Доброго дня дорогі читачі. У зв’язку з виходом нової операційної системи від компанії Microsoft, а саме Windows 10, я вирішив встановити собі на комп’ютер. Більш докладно сам процес установки я опишу трохи пізніше, в наступній статті.

Перед установкою Windows 10 на ваш комп’ютер, ви повинні переконатися, що на локальному диску, де встановлена ваша поточна операційна система повинна бути не менше 6 Гб вільного місця. На практиці це число зростає до 10-12 Гб.

В моєму випадки виявилося, що на комп’ютері з операційною системою (до речі, я вирішив перейти з Windows 7 на 10) вільно всього 5 Гб. Тому я почав шукати способи звільнити необхідний обсяг пам’яті.

Для початку я перевірив об’єм займаної пам’яті папкою «Користувач» і виявилося, що вона «важить» 14 Гб. Це досить багато, враховуючи, що всі програми в мене встановлюються на інший локальний диск.

Далі я вирішив пошукати сам джерело такої переваги. Для цього я перейшов в папку з ім’ям самого користувача і почав шукати. Всі видимі файли і папки тут виявилися вагою всього в 5 Гб., а де решта 9 Гб. я не міг зрозуміти.

Потім я вирішив переглянути срытые файли і папки. Як відобразити приховані файли і папки в Windows 7 ви можете прочитати тут. Після цієї операції я виявив приховану папку «AppData», яка якраз і була такою важкою.

У цій прихованій папці AppData знаходяться ще три папки:

 • Local – в ній зазвичай містяться збереження від гри, завантажувальні файли і т. д.
 • LocalLow – в ній містяться дані про програми, які працювали або працюють на даний момент в безпечному режимі.
 • Roaming – в ній містяться дані про браузерах і т. д.
 • Трохи покопавшись по папках, я виявив дуже багато зайвого мотлоху, який дійсно не потрібен мені. Це і різні файли з налаштуваннями програм, які я давно не використовував і не використовую, збережені проекти з Adobe After Effect і Premiere Pro і багато іншого.

  Раджу вам переглянути вміст папки AppData, щоб звільнити місце на системному локальному диску. Але, найголовніше, ні в якому разі не видаляйте цілком і повністю саму папку AppData. Це може призвести до незворотних змін, аж до втрати самих програм або не коректної роботи вашої операційної системи.

  Після очищення папки AppData від зайвого мотлоху і сміття я відразу заглянув і в папці Temp. Вона виявилася практично порожній. Якщо ви не знаєте, навіщо потрібна ця папка, то раджу вам ознайомитися з цією статтею.

  Ну ось, всього за 10-15 хвилин мені вдалося розібратися з прихованою папкою AppData, а також видалити зайві файли. Тепер я приступив безпосередньо до установки операційної системи.

  Як знайти папку AppData?

  Повернуся до цього питання, тому що не багато хто, напевно, зрозуміли, де вона знаходиться. Розглянемо кілька способів:

 • Вставте в адресний рядок наступний шлях: %USERPROFILE%AppData .
 • У системному локальному диску перейдіть в папку «Користувач»-«…Ім’я користувача…»-« AppData». У моєму випадку це C:UsersАдминистратор. Але якщо ви бажаєте потрапити в папку цим способом, то не забудьте включити відображення прихованих файлів і папок в Панелі управління.
 • На цьому все, дякую вам за увагу. Тепер ви знаєте, як знайти папку AppData і де вона знаходиться, а також що міститься в цій папці.