Plague inc evolved — одна з найпопулярніших ігор 2012 року, що підтверджено номінацією на «кращу стратегічну гру 2012 року» за версією IGN. Згідно зі статистикою в 2012 році скачивалась понад 10 млн. разів, завдяки цієї вражаючої цифри і потрапила в список найбільш завантажуваних ігор для iPhone в США. Творці вирішили повторити свій успіх для РС, і 20 лютого 2014 року світ побачила нова версія гри.

Отже, на відміну від більшості сучасних ігор, де нам надається можливість виступити в ролі героїв і врятувати світ, в Plague inc ми можемо цей самий світ спробувати знищити. Причому не який-небудь там водневою бомбою, а набагато витонченішими: покінчити з населенням Землі, заразивши людей будь 7 смертельно небезпечних агентів: бактерією, нано вірусом, грибком, хробаком, біо зброєю.

Для початкового підселення свого творіння можна вибрати будь-яку країну світу. Саме там буде зареєстрований перший випадок зараження. Потім починається наступний важливий етап Plague inc: необхідно заразити якомога більше людей, поширюючи нашу заразу. Отримані за зараження нових країн окуляри ДНК можна витратити на поліпшення і розвиток хвороби в будь-якому з трьох напрям — розповсюдження, симптомів хвороби й особливі здібності. Можна накачати поширення патогенів різними шляхами, повітряними чи водними, способи поширення комбінуються з отриманням різних варіацій, які забезпечують ще більш ефективне і швидке зараження. Чим швидше заразиться все населення земної кулі, тим легше буде нам перемогти, перемога зараховується у разі стовідсоткової загибелі всіх людей. Однак перемогти далеко не так легко, як здається.

Існують наступні варіанти уражень: людство встигло створити вакцину проти захворювання вилікується; заражені швидко померли, не встигнувши заразивши більше нікого. Слід ретельно продумувати стратегію проходження гри при кожному конкретному захворюванні, адже патогени відрізняються вже спочатку своїми параметрами.

Пройти через бактерію (Bakteria):

Отже, вибираючи бактерію, в першу чергу потрібно заразити густонаселені країни, в ідеалі — Китай, або за бажанням — Росію або США.

Чим більше людей, тим легше і швидше піде зараження. Потім активно розвивати поширення через воду і повітря, і додати симптоми, що сприяють зараженню, наприклад кашель, чхання. Важливий фактор — розвинути стійкість до ліків і бактеріям до 3 рівня. Таким чином, головна думка стратегії при грі бактерією — заразити якомога більше людей самим непомітним чином, а симптоми розвивати в самому кінці до летальних і смертельних результатів.

Тактика за вірус (Virus):

Тактика гри за вірус в Plague inc: характерною особливістю вірусу є швидке виникнення і розвиток симптомів, які можуть швидко виявитися вченими і викликати швидке поява вакцини.

Важливо запобігти це, частіше роблячи відкат особливо помітних симптомів. Почати зараження краще в північних країн, щоб надати вірусу стійкість до морозу. Прокачуємо поширення за допомогою води і повітря і чекаємо зараження чарівної цифри в 80% землян. Після цього вони вже приречені, повертаємо всі симптоми і качаємо нестабільність вірусу до максимального третього рівня.

Проходження за грибок (Fungus):

Проходження за грибок: важливо враховувати повільне поширення грибка в гру Plague inc. Звичайно, і у нього є пара чудових опцій, які слід використовувати і качати в першу чергу: «вибух спір» — зараження випадкової країни, «виверження спір» — одночасне зараження одразу 5 країн, виверження буде доступно тільки після максимальної прокачування вибуху спір.

Ну а якщо виверження буде прокачано повністю, можете спостерігати мегаэффективное «інтенсивне зараження» — кожну хвилину буде заражатися по одній країні. Чи це не мрія злого генія? Потім залишається тільки прокачати поширення через воду та повітря, притримуючи симптоми, а після зараження 99% людей, добити усіма летальними симптомами, які зможете прикупити, починаючи з гілки кашлю до відмови органів.

Стратегія гри за паразита (Parasite):

Паразит ховається в тілі господаря, що ускладнює можливість її виявлення. На цьому і зіграємо. Качаємо в першу чергу здатність до симбіозу, і далі поширюємо будь-якими можливими шляхами до 99%-зараження. З симптомів Plague inc найкраще розвинути гілки кашлю і блювоти.