Програма KeePass Password Safe — безкоштовна програма з відкритим вихідним кодом (TrueCrypt), що зберігає ваші паролі надійно захищеній базі, розповсюджується за ліцензією GPL. Утиліта створена не виключно для операційної системи Windows, але і для Mac OS X, BSD, Linux і ін линуксподобных системах, Домініком Райхлом (на ньому. Dominik Reichl). KeePass використовує алгоритми Advanced Encryption Standard і Twofish для захищеного шифрування паролів своїх баз даних (ними користуються банки). Менеджер паролів є переносний програмою і її можна не встановлювати, русифікований. Доступний експорт в такі формати як, HTML, TXT, CSV і XML, а імпорт можливий багатьох інших форматів.

Windows версії KeePass: Professional Edition містить безліч функцій і для її роботи потрібна установка .NET Framework і Classic Edition — більш проста версія.

Завантажити

Як використовувати Keepass

Перед початком користування програмою Keepass її потрібно встановити, налаштувати і русифікувати генератор паролів.

Установка. Потрібно скачати і розпакувати останню версію з офіційного сайту. Ми рекомендуємо вам портативну версію з установкою на флеш-накопичувач.


Українізатор. Скачайте російську версію програми мовного файлу звідси і потім скопіюєте “Russian.lngx” в кореневий каталог програми. Після чого потрібно запустити KeePass ? View ? Change Language ? Вибрати мову ? і Перезапустити KeePass.

Бажано також налаштувати запуск програми при старті системи.

Сервіс ? Параметри ? Інтеграція ? Запуск KeePass при старті системи.

І зробимо, щоб він відкривався в згорнутому і блокованому стані:

Сервіс ? Параметри ? Додатково ? Запуск у згорнутому та заблокованому стані.

Дуже зручно, що в Кипасе за замовчуванням присутній AutoType (Стискання), натисканням комбінації клавіш Ctrl+Alt+A {USERNAME} {TAB} {PASSWORD} {ENTER}.

Інструкція: як створити нову базу паролів

КееРаѕѕ буде зберігати всі паролі в створеній базі. Отже, для цього потрібно створити базу -> вибрати меню «Файл — Новий…» або клацнути мишкою ліву піктограму на панелі всіх інструментів. Спливе вікно, в якому буде запропоновано ввести головний пароль або ключ диск. Ваша база паролів буде закодована паролем, який ви наберете. Після чого натисніть [OK].

Тепер ви перебуваєте в головному вікні. Зліва групи паролів, а Праворуч запису про паролі.

Додавання запису

Тепер можна зберегти ваш перший пароль у цій базі паролів під назвою KeePass! Натисніть правою кнопкою мишки в правому вікні і потім виберіть пункт «Додавання запису…». З’явиться наступне вікно. У ньому ви можете редагувати запис: введіть вигадав назву для неї, власне ім’я, посилання, пароль та ін. Коли закінчите заповнення, натисніть [OK].


Тепер ви можете переглядати тільки що створену запис у списку паролів в правій частині.

Як користуватися записом

Тепер Ви отримали створену запис у вашому списку паролів. Що з нею можна робити?

У вас є кілька різних варіантів. Наприклад, ви можете зробити копію імені користувача із запису в буфер обміну Windows. Після того як ви його скопіювали, ви можете відправити його і використовувати в будь-якій іншій програмі. Працює, і копіювання паролів.

Плагіни

KeePass має таку архітектуру, розширювану функціональність сторонніми модулями, так званими — плагінами. Найпопулярніші плагіни можна завантажити з домашньої сторінки KeePass (доступні експорт або імпорт з різних форматів даних, створення резервних копій баз даних, автоматизації, інтеграція менеджера паролів з браузерами тощо). Треба знати також і про те, що плагіни здатні поставити під загрозу безпеку проги KeePass, так як вони розроблені незалежними авторами-програмістами і мають доступ до бази даних KeePass. Вона шифрує і посилання, і логіни і примітки.

Переваги

  • Дуже висока безпека. Крім технічних деталей таких як: використовувані алгоритми кешування і шифрування, важлива для нас і підтримка двофакторної аутентифікації.
  • Відкритий вихідний код. Є така думка розробників і програмістів, що надійний і гарний криптографічний софт просто не може бути закритим. KeePass програма сертифікована OSI Certified.
  • Повна кросплатформеність включаючи всі операційні системи для мобільних пристроїв, виключення Symbian і WebOS.
  • Що вражає так це безкоштовність програми такого рівня, потужності і функціональності.
  • Величезний плюс це — портативність. Кипас не потребує встановлення, легко може працювати з флешки, вона не створює і нічого не зберігає в системі.
  • Не потрібна установка по суворої інструкції. Доступні два формату завантаження: інсталятор і zip-файл. В сервіс вбудований генератор паролів.

Аналоги KeePass

KeePassX — програма для зберігання паролів. Вона є крос-платформа порту KeePass.

LastPass — повністю безкоштовна, також для зберігання пароля, створена компанією LastPass. Вона розроблена у вигляді плагінів для Google Chrome (Хром), Internet Explorer, Mozilla Firefox, Apple Safari і Opera. Є і LastPass букмарклет для інших браузерів.

RoboForm — для авто заповнення різних форм на веб-сайтах. Поширюється по ліцензії Shareware.

Keychain (пер. з російської: Зв’язка ключів) — функція (технологія), завдяки якій в одному місці ос Mac OS X, в защифрованом і надійному вигляді, зберігаються особисті дані користувача це: логіни і паролі. І останні Password Safe, iMacros.