає припис прибрати все обладнання, яке заборонено правилами, і вжити заходів до усунення всіх невідповідностей вимогам і стандартам.

У багатьох може виникнути питання:з якої причини порушників притягають за статтею 12.5 КоАП РФ, в якій заборона тюнінгу навіть не згадується? Співробітники ГИБДД пояснюють це тим, що будь-які конструкційні корективи машини, зроблені без дозволу відповідних інстанцій, розглядаються як проблеми, з якими експлуатація авто заборонено.

Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016 2017 рокуЯкий штраф за порушення закону про тюнінг автомобіля

Трохи інакше виглядають санкції для тих, у кого не в належному порядку оптика – тут покарання більш суворі, оскільки загроза для безпеки на дорозі більш серйозна. Якщо у вас на машині встановлені джерела світла, колір або режим роботи яких не відповідає вимогам законодавства, вас можуть позбавити права на водіння автомобільного транспорту на термін від шести до дванадцяти місяців і конфіскувати нелегальні прилади.

Крім того, слід знати, що заборонений будь-прилад для передачі звукових або світлових сигналів, якщо він встановлений без дозволу державних інстанцій. Покарання за подібне порушення – позбавлення водійських прав на термін від 18 місяців до двох років. Заборонений прилад при цьому конфіскується співробітниками автоінспекції.

Що робити

«Що робити?» – це класичний питання, яке залишається незмінним в Росії. Тому давайте поговоримо, як вчинити власникам авто, якщо вони вже встановили на своїх машинах нове позаштатне обладнання або внесли якісь зміни в конструкцію. До чого їм потрібно бути готовим і як краще діяти?

5 глава 4 розділу Технічного регламенту Митного союзу зобов’язує в таких випадках пройти первинну техекспертизу і перевірити безпеку всіх нововведень. Ця функція покладається на спеціальні лабораторії, які мають спеціальну акредитацію для подібних випробувань. Вони вказані в Єдиному реєстрі, з яким кожен може ознайомитися на інтернет-сторінці Євразійської Економічної комісії у відділі Департаменту технічного врегулювання.

Якщо ви пройшли процедуру всіх перевірок, передбачених законом, та отримали позитивну оцінку експертів, вам потрібно буде це документально оформити. Тому для вас виявляться корисними рекомендації, як узаконити всі зміни, які ви внесли в конструкцію авто.

Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016 2017 рокуДозволена тонування вікон по ГОСТу

 • Спочатку слід поставити акцент на тому, що органи автоінспекції не займаються експертизами та сертифікацією – це завдання випробувальних лабораторій. Органи ГИБДД в кінці лише документально оформляють позитивне рішення лабораторії і видають відповідні дозволи.
 • Після отримання висновку акредитованої комісії про те, що елементи тюнінгу на вашому авто не представляють небезпеки під час експлуатації, ви звертаєтеся в органи ГИБДД і подаєте заяву, в якому просите видати попередній дозвіл на внесення конструкційних коректив.
 • Якщо мова йде про установці нового обладнання, а не про легалізацію вже діючого, ви встановлюєте його або звертаєтеся на підприємство з ліцензією на надання подібних послуг.
 • Коли нове обладнання встановлено, вам знадобиться техогляд, на якому визначається відповідність нової конструкції автомобіля всім вимогам. За результатами техогляду ви отримуєте на руки діагностичну карту.
 • З діагностичною картою потрібно пройти нову експертизу в лабораторії, де буде проведена перевірка нового устаткування. Після експертизи власнику автомобіля видадуть висновок експертизи, з яким він відправиться в органи ГИБДД.
 • У ГИБДД ви здасте весь пакет документації, який до того часу буде у вас на руках. Там впишуть в базу даних всі корективи, вкажуть всю інформацію в технічному паспорті і видадуть реєстраційне свідоцтво, де в особливих відмітках буде записано, що ви пройшли процедуру легалізації обладнання.
 • Заборона на автомобілі з тюнінгом 2016 2017 рокуТюнінг Mercedes-Benz G-клас

  Висновок

  Безумовно, нові правила про заборону тюнінгу відчутно вдарили по всім вітчизняним автомобілістам. Тепер будь-яке нововведення – нові диски, нестандартна магнітола, клімат-контроль або оригінальні крісла можуть стати джерелом розбіжностей з автоінспекцією і приводом для серйозних неприємностей.

  Щоб уникнути штрафних санкцій і тяганини з позбавленням прав, намагайтеся не порушувати вимоги закону. Якщо ж ви відчули необхідність внести зміни в конструкцію автомобіля, подбайте про те, щоб грамотно пройти всю процедуру легалізації. Це позбавить вас від фінансових витрат і втрат морально-емоційного характеру.