Заручини — це пари оголошення про майбутній шлюб. Вона слідує за сватанням і передує самому весіллі. Цей час є найбільш важливим — майбутні молодята готуються до весілля. У тому випадку, якщо хтось один не готовий або має сумніви — це самий відповідний момент для розриву усіляких відносин.

Трохи історії

На Русі заручини називали рукобитье, тобто глави обох сімейств погоджувалися з об’єднанням родин і підтверджували це матеріальними благами або подарунками. Як правило це було кільце. Якщо ваша пара давно разом, і ви роздумуєте про створення сім’ї, не радимо оголошувати про заручини лише тому, що це зробили ваші знайомі або друзі.

На даному етапі історії заручини носить більше формальний характер і багато хто сприймає її як умовність, деякі навіть нехтують. Раніше ж без цього обряду не могла обійтися жодне весілля. В деяких випадках навіть обговорювався штраф для будь-якої зі сторін, що ініціюють розірвання весілля після рукобитья.

Сговорный день

Існував ще один не менш цікавий обряд — сговорный день. У цей час родину нареченого запрошували в будинок нареченої на торжество. Про цілі урочистості не повідомлялося. Гості повинні були приходити в дім нареченої з подарунками для неї.

Господарі зустрічали гостей поклонами, подарунками і всіляко їх умасливали. Сама ж наречена була відсутня, а в кінці вечорі вона сама або хтось від її імені приносили подарунки для нареченого і його сім’ї. Нареченому зазвичай діставалася вишита руками нареченої сорочка.

Після того, як заручини відбулася майбутні молодята не мали права бачитися до весільної церемонії.

В давні часи на Русі в дні заручин в заможних сім’ях влаштовували бали і звані вечері. Запрошення оформлялися як красиво оформлені картки і розсилалися усім запрошеним гостям поштою. Іноді робили публікацію в ЗМІ, де сповіщали про радісну подію в їх сім’ї. На балу батько нареченої урочисто презентував нареченого і наречену всім гостям.

А інших сім’ях не влаштовували галасливих заходів, а обходилися тихій церемонією: запрошували священнослужителя, який благословляв нареченого і наречену, вони обмінювалися кільцями, а сім’ї хлібом і сіллю. Голови родин повинні були 7 раз вклонитися один одному – це було свого роду привітання з заручинами, і після призначався день весілля і заручини вступала в силу. Якщо один з глав сімейств не міг бути присутнім з причини смерті, його заміняв будь-який інший чоловік з родини.

Терміни і заручини

Як же визначити строк від заручин до весілля і не бути голослівним? В даний час день, коли майбутні молодята подають заяву в ЗАГС і є офіційним днем заручин. Після цього молодим від заручин до весілля дають місяць на те, щоб утвердитися або навпаки засумніватися у своєму рішенні.

Після подачі заяви пара повинна повідомити про своє рішення батьків обох партнерів, якщо вони ще не були обізнані раніше про майбутню подію. За давньою традицією, наречений зобов’язаний попросити руки в батька своєї нареченої.

Далі необхідно організувати зустріч, так би мовити, обох сторін. Батьки і молоді повинні зібратися для обговорення майбутнього весілля: кількості запрошених гостей з однієї й іншої сторони, матеріальну сторону питання, місце проведення заходу, саму церемонію та інше. Якщо ви збираєтеся підписувати шлюбний контракт — це найвдаліший час для обговорення всіх пунктів договору.

Заяву подано, згоду і благословення від батьків отримано, як правило влаштовується урочисту вечерю, де і оголошують про майбутнє важливу подію в житті пари.

Святкувати можна всюди, обмежується лише фінансовою стороною питання і вашою фантазією. Хоча зараз існує багато фірм, які займаються організацією дозвілля.

Кільця для заручин

Кільця для заручин є одним з найголовніших символів у церемонії заручин.

При виборі кілець необхідно керуватися не матеріальною стороною питання, хоча звичайно приємно якщо на пальці буде кільце з діамантом. Потрібно насамперед пам’ятати, що вони є символів вашого цієї обітниці перед Господом і несуть більш духовний ніж матеріальний зміст.

Як вибрати «правильний» кільце?

Англійці, наприклад, керуються тим, що вартість кільця для заручин повинна бути не нижче, ніж дохід майбутнього чоловіка за два місяці.

У нас немає таких умовностей, але тим не менше кільце повинне бути з якісного і довговічного матеріалу, адже носити ви його будете не один день.

Добре підійдуть дорогоцінні і напівкоштовні метали: золото або срібло.

Враховуйте стиль прикраси — воно має бути унікально, неповторно і гармонійно поєднуватися з вашим чином. Краще, звичайно, зробити замовлення кільця у ювеліра під замовлення, але можна вибрати і в мережах ювелірних магазинів.

Не помиліться з розміром. Самий правильний варіант, це попросити кільце, яке носить ваша наречена і піти з ним в магазин, щоб за його розміром підібрати обручку. Також можна використовувати лінійку або запитати розмір у вашої жінки.

Поставтеся до вибору та купівлі відповідально, адже ви купуєте його на все життя.

Заручини в інших країнах

У Німеччині заручини символізує початок сімейного життя: пара може спільно проживати. Так званий цивільний шлюб. Найчастіше від моменту заручин до весілля може пройти не один рік – заручини, коли пара перевіряє свої відносини на міцність і сумісність.

Італійці розуміють помел, як початок підготовки до весілля. Після того, як оголошують про майбутнє весілля нареченому забороняється бачити наречену наодинці. Це може відбуватися лише в будинку і в присутності батьків.

Заручини в Японії означала зустріч і знайомство майбутніх нареченого і нареченої. Це пояснюється тим, що шлюби раніше укладалися главами сімей задовго до весілля, так звана, заручини, і носили більше політичний або фінансовий сенс, про почуття мови не йшло. В день заручин наречений повинен був подарувати 9 подарунків майбутній дружині, якщо він відмовлявся і дарував менше, то його родичі повинні були вручити подарунки і матеріальну компенсацію. У свою чергу рідні нареченої вручали подарунки на суму рівну половині отриманих дарів. В даний момент ця традиція майже не дотримується і стала більш європеїзованої — наречений дарувати нареченій кільце.

Іспанці гарячий народ і навіть з заручинами справа йде також: пара могла розірвати домовленість, якщо від заручин до весілля пройшло більше трьох місяців.

Заручини для майбутніх молодят є свого роду випробувальним періодом, протягом якого вони перевіряють надійність один одного, сумісність і почуття на міцність. Часто саме в цей період проявляється більша частина недоліків і пара повинна зробити правильний вибір: чи залишаться вони разом або кожен піде своєю дорогою.

Адже для створення міцної і дружної сім’ї, пара повинна повністю довіряти і підтримувати один одного, не дивлячись ні на що.