Зварювання колісних дисків

Зварювання колісних дисків

Мітки:Шини та Диски автомобіля

Варто відзначити, що зварювання литих дисків в домашніх умовах можлива всупереч численним помилкам. Однак, щоб робота була виконана якісно, необхідно запастися надійним і потужним зварювальним апаратом, а також мати необхідні теоретичні знання про те, як виробляти зварку колісних дисків.

Зварювання колісних дисківРемонт колісних дисків за допомогою зварювання

Як вибрати електрод для зварювання?

Якщо ви хочете, щоб зварювання дисків пройшла успішно, необхідно правильно підібрати електрод. Неправильний його вибір може стати причиною того, що зварювальний шов ляже не так рівно, як ви планували, і диск залишиться непридатним для експлуатації на постійній основі (його можна буде використовувати тільки для запасного колеса). Часто подібного роду інциденти трапляються навіть у професійних ремонтних майстерень. А тому до цього процесу слід поставитися максимально уважно.

На сьогоднішній день зварювання дисків аргоном буває 2 типів: з автоматичною подачею електрода і з ручною подачею.

Перший варіант вважається більш сучасним і високотехнологічним. Здійснювати автоматичну подачу здатні лише новітні зразки зварювальних апаратів. Проблема полягає в тому, що зварювання дисків за допомогою апарату з автоматичною подачею електрода буде посильною роботою лише для справжнього фахівця — тільки він зможе налаштувати прилад на потрібний режим подачі. Значно ефективніше для простого автолюбителя буде робота з більш дешевим і практичним пристроєм, в якому подача електрода проводиться автоматично. Він значно простіше в експлуатації, а за технічними характеристиками і показниками продуктивності практично не поступається своїм більш сучасним і модернізованим аналогам.

Як підготувати поверхню до роботи?

Процес усунення дефектів литого диска за допомогою зварювання аргоном завжди починається з підготовки поверхні. Якщо ви збираєтеся заварити звичайну тріщину, достатньо буде лише видалити фарбу з поверхні диска. Навколо тріщини повинен утворитися ореол, на поверхні якого не буде фарби. Відстань від кордону тріщини до краю ореолу не повинно бути менше одного сантиметра. Якщо починати зварювання, не видаливши перед цим фарбу з поверхні, вона буде виділяти їдкий дим, який просто не дозволить майстру нормально працювати, навіть якщо той буде в респіраторі.

Складніше буде, якщо на диску утворюється не тріщина, а скол (і таке, до речі, трапляється значно частіше). В такому випадку потрібно буде працювати не тільки з самим диском, але і з тим його фрагментом, який потрібно приварити. В ідеалі цей фрагмент має бути частиною самого диска. Якщо ж це неможливо, і ви плануєте брати фрагмент донорського диска, необхідно в обов’язковому порядку переконатися, що його хімічний склад абсолютно ідентичний складу ремонтованої деталі. Якщо склади будуть хоча б трохи відрізнятися, вся робота, швидше за все, піде нанівець із-за того, що фрагменти не зможуть нормально приваритися один до одного, і шов вийде недостатньо міцним.

Зварювання колісних дисківПриварювання фрагмента до самого диску

Може також виникнути проблема з підгонкою фрагмента донорського диска. Він повинен бути такого ж розміру і форми. Для того щоб вирізати потрібний фрагмент, необхідно докласти пошкоджений диск до аркуша паперу і точно обвести всі контури відколу. Після цього з отриманої трафарету можна буде успішно вирізати фрагмент, який ідеально підійде для роботи. Після цього також очистити всі робочі поверхні диска і латочки від лакофарбового матеріалу. Зробити це у вас вийде тільки за допомогою болгарки. Фарба, якою покривають колісні диски, має досить специфічний склад і властивості. Її надзвичайно складно ліквідувати механічним ручним шляхом або витравити хімікатами. Тому найбільш надійним і швидким способом є саме болгарка. Зварювання литих дисків може бути проведена без попереднього усунення фарби лише в тому випадку, якщо в приміщенні є дуже хороша витяжка, в яку зможуть вчасно йти всі шкідливі пари. Також перед роботою необхідно ретельно зачистити всі межі приварюються фрагментів від нерівностей і мікротріщин. Вони повинні являти собою 2 гладенькі поверхні, які утворюють при з’єднанні ідеальний стик по принципу пазла.

Варто відзначити, що зварювання колісних дисків з усуненням сколів — досить трудомісткий процес. Якщо скол великий і складний, за роботу краще не братися в разі недостатнього досвіду. В крайньому випадку поруч з вами може бути присутнім майстер, який знає всі тонкощі зварювання колісних дисків автомобіля.

Зварювання колісних дисківРемонт литих дисків за допомогою зварювання аргоном

Процес зварювання

Щоб зварювання колінних дисків аргоном пройшла успішно, необхідно дотримуватися такого алгоритму дій:

  • Для початку потрібно ретельно прогріти все місце зварювання. Робити це потрібно до тих пір, поки метал не розжариться до характерного кольору (для кожного матеріалу цей колір унікальний). При цьому лінія шва повинна спостерігатися з обох боків диска.
  • Якщо мова йде про приварювання відколу, бажано для початку скріпити його по краях. Це надасть обом фрагментів деталі чітке положення відносно один одного.
  • Коли фрагменти достатньою мірою прогріті і зафіксовані, необхідно піднести до місця стикування електрод. Якщо все було зроблено правильно, він досить швидко розплавиться і заповнить весь шов.
  • Якщо товщина деталі досить велика, то зварювання колісного диска проводиться в кілька етапів — по одному шару накладається зверху і знизу до тих пір, поки поверхня не стане рівною.
  • Коли шов буде готовий, необхідно дочекатися його охолодження і приступати до шліфування. Після неї лінія стику не повинна бути видна.

Зварювання колісних дисківРемонт литих дисків. До і Після

Зварювання колісних дисків на цьому буде завершена.