Святкування 50-ої річниці одруження (вона відома як золоте весілля) є неординарною подією. Пари, які знаходились протягом півстоліття разом, безсумнівно, скажуть вам, що в їхньому житті не все було гладко. Тим не менш, важливо те обставина, що вони пронесли свою любов через всі негаразди, і вирішували свої розбіжності з допомогою взаємної поваги і довіри.

Традиції золотого весілля зародилися ще в середньовічній Німеччині. Чоловік дарував дружині вінок з срібла на 25-ту річницю шлюбу і вінок із золота на п’ятдесяту річницю. Звідси і виник термін «золотий ювілей». І хоча більшість дарів для пам’ятних дат змінилися, адаптуючись до сучасного способу життя і потребам, традиційним подарунком до 50-річної річниці шлюбу залишається золото.

Якщо ваші батьки або близькі друзі запросили вас на святкування золотого весілля, ось деякі ідеї, які можна використовувати для настільки запам’ятовується і урочистого випадку.

Відновлення обітниць

Якщо ви задумалися про те, як проводять золоте весілля і що б такого незвичайного зробити для ваших батьків, чому б не запропонувати їм влаштувати повторне одруження?

Таким чином, ви отримаєте шанс побачити, як ваші батьки одружуються, а також стати подружкою нареченої або боярином жениха.

 • Вирішіть, чи хочете ви провести весілля в церкві або в Палаці одружень.
 • Якщо це можливо, організуйте весілля в тому ж місці, де проходила реєстрація першого шлюбу. Залучайте батьків до підготовки свята так, щоб все відбувалося у відповідності з їх побажаннями. Але не змушуйте їх брати не себе святкові клопоти. Адже ювіляри вже в похилому віці, а організація такого відповідального заходу вимагає багато сил і часу.
 • Сукня нареченої і костюм нареченого, по можливості, повинні бути ідентичні тим, в яких вони вступали у шлюб.
 • Варто подбати про те, щоб пісня, яка була зіграна в день весілля батьків, звучала під час церемонії другого одруження.

Це буде фантастична золоте весілля, пам’ять про яку ваші батьки пронесуть через багато-багато років.

Золота вечірка

Так як 50-я річниця реєстрації шлюбу відома як «золоте весілля», ви можете влаштувати вечірку з золотом в якості головної теми. Всі декорації залу, прикраси і запрошення гостям повинні бути золотого кольору. Щоб зробити парі приємне, хорошою ідеєю буде розшук їх давно втрачених друзів, які були присутні на весіллі п’ятдесят років тому. Покличте їх на свято.

Місце проведення свята залежить від кількості гостей і вашого бюджету. Багато людей за традицією воліють святкувати вдома, так як кожна кімната в ньому сповнена сентиментальних спогадів. Інші воліють відзначати ювілей в кафе або великому залі ресторану. Якщо золоте весілля буде оформлена в якій-небудь темі (наприклад, в стилі 50-х років), то варто вибрати відповідне місце і заздалегідь попередити гостей, щоб сукні дам і вбрання чоловіків відповідали обраній тематиці.

Запрошення гостям повинні бути розіслані щонайменше за чотири-шість тижнів до вечірки. Це дасть їм достатньо часу, щоб підкоригувати графік, підібрати плаття і вибрати подарунки.

Популярною тенденцією в даний час є надсилання запрошень через Інтернет. Багато літні люди пройшли реєстрацію адреси email і активно користуються електронною поштою. Просто переконайтеся, що у вас є активні електронні адреси всіх гостей, яких ви плануєте запросити

Ідеї для оформлення вечірки:

 • Купіть пляшку шампанського, оформлену в золотих тонах.
 • Купіть ігристе вино золотистого кольору, таке як «Шардоне».
 • Попросіть гостей прийти в сукнях і костюмах жовтого кольору або оброблених золотим шиттям. Прикраси дам також повинні бути золотими.
 • Посуд, склянки, серветки і скатертини повинні бути жовтого кольору або мати золоту облямівку.Частина простору залу повинна бути вільною. Сімейні пари, неважливо, молоді чи старі, люблять танцювати, тому переконайтеся, що у вас є танцпол і трохи музики, щоб додати їм запального настрою.
 • Використовуйте жовті квіти для оформлення залу і святкового столу.

Тост на золоте весілля повинен бути коротким і незабутнім. У ньому мають поєднуватися як спогади про минуле, так і висловлення надії на майбутнє. Доречним вибором стане цитата одного з відомих людей. Наприклад, Підлога Суїні говорив: «Річниця весілля — свято любові, довіри, партнерства, толерантності і завзятості. Порядок змінюється в залежності від року»

Незалежно від того, наскільки гарні будуть прикраси залу, витончені сукні гостей і чудова їжа, свято золоте весілля буде нудним, якщо у вас не буде ідей, щоб тримати всіх у тонусі.

