Звідки починати укладання ламінату: покрокова інструкція, основні правила

Звідки починати укладання ламінату: покрокова інструкція, основні правилаНезважаючи на відносно недовгу історію, ламінат відноситься до числа найбільш популярних підлогових покриттів. Важливу роль у лідерстві на ринку подібних матеріалів зіграла можливість швидкої і не трудомісткою укладання такого покриття підлоги. Якщо присутній певних навичок та інструменту роботи можна виконати самостійно, що значно здешевить вартість ремонту. Особливої складності вони не уявляють, однак потрібно дотримуватися вимог до виробництва робіт.

Є кілька правил, дотримання яких сприяє наданню зовнішнього вигляду підлоги і приміщення в цілому найбільш вигідного візуального ефекту і гарантує тривалий термін експлуатації покриття.

ВАЖЛИВО: Якщо підлоги монтуються у всій квартирі починати слід з дальньої кімнати і закінчувати коридором або передпокою.Якщо укладання ведеться в одній кімнаті нужнопридерживаться наступних правил:

 • при поздовжній або перпендикулярною (щодо потоку світла) укладання ламелей не має значення з якого кута починати виконання робіт. Традиційно стартують з кута кімнати з боку вікна;

 • монтаж ламелей по діагоналі краще всього починати з центру кімнати. Можливий варіант початку виконання укладки з кута кімнати.

  Однак, у цьому випадку проблема полягає в складності правильного вибору необхідного кута.Професіонали можуть підібрати дизайнерський варіант монтажу (укладання ялинкою або художня розкладка), але для цього потрібен досвід.

Покрокова інструкція як починати укладання ламінату в кімнаті

Зміст статті

 • Покрокова інструкція як починати укладання ламінату в кімнаті
 • Нюанси укладання першого та наступних рядів
 • Основні правила при укладанні ламінату
 • Звідки починати укладання ламінату: покрокова інструкція, основні правилаНа бетонну стяжку підлоги укладається підкладка. Це сприяє згладжуванню дрібних нерівностей і отримання демпфера між бетоном і ламінатом.
 • По периметру стін роблять технологічний зазор за допомогою саморобних прокладок шириною 12 мм або куплених готових клинів. Такий зазор дозволить уникнути спучування підлогового покриття, викликаного коливаннями в приміщенні рівнів вологості або температури.
 • Після виконання підготовчих робіт з вирівнювання підлоги, влаштування основи і технологічного зазору слід продумати схему укладання покриття стосовно до конкретних обставин.
 • Далі виконують попередню укладання першого ряду. Її мета — визначення довжини останньої ламелі.
 • З першого ряду ламінату необхідно зрізати з’єднувальний замок з боку стіни.
 • ВАЖЛИВО: Якщо при попередній укладання першого ряду з’ясовується, що остання ламель повинна бути підрізано більше, ніж на дві третини, необхідно в першу в ряді ламелей скоротити на одну третину довжини.

   Нюанси укладання першого та наступних рядів

  Далі слід стелити від першого ряду плашок з урахуванням всього вище описаного.

  Другий і наступні ряди укладаються так, щоб стики між ламелями по довжині монтажу були зрушені (не збігалися по рядах). Практики рекомендують зрушувати на одну третину довжини, а виробники — на половину довжини планки.

  ВАЖЛИВО: Виконання цієї вимоги забезпечує міцність з’єднання. Його невиконання веде до збігу місць розташування замків в одну лінію, що в кілька разів знижує їх міцність.

  Якщо підрізання першої плашки у другому ряду виконувалася на одну третину довжини, то в третьому ряду першу планку підрізають на дві третини.

  УАЖНО: Якщо монтаж підлоги проводиться одночасно по всій квартирі або в декількох стикуючих між собою кімнатах щоб уникнути спучування підлогового покриття в дверному отворі необхідно влаштовувати технологічний зазор, який приховують за допомогою поріжка.

  Основні правила при укладанні ламінату

  Якісне покриття підлоги можливо тільки при правильній підготовці основи під нього. Монтаж можна робити на керамічну плитку, бетонний або дерев’яний або інший міцний і рівна підлога.

  ВАЖЛИВО: Коливання рівня поверхні не повинні перевищувати 2 мм на 1 погонний метр.

  При виявленні перевищення цього показника (за допомогою будівельного рівня) необхідно провести вирівнювання підлоги. В залежності від матеріалу підстави це роблять з допомогою додаткового покриття з різних матеріалів (вирівнююча рідина, OSB плити, дощате покриття). Перед виконанням монтажу основа повинна бути абсолютно сухою і очищеною від сміття та пилу.

  При виконанні робіт необхідно враховувати такі фактори:

  • напрямок світлового потоку;

  • розміщення меблів у кімнаті;

  • структурну фактуру ламінату: наявність тиснення (простого або в регістрі) або фаски.

 • Для приховування з’єднувальних швів між ламелями їх укладання виконується довгою стороною паралельно світловому потоку в приміщенні. Якщо укладальник правша, традиційно початком виконання монтажу служить правий дальній кут. Для лівші більш зручною буде розкладка починається з лівого далекого кута кімнати.
 • Якщо страждає геометрія приміщення краще використовувати діагональну схему укладання, яка буде маскувати цей недолік.
 • Монтаж ламінату з фаскою і тисненням виконується рядами розташованими перпендикулярно світловому потоку.
 • При виконанні робіт необхідно контролювати щілини між замками.
 • Нарізку планок для розбіжності місць з’єднання замків потрібно робити з урахуванням мінімальної довжини 40 см, інакше замкове з’єднання втрачає міцність.
 • На упаковках виробники наносять схему монтажу, що полегшує роботу і знати звідки й куди.