Як же можна ще відкрити файл у форматі xls? Якщо на ПК, наприклад, немає основною для цього програми Excel. Ексель – це основна програма, яка дозволяє відкрити – переглянути і відредагувати файл, але часто відбувається так, що цієї програми немає, або вона не може бути встановлена на пк, або смартфон.

Файли типу .xls – створені майкрософтом. Інформація всередині документа міститься у комірках, тим самим створюється повноцінна таблиця. .xlsx – оновлена версія тих же осередків, що дозволяє робити документ значно меншого розміру, але з великим набором функцій і налаштувань.

Під кожну платформу» існує своя програма, яка працює з форматом .xls і це не excel.

1. Чим відкрити файл .xls на Windows

Без пака додатків MS Office – файли такого типу xls цілком можливо відкрити через безкоштовну утиліту «Open Office».

Утиліта Open Office
Запустіть програму і виберіть потрібний тип документа, той документ, який ви хочете створити:

Утиліта LibreOffice
Ще одна утиліта, яка може працювати з таблицями типу .xls.. Крім стандартних функцій: роботи з текстом, таблицями та презентацією, в програму вбудований векторний редактор графіки, СУБД і навіть форму. ЛайбОффис так само безкоштовний.

У тому випадку, якщо у Вас Mac OS, то завантажити MS Office можна з сумісністю під МАК ОС, але це не найкраща можливість відкрити файл такого формату на Apple ОС.

Початок роботи з Apple Numbers
По своєму, найвдаліша утиліта, що працює з таблицею, яка може бути використана і для Mac. Додаток дасть можливість відкривати файли без втрати даних і якості. Графіки залишаться на своєму місці, ка і осередки.

Утиліта Planamesa NeoOffice
Черговий набір корисних програм для повноцінної роботи як з текстом, так і з таблицями формату xls.

Додаток навіть має можливість редагування та збереження файлів. Основна панель інструментів дуже схожа зі стандартною панеллю Microsoft Office.

2. Онлайн-сервіси для відкриття .xls форматів

Якщо ви не прихильник «зайвих» програм на своєму ПК, то тоді Вам краще скористатися інтернет-сервісом, які могли б працювати з файлами «office». Такі сайти існують, і їх не мало. Велика їх частина безкоштовна.

Яндекс-Диск
Стандартне сховище ваших даних по типу «хмари», яке може вмістити в себе файли, а по можливості переглянути їх без скачування. Але редагування певного документа через Яндекс Диск недоступно.

Google Docs
Аналог Яндекс диска, який виконує всі ті ж функції. Але дане джерело має спеціальні розширення, які дозволяють працювати з документами такого типу прямо в браузері. Для повноцінної роботи потрібно інтернет, або розширення, яке дозволило б працювати ГуглДрайв сховища та його функцій оффлайн.

Текстові файли відправляються автоматично в розділ «Гугл Документів» або «Google Docs». Перейшовши в цей розділ дуже просто переглядати і навіть редагувати файли з розширення .xls і навіть .docx. Для редагування презентацій – «Google Slides», для редагування та перегляду таблиць – Google Sheets.

Щоб отримати доступ до Гугл Диску потрібно мати обліковий запис в гуглі – це сервіс повністю підключений до поштового сервісу gmail. Спочатку користувачеві надано 7 гігабайт вільного місця для особистих файлів.

3. Відкрити .xls на Андроїд

На різні девайси: планшети або смартфони, теж можна встановити програми, що працюють з даним форматом.

Мультплатформенное додаток Kingsoft WPS Office – створено спеціально для роботи з файлами текстового і табличного типу.

На Андроїд версія програми досить проста, як і її інтерфейс. Програма володіє масою функцій, і саме тому певний час очолювала топ Гугл-Маркету.

4. Відкрити .xls на IOS

На айфони, айпеди і інше існує ще більший перелік команд. До недавніх пір цією програмою була офіційна версія на продукти від Apple, Microsoft Excel, але зараз її замінюють інші додатки, наприклад – MobiSystems OfficeSuite Pro.

MobiSystems OfficeSuite Pro окрім перегляду всіх файлів і документів, включила можливість користуватися вбудованим в неї провідником, що спростить пошук деяких файлів в телефоні, а також завантажувати нові в нього.

5. Відкрити .xls на Windows Phone

Спеціально для Windows Phone платформи пак ПО для роботи з форматами Microsoft спочатку встановлений.
Але багато хто скаржиться на масу недоліків у роботі цього ПО: знайти файли досить важко, а документи великої ваги іноді втрачають частину інформації. Саме тому слід скористатися додатковими програмами з офіційного магазину.

Excel Mobile – додаток, яке в будь-який момент відкриє доступ до необхідних таблиць. Інтерфейс програми точно такий же як і в стандартній програму MS Excel.