Що означає абревіатура Ti у відеокартах NVIDIA?

Власне вивчення офіційного сайту компанії NVIDIA відповіді на дане питання не дало, тому ми хочемо надати вам думки користувачів відеокарт NVIDIA, які говорять про цій абревіатурі наступне:

Що означає абревіатура Ti у відеокартах NVIDIA?

Ti — Titan або Titanium, більш потужна версія певної моделі відеокарти. Ще існує думка, що це просто версія з заводським розгоном, з-за чого відеокарта стає більш потужною. Втім, набагато потужніше вона не стане, просто буде працювати на більш високих частотах і, можливо, з неї постачають більш потужну систему охолодження.

У сучасній 500-й лінійки відеокарт NVIDIA приставка Ti дійсно позначає більш потужну, порівняно з не-Ti, версію відеокарