Кожна дівчина з нетерпінням чекає і представляє в мріях день весілля. На те, щоб приготуватися до нього, вибрати весільну сукню, торт, скласти список гостей, доводиться витратити багато часу і грошей. Але результат того вартий. На обличчях нареченого і його обраниці світиться щастя; їм хочеться вірити, що всі труднощі позаду, і попереду їх чекає лише нескінченна низка наповнених радістю і любов’ю буднів. Але чи так це насправді? Наскільки різняться з реальністю їх уявлення про щасливе майбутнє? І які перешкоди можуть виникнути на шляху молодят, коли настає життя після весілля? На всі ці питання будуть дані відповіді в даній статті.

Життя після весілля – важливий період і для нареченого, і для його коханої. Вони впізнають один одного заново, виявляють у партнері звички, захоплення, недоліки, про наявність яких раніше навіть не підозрювали. Цей процес пізнавання супроводжується крахом ідеалів. В очах жінки наречений перестає бути ідеальним, а сімейне життя з ним втрачає ореол романтики. Але разом з тим приходить усвідомлення того, що з ним їй доведеться прожити решту життя, будучи, як кажуть, «і в горі, і в радості…». З-за всього цього почуття можуть стихнути. Але це не означає, що любов після весілля не можна зберегти. Для цього важливі зусилля обох подружжя. І чоловікові, і дружині, щоб зберегти крихку гармонію в родині, доведеться вчитися прислухатися один до одного, дарувати один одному турботу і увагу. Звичайно, в дійсності здійснити це непросто. Деколи це може здаватися нездійсненною, проте, тільки приклавши певні зусилля, можна зробити стосунки міцними і довгими.

Золоті правила сімейного життя

Немає нічого дивного в тому, що з часом відносини між партнерами зазнають зміни. Навіть якщо раніше наречений і його суджена не могли дихати один без одного, то, коли настає життя після весілля, на місце пристрастям приходять спокій і взаємовиручка. Не потрібно бігти від цього і намагатися за будь-яку ціну повернути втрачене. Потрібно бути готовим до такого розвитку подій і приймати це, як даність. Що стосується жінки, то вона повинна підтримувати затишок і гармонію в сім’ї, піклуватися про чоловіка і не боятися реалізувати себе в різних сферах життя.

Напевно всім відомо таке вираз «Не створюй собі кумира». Якщо жінка до весілля була впевнена в тому, що її наречений – досконалість, то після заміжжя вона приречена на гірке розчарування. Чоловіка її, швидше за все, теж чекає незавидна доля. Вона буде мучити його докорами і лайкою. Затишку в такій родині не буде і в помині. І ні дружина, ні чоловік не зможуть зрозуміти справжню причину їх численних сварок. Фінал таких відносин завжди один – розлучення.

Віддане завжди повертається до нас сторицею. Це правило може бути корисним і для подружжя. Навіть у найскладніших ситуаціях потрібно намагатися зрозуміти і пробачити партнера. Негативні емоції лише шкодять відносинам. Любити партнера таким, яким він є, з усіма його достоїнствами й недоліками, — цього деколи достатньо для того, щоб запалити в серці дружини або чоловіка вогник відповідної любові.

Таким чином, якщо наречений і його нареченная щиро люблять один одного, зберегти любов після весілля для них не представляє ніякої складності. А допоможуть їм у цьому терпіння і довіру один до одного.

Зміна прізвища після заміжжя

Традиція зміни прізвище після заміжжя з’явилася дуже давно. Однак нашим предкам не потрібно було для цього міняти таку купу документів і звертатися в різні інстанції. При цьому можуть виникнути складності, а щоб звести їх до мінімуму, краще заздалегідь ознайомитися з інструкцією по зміні прізвища та дізнатися установ, які її здійснюють. Несвоєчасна заміна документів може спричинити за собою необхідність платити штрафи.

Як змінити прізвище після заміжжя в паспорті

 • Після заміжжя важливо рішення самої жінки, міняти прізвище, чи ні. Вона може як залишити своє дівоче прізвище, так і зробити подвійну. Однак важливо зробити вибір ще до реєстрації шлюбу. Ці відомості будуть вказані в свідоцтві про одруження.
 • Здійснювати зміну прізвища необхідно протягом тридцяти днів після одруження. Це стосується не тільки російських, але і українських, білоруських громадян. У разі якщо після закінчення одного місяця після весілля паспорт буде куди-небудь пред’являтися, його власниці доведеться заплатити штраф.
 • Для зміни паспорта та внесення в нього нової прізвища знадобиться здати такі документи: заповнену заяву, свідоцтво про шлюб, паспорт зі старим прізвищем і чотири фотографії – для жителів Росії або дві фотографії – для жителів України. Крім того необхідно буде сплатити державне мито і не забути надати відповідну квитанцію.
 • Крім паспорта доведеться при заміні прізвища здати для зміни наступні документи: закордонний паспорт, страховий поліс, водійське посвідчення, свідоцтво про пенсійне страхування, ощадну книжку, документи, що свідчать про освіту – у тому випадку, якщо дружина має намір продовжити освіту, а також банківську картку та ІПН.
 • Закордонний паспорт. Як після заміжжя здійснюється зміна прізвища в ньому?

  Як правило, коли настає життя після весілля, наречений і наречена віддають перевагу відпочити де-небудь за кордоном. І для них стають актуальними питання: чи можна користуватися закордонним паспортом зі старим прізвищем чи необхідно міняти закордонний паспорт? І якщо є необхідність заміни, то як її здійснити? Які дії необхідно для цього зробити?

  Насправді, наречена вільна міняти прізвище в закордонному паспорті тоді, коли їй заманеться. Закон не передбачає в цьому ніяких обмежень.

  Можна навіть поїхати у весільну подорож зі старим закордонним паспортом і звичайним паспортом, а вже після повернення додому міняти документи. Але затримуватися в подорожі довго не слід, інакше в рідному місті володарку простроченого паспорта буде чекати неприємний сюрприз у вигляді вимоги погасити штраф.

  Як після заміжжя міняти прізвище в інших документах

  На перший погляд процес заміни прізвища може здатися нескладним. Адже міняти паспорт і закордонний паспорт не складе праці. Але не все так просто. Якщо наречена твердо має намір взяти прізвище чоловіка, то вона повинна бути готова до того, що їй доведеться міняти багато інші документи: ІПН, водійські права, банківські картки та багато іншого.

  • Заміна водійських прав необхідна для всіх автовласників. Але міняти права на машину доводиться тільки після того, як замінено паспорт. Його слід здати в районне ДАІ, прихопивши з собою наступні документи: свідоцтво про укладення шлюбу, квитанцію про оплату державного мита та права, що підлягають заміні.
  • На відміну від інших документів обов’язки по зміні ІПН, трудової книжки, медичного поліса і страхового пенсійного свідоцтва лежать на плечах роботодавця. Але це стосується тільки тих, хто працює. Ті ж, хто перебуває в пошуку роботи, повинні будуть самі міняти медполіс, ІПН і пенсійне свідоцтво.
  • Прихопивши з собою не замінене свідоцтво ІПН, а також новий паспорт, можна вирушати в місцеву податкову службу, де потрібно заповнити заяву з вимогою отримати нове ІПН. Заміна ІПН також можлива через сайт Держпослуг. При використанні останнього способу зміни документа доведеться почекати деякий час. А потім самостійно прийти за готовим ІПН. Є ще один метод – завантажити на комп’ютер спеціальну програму та з її допомогою отримати електронний ІПН.
  • Заміна свідоцтва про пенсійне страхування відбувається в пенсійному фонді. Компанія, що надає послуги зі страхування, займається також видачею медичного поліса з новим прізвищем.
  • На відміну від ІПН заміну банківських карт і ощадкнижок доводиться здійснювати банківським працівникам. Для того щоб отримати документи, оформлені на нове прізвище, знадобляться паспорт і свідоцтво про одруження. Дані з цих документів необхідно використовувати для заповнення заяви.
  • Студенткам після реєстрації шлюбу теж чекають додаткові складності. Їх нова прізвище буде відзначена в заліковій книжці, а також в студентському квитку. Процедура заміни прізвища в такому випадку буде відбуватися в тому інституті чи університеті, де навчається володарка нового прізвища. Для внесення нових відомостей у вищенаведених документах потрібні всього дві папери – заповнена заява та копія свідоцтва про шлюб.
  • Комунальні послуги можна оплачувати тільки після заміни прізвища в особовому рахунку. Також доведеться провести заміну свідоцтва про право на власність. Підлягає обов’язковій заміні та свідоцтво про зайняття підприємницькою діяльністю.

  Що робити з весільним платтям після весілля

  Як тільки весільне торжество залишається позаду, відразу виникають питання «Що робити з весільним платтям після весілля? Куди його подіти або кому здати?». З одного боку, не хочеться, щоб плаття займало зайве місце в гардеробі, а з іншого — хочеться, щоб хоч щось нагадувало про славне сонячному дні, коли відбулося одруження.

  Насправді, доступно відразу кілька варіантів, що робити з білосніжним сукнею і куди його подіти. Вибір залишається за нареченою.

 • Сукню можна продати кому завгодно: знайомих, друзів або знайти покупців, розмістивши оголошення в інтернеті. Тоді вдасться виручити за нього непогану суму. Правда, на те, щоб продати наряд, піде чимало часу.
 • Якщо продати сукню немає бажання, то його можна здавати в оренду. При цьому на одязі повинні бути відсутніми плями, пошкодження.
 • Чому б не зробити колишнє весільне вбрання ультрамодним вечірнім або коктейльним? Наприклад, можна трохи підрубати низ сукні або поверх нього пошити тканина яскравого кольору. Вийде оригінальний і стильний предмет гардеробу. Тоді і питання, куди подіти предмет одягу, відпаде.
 • З весільного плаття вийде відмінний предмет гардероба не тільки для дорослої жінки, але і для дитини молодят. Невелике білосніжна сукня порадує маленьку доньку.
 • Фотосесія «Знищення білосніжної сукні» – ще один варіант. Краще, якщо вона буде незвичайною. Буде забавно саморучно спробувати знищити наряд, вимазавши його у фарбі, розрізавши на дрібні шматочки або кинувши в багаття. А потім можна все це сфотографувати. Проте не кожна наречена наважиться на таке.
 • Віднести куди-небудь на звалище, але залишити собі на згадку яку-небудь деталь від сукні, наприклад, бант або стрічку.
 • Здати одяг доньці для створення виробів або для шиття лялькового одягу.
 • Перша шлюбна ніч

  Підготовка до першої ночі після весілля – справа відповідальна. Потрібно врахувати всі нюанси, щоб ця ніч не стала розчаруванням для нареченої або нареченого. Далі буду дані деякі поради щодо цього.

  Наречений і наречена не повинні бути зайняті сторонніми справами в першу ніч. Перегляд подарунків та перерахунок витрат краще залишити на потім.

  З реєстрацією шлюбу не варто поспішати. Краще, якщо вона буде відбуватися в післяобідній час. У ніч перед урочистою подією обов’язково треба як слід виспатися обом партнерам.

  В день одруження корисно трохи прогулятися. Але виснажувати себе тривалої ходьбою не слід.

  Від алкоголю теж краще утриматися.

  На весільному заході потрібно повеселитися від душі, не забуваючи проходити конкурси, придумані організаторами. По завершенню заходу необхідно раніше проводити всіх гостей.

  Слід до часу реєстрації шлюбу вже вирішити, куди попрямують молодята в першу шлюбну ніч. Варіантів маса – своя квартира, батьківський будинок або дача, готель. Головне, щоб у таку важливу ніч ніхто не заважав і не відволікав.

  У місці проведення першої ночі наречений повинен створити атмосферу романтики. Це дозволить відпочити від важкого і суєтного дня весілля. Постільна білизна належить вибрати заздалегідь. Воно має бути красивим і непомітним. На столі бажано розташувати не дуже міцні алкогольні напої, шоколад, свіжі фрукти. Свічки, розставлені на столі, створять ідеальну атмосферу для першої ночі. Тиха і ненав’язлива музика теж відмінний помічник для створення романтичної і розслаблюючій обстановки. І, наостанок, здивуйте коханої людини цікавим сюрпризом, скажіть йому в настільки романтичну першу ніч самі важливі і приємні слова.