Пенсійна система Росії зазнала зміни в 2002 році. Забезпечення громадян роком народження раніше 1967 було розбито на дві частки – страхову й накопичувальну. Перша призначена для виконання державою поточних зобов’язань. Завдання другої – формування майбутнього забезпечення трудящого громадянина.

Що означає заморожування пенсійних накопичень

Деякий відсоток суми внесків, нарахованих роботодавцем, є складовою, розмір якої впливає на величину майбутнього забезпечення. Що таке заморозка пенсійних накопичень? Відстрочка формування однією з складових перерозподіляє кошти фонду. Заморожені рублі йдуть не в НПФ, для майбутнього забезпечення працюючого громадянина, а на поточні державні потреби.

Навіщо потрібна заморозка пенсійних накопичень

Органам виконавчої влади проводиться заморозка накопичувальної частини пенсії – що це значить? Нестача коштів державної скарбниці для трансферту фонду, економічні труднощі змушують шукати способи вирішення цих питань. Поправки в закон про накопичувальної пенсії потрібні для покриття бюджетного дефіциту, обумовлюються несприятливою ситуацією. Всі внески, які відраховуються роботодавцями в ПФР, йдуть на виконання поточних державних зобов’язань.

Заморожування накопичувальної частини пенсії у 2014-2015 роках

Коли скасували накопичувальну частину пенсії за віком? Перший раз про заморожування цієї складової було оголошено восени 2013 при плануванні державного бюджету наступного року. Повідомлялося, що надходження коштів буде припинено, і всі гроші попрямують для поповнення страхової частки ПФР. Потім Мінфін приймає рішення про заморожування пенсійних відрахувань у 2015 році. Крім цього, обговорювалася можливість ліквідації частки. Потім ця складова була збережена.

Заморожування пенсій в 2016 році

Два роки поспіль держава користувалася джерелом доходу, які виникли за рахунок продляемой «консервації» накопичень громадян. Заморожені страхові внески, зараховані на рахунки ПФР, йшли на фінансування поточних витрат, не збільшуючи майбутнє забезпечення. Планувалося незабаром зняти вжиті заходи, але вийшло по-іншому. Мораторій на переклад накопичувальної частини пенсії по старості був пролонгований у 2016 році. Непопулярна міра пов’язана з збільшеними витратами держбюджету.

Накопичувальна частина трудової пенсії в 2017-2019 роках

Влітку 2016 року Російська тристороння комісія, очолювана О. Голодець, склала план витрат і надходжень Пенсійного фонду в період 2017 – 2019 рр. Куди перевести накопичувальну частину пенсії? Згідно з рішенням комісії, всі внески, перераховані роботодавцями, поповнять страхову складову забезпечення. Створення заощаджень протягом трирічного періоду не передбачено.

Чи вплине заморозка на розмір майбутніх пенсій

Неможливість перевести накопичувальну частину пенсії вплине на величину майбутнього забезпечення. Прибутковість наявних вкладів наближається до нулю. Введення мораторію не дозволяє розпоряджатися коштами, перевести їх недержавного фонду для інвестування різноманітних фінансових проектів. Разом з тим представники уряду підкреслюють відсутність факту вилучення грошей у росіян. Після скасування мораторію кошти повернуться на особисті рахунки росіян, будуть проіндексовані, увійдуть в розрахункову базу при визначенні майбутніх виплат.

Відео: накопичувальна частина пенсії заморожена, що це означає