Ось популярні конкурси на золоте весілля:

 • «Пара дрібниць». Підготуйте набір питань для гостей, таких як «де ювіляри вперше зустрілися?», «куди вони поїхали в свій медовий місяць?», «у рацсі якого міста проходила їх реєстрація?». Людина, яка відповість на більшість питань, отримає приз.
 • «Музичні стільці». Дитяча забава, яка, тим не менш, користується великою популярністю у дорослих. Створіть в центрі залу коло з стільців. Виберіть учасників, які повинні бігати під музику навколо стільців (стільців завжди буде на 1 менше, ніж кількість учасників). Коли музика зупиняється, кожен гравець повинен сісти на стілець. Людина, залишився стояти, вибуває з конкурсу. Перед тим, як почати новий раунд, вилучіть один стілець з кола. Остання людина в грі перемагає.
 • «Пошук партнера». В ході цього конкурсу всі сімейні пари виходять на середину залу. Ведучий ділить їх на дві команди (чоловічу і жіночу). Команди шикуються один навпроти одного. Учасники кожної команди з зав’язаними очима повинні підійти до іншої групи і знайти свою «половинку».
 • Діти, присутні на святі, можуть підготувати забавні або романтичні сценки на золоте весілля. Наприклад, відтворити сцену того, як наречений-ювіляр робив пропозицію нареченій.
 • Ювілейні подарунки

  Золоте весілля не може бути ідеальною не тільки без конкурсів, але і без подарунків. Традиційна ідея для подарунка з нагоди 50 років, проведених разом — золото. Однак близькі та друзі можуть подарувати ювілярам інші презенти.

  • Замість прикрас або сувенірів із золотою обробкою, можна відступити від традицій і інтерпретувати слово «золотий» по-своєму. Наприклад, любителям тварин сподобається пара золотих рибок, яких можна тримати в своїй вітальні, як нагадування про річницю. Однак, не варто купувати тварин, вимагають масу уваги (наприклад, цуценя золотистого ретривера). Літні люди мають право на мир і спокій після багатьох років важкої роботи.
  • Купіть золоту раму і вставити туди сімейну фотографію ювілярів. Іноді ностальгічні ідеї працюють краще всього.
  • Треба пам’ятати, що ювілейні подарунки відрізняються від весільних подарунків і, отже, не варто дарувати на весілля золоту посуд, побутові електроприлади і т. д., так як подібних речей у обдаровуваних і так накопичилося достатньо за 50 років.З іншого боку, золота річниця весілля 50 років вимагає подарунка, який би запам’ятався надовго. Якщо ваш бюджет дозволяє, відправте своїх батьків в подорож по екзотичних місцях, або, може бути, в круїз. Крім цього, ви можете надати їм купони на обід у своєму улюбленому ресторані.
  • Просте, але написане від душі вірш від одного з дітей або онуків напевно дуже порадує ювілярів.
  • Альбом з фотографіями, що демонструють життя пари протягом п’ятдесяти років, починаючи з дня реєстрації весілля, також може бути ідеальним презентом на золоту дату їх шлюбу.
  • Якщо ваша сім’я невелика, зберіться разом зі своїми братами і сестрами і проведіть стільки днів зі своїми батьками, скільки дозволяють обставини. Треба пам’ятати, що значення мають не гроші, які ви витрачаєте на подарунок, а зусилля й думки, закладені в нього.
  • П’ять років – ось через скільки років золоте весілля перетвориться в смарагдову. До цього терміну дорогоцінні камені ювілярам дарувати не варто. Інакше буде спотворений символ свята.

  Солодке золото

  Торт на золоте весілля — це така ж традиція, як і подарунок. При цьому слід враховувати, що торт – один з тих харчових продуктів, від яких не втримається ні один гість. Тому переконайтеся, що цього ласощі вистачить на всіх. І, нарешті, зробіть торт сюрпризом для нареченого і нареченої.

  Букет з жовтих троянд

  Золото є основною темою всіх ідей для 50-ої річниці весілля. Значить, торт для золотого ювілею також повинен бути оформлений в жовтих тонах. Замовте двох’ярусний ванільний торт з шоколадом усередині і лимонного кольору трояндами зовні. Переконайтеся, що зовнішнє покриття є білим, як сукня нареченої, і шовковистим. Посипте торт срібними цукровими кульками. Ці прикраси потрібні для створення сюрреалістичного ефекту. Ви також можете вибрати інші кольори для троянд, такі як шафрановий і темно-бурштиновий.

  Торт спогадів

  Відшукайте старі весільні фотографії ювілярів та виберіть найкращу з них. Попросіть пекаря створити її солодку мініатюру і помістити її на вершину торта. Якщо це неможливо, ви можете поставити туди мініатюрну фоторамку.

  Башту з кексів

  Замість того щоб подарувати ювілярам традиційний торт, можна урочисто внести в зал цілу вежу з 50 кексів. Нехай на останньому кексі, який вінчає вершину вежі, буде золотий напис «50 років».

  Той самий смак, той самий вид

  Відтворити магію дати весілля допоможе торт, який є точною копією того, що їли ювіляри. І начинка і форма його повинні бути такими ж, що і у оригіналу. На святі не буде нічого більш зворушливого, ніж ця данина заповітної пам’яті.

  Будь то перша, четверта або п’ятдесята річниця, весільні ювілеї завжди варто пам’ятати. Це важливий день, коли закохані пари нагадують один одному про свою незмінну любові і вірності. Це дозволяє їм з нетерпінням чекати багатьох щасливих років у майбутньому.