В нашій величезній країні не скрізь проведені газові мережі. З міркувань безпеки, доступності або екологічності люди вибирають опалювальні системи, які працюють від електрики. Простота обслуговування і безпеку експлуатації роблять застосування електричних котлів опалення все більш затребуваним.

Підготовчий етап при запуску котла

Зміст статті

  • Підготовчий етап при запуску котла
  • Наповнення системи теплоносієм
  • Видалення повітря в системі опалення
  • Перший запуск електричного котла
  • Налаштування системи опалення після пуску котла

Для правильної й ефективної роботи всієї системи опалення слід грамотно здійснити розведення всіх її компонентів. У залежності від обраної схеми — самотечная або примусова, встановлюються радіатори тепловіддачі, розширювальні бочки, патрубки, труби, насоси та інші технологічно необхідні елементи.

При проходженні цього етапу збору опалення, слід звернути увагу на підключення котла до електричної мережі. На підставі максимальної потужності споживання електроенергії цими пристроями, проектується підводка до мережі. Підключення котла повинно бути проведено правильно, з метою уникнення нещасних випадків. Як і будь-які електричні прилади, електрокотел теж слід грамотно заземлити.

ВАЖЛИВО! Порушення техніки безпеки використання подібних систем опалення може привести до плачевного результату. Подібні роботи, при відсутності достатніх знань, слід довірити майстрам мають практику і досвід в установці даного обладнання.

Наповнення системи теплоносієм

Наповнювачі опалення можуть мати різні характеристики. Найпростіший приклад теплоносія — це вода. Вважається найбільш економічним варіантом, при цьому вона володіє чудовим коефіцієнтом теплообміну. Мінусом води є можливість її замерзання.

Прекрасною альтернативою воді, як наповнювача вважаються рідини із зниженою точкою кристалізації і замерзання рідини. Простим прикладом є автомобільний антифриз, з температурою замерзання до мінус 30 градусів Цельсія. Нижче цих температур антифриз використовувати не рекомендується.

В умовах Крайньої Півночі роль теплообмінного наповнювача виконує масло з нафтопродуктів, з кордонами загустіння мінус 55-60 градусів за Цельсієм. Яку рідину використовувати в котлі вибір індивідуальний. Заливати її варто через спеціальні технічні отвори опалювальної системи і підтримувати необхідний рівень в процесі експлуатації.

Видалення повітря в системі опалення

Після наповнення опалювальної системи рідиною, слід з особливою ретельністю перевірити наявність повітряних пробок, які згодом стануть на заваді циркуляції рідини по всім елементам в цілому. Заповнювати систему теплоносієм, слід попередньо відкривши кран Маєвського, а також краник знаходиться в самій верхній точці всій розводки. Зробивши все це, можна виключити появу повітряних пробок. Оглянувши візуально всі елементи опалення на наявність протікання, рекомендується обов’язково виправити дефекти.

Перший запуск електричного котла

Котел і вся система заповнена рідиною, перевірені і виправлені всі дефекти. Спеціалістом по електричній частині перевірено підключення до мережі — тепер можна перший раз запустити котел. Справа ця відповідальна, але і приємне, адже мати власну, автономну систему опалення не тільки зручно, але і доцільно. Незалежність від центрального опалення робить побут комфортним.

ДОВІДКА! Маючи котел, можна встановити бажану температуру в приміщенні з точністю до десятих градуса.

Налаштування системи опалення після пуску котла

Після завершення пусконалагоджувальних робіт, потрібно мінімальне втручання з боку власника. Спочатку регулятором температури налаштовується оптимальний режим, в подальшому, в залежності від обставин, можливо зміна температури. Від користувача вимагається дотримання рівня рідини та контроль безперебійного постачання енергією. Подібні пристрої мають досить значний термін експлуатації, при невеликих вкладеннях.