Розміри фотографій для друку таблиця форматів з прикладами

Багато хто з нас люблять фотографувати. Різноманітність і доступність цифрових фотокамер роблять фотографію популярним задоволенням, що дозволяє запам’ятати яскраві, колоритні моменти нашого життя. При цьому висока якість отриманих фотографій, аж ніяк не гарантує такого ж якості при роздрукуванні цифрових знімків на стандартній рулонної фотопапері. В даному матеріалі я розповім, які є розміри фотографій для друку, подам таблиці наявних форматів, а також наведу ряд прикладів, що дозволяють наочно усвідомити особливості різних розмірів фотографій.

Розміри фотографій для друку таблиця форматів з прикладамиРозбираємося з розмірами фотографій для друку

Зміст статті

 • 1 Тезаурус цифрового фотографа
 • 2 Чому важливо враховувати стандартні розміри фотографій
 • 3 Популярні розміри фото для друку з таблицею форматів
 • 4 Популярні формати фотографій
 • 5 Висновок

Тезаурус цифрового фотографа

Щоб усвідомити, які є розміри фотографій для друку і яка їх специфіка, нам необхідно, насамперед, розібратися в базових понять, необхідних для розуміння процесу цифрового друку.

Лінійний розмір фотографії – розміри фотографії в міліметрах (ширина-висота).

Параметри фото в пікселях – розміри вашої фотографії, виражені в кількості пікселів (ширина-висота).

Піксель – найменший елемент зображення, зазвичай точка прямокутної або круглої форми, і певного кольору. Зображення складається з сотень і тисяч таких пікселів, яке підраховуються як горизонтально (ширина), так і вертикально (висота). Наприклад, розмір зображення 1181?1772 (зазвичай відповідає стандартному розміру фото 10х15), має 1181 пікселів в ширину, і 1772 у висоту.

При цьому чим більше таких точок-пікселів у вашому зображенні, тим зазвичай воно якісніше, з кращою деталізацією і промальовуванням об’єктів.

Пропорції сторін – співвідношення величин сторін фотографії (наприклад, 1:1, 2:3, 3:4 і так далі). Параметр показує, наскільки одна сторона коротше або довше іншої.

Растрове зображення (растр) – зображення, що складається з таких пікселів.

DPI – (абревіатура від «dots per inch» — точок на дюйм) – параметр, що вживається для характеристики дозволу друку фотографій, тобто кількості точок на дюйм (дюйм дорівнює 2,54 см). Базовий стандарт друку – це 150 dpi, оптимальний – 300 dpi. Відповідно, чим вище DPI, тим вища якість друку наявного цифрового фото.

Стандарт (формат) фото – це шаблонне співвідношення розмірів сторін фотографії, якого важливо дотримуватися для отримання кінцевого зображення на папері.

Розміри фотографій для друку таблиця форматів з прикладамиВід величини DPI безпосередньо залежить якість роздрукованого фото

Чому важливо враховувати стандартні розміри фотографій

В абсолютній більшості випадків отримані вами цифрові знімки будуть друкуватися на фотопапері, що має стандартні розміри. При розбіжності пропорцій цифрових знімків та обраних розмірів фотопаперу фотографії можуть вийти розтягнутими, не чіткими, втратити в якості зображення, мати інші небажані для вас наслідки.

Отже, важливо порівнювати стандартні розміри фотографій при друці, і розміри наявних у вас цифрових фото в пікселях, щоб вибрати оптимальний друкований формат.

Популярні розміри фото для друку з таблицею форматів

Загальновизнаним стандартом фото є розмір 10 на 15 см. При цьому розмір відповідного цифрового фото зазвичай трохи більше (наприклад, 10,2 на 15,2 см), а розмір в пікселях даного фото буде становити 1205 на 1795 пікселів.

Інші формати, наведені в нижчеподаній таблиці:

Розміри фотографій для друку таблиця форматів з прикладамиСтандартні розміри фотографій і співвідношення в пікселях

Якщо ж ви плануєте працювати з широкоформатного друку, то вона має досить широкі вимоги до цифрового зображення:

Розміри фотографій для друку таблиця форматів з прикладамиРозміри широкоформатного друку (таблиця)

Якщо ви знаєте параметр dpi і кількість пікселів вашого фото, то використовуючи наведену нижче формулу, ви можете розрахувати необхідні розміри сторін вашої фотографії:

x=r*d/dpi

В цій формулі:

х – необхідний розмір одного боку фотографії в сантиметрах;
r – роздільна здатність фото боку в пікселях;
d — 2.54 см (величина стандартного дюйма);
dpi – зазвичай 300 (рідше – 150).
Наприклад, нехай ширина знімка 1772 пікселя, а dpi=300.
Тоді 1772*2.54/300=15,00 см по ширині друку.

Популярні формати фотографій

Крім вже згаданого мною класичного розміру 10 на 15 (формат A6) існують інші популярні розміри фотографій для друку. Серед них я б виділив наступні:

 • A8 (розмір 5 на 7 см або подібний);
 • А7 (розмір 7 на 10 см або подібний);
 • Згаданий мною А6 (розмір 10 на 15 см);
 • A5 (розмір 15 на 20 см або подібний);
 • А4 (розмір 21 на 30 см або подібний) – популярний розмір, схожий з розміром стандартного паперу для принтерного друку;
 • А3 (розмір 30 на 40 або подібний).

  Розміри фотографій для друку таблиця форматів з прикладамиПриблизне співвідношення розмірів фотографій

Висновок

В даній статті наведені стандартні розміри фотографій для друку, популярні формати фото, а також зручна формула для підрахунку оптимальних розмірів сторін фотографії. Рекомендую дотримуватися наведених мною форматів , це гарантує якість надрукованих фотографій, а значить і візуальне задоволення від перегляду.