Час для завершення традиційної поїздки молодят приходить дуже швидко, він плине невблаганно. Час, який настає після медового місяця, коли закінчилися свята, зазвичай вважається найбільш важливим і складним.

Молодята приїжджають в отчий або власний будинок, в залежності від обставин, де вони роблять перші кроки на довгому шляху сімейного життя. Подорожі будуть і згодом, але після цього потрібно зробити велику роботу.

Сама звичайна щоденна сімейне життя є підсумком постійних рішень найрізноманітніших питань, конфліктів і примирень. Всі сторони впливають на рівень лояльності подружніх взаємин. Експерти в області психології радять, щоб молодята навіть через деякий час після завершення весільного круїзу або звичайного подорожі до батьків були такими ж уважними у відносинах як на початку шлюбу. Особливо це важливо, коли молоді живуть з батьками. У такій ситуації сімейне життя вимагає уваги до побудови взаємин зі старшим поколінням, де основну роль грає свекруха, тобто мати чоловіка.

Психологія свекрухи

Вже давно не секрет, що мудра свекруха після весільного торжества в особі молодої дружини сина знаходить вірну та віддану дочка. Однак, як не сумно, молодята після закінчення весільної подорожі змушені заглибитися в дуже складні ситуації, коли в реальних і надуманих конфліктах беруть участь кілька сторін.

 • Складова може бути побутова, при скрутних житлових умовах, молодята змушені задовольнятися банальною відсутністю можливості спокійного життя.
 • Психологічний аспект, коли свекруха не влаштовує нова сімейне життя сина. Мати, яка віддала багато років виховання єдиної дитини, після закінчення весільного туру чи мандрівки не може прийняти факт, що з’явився новий чоловік в будинку, незабаром народиться дитина.

При цих факторах сімейне життя пари ускладнюється і виникає майже анекдотична ситуація, коли молодята піддаються жорсткому пресингу, який надає свекруха. Найбільш часто конфліктують з невістками кілька типів турботливих мам, які вважають, що головний дитина – син.

Основні типи свекрух

Живучи під одним дахом з батьками чоловіка, молодята повинні визначити тип поведінки, який використовує свекруха. Цього вимагає благополучна майбутня сімейне життя та етика поведінки зі старшим поколінням сім’ї. Конфліктуюча свекруха, що проявляє все своє завзяття після весілля, буває наступних типів психології.

 • Тиран, який прагне облаштувати всі життєві подробиці молодої пари виключно на свій розсуд.
 • Квочка, що проявляє масу часто нав’язливої турботи, опікується буквально на кожному кроці, відразу після закінчення подорожі молодими. Свекруха, просто виливає потоки любові на свого сина.
 • Дама примхлива, постійно вимагає уваги як маленька дитина.
 • Агент 007 – найнебезпечніша свекруха, яка робить масу хитрощів, щоб зібрати компрометуючі факти щодо невістки і викласти їх синові в зручний момент.
 • Свекруха — активний союзник, коли будь-яка сварка стає конфліктом трьох сторін. Її постійні добрі поради, коли сімейне життя налагоджується, з’являється дитина, новоспечені молодята тільки знаходять спільну мову, призводять до цілком протилежних результатів.
 • Свекруха — ревнива мати, відразу після весілля починає критикувати, докоряти, жорстко контролювати невістку. Її єдина дитина привів у затишне, створене роками праці сімейне гніздечко ще одну улюблену жінку.
 • Так чи інакше, необхідно знаходити лояльні виходи, надаючи належну повагу всім сторонам – учасникам відносин. Якщо ж при кожному, навіть незначному конфлікті буде використана практика погіршення ситуації, це стане згубним для ваших сімейних відносин як чоловіка та дружини. Теплі стосунки обов’язково стануть прикладом для майбутніх дітей, адже модель міцної сім’ї, де є дитина і старші родичі, будується довгою і копіткою працею. Конфлікт між різними поколіннями жінок, вічний, але відносини потрібно створювати. Це запорука вашого майбутнього і перспектив сім’ї.

  Реальні поради, як налагодити стосунки зі свекрухою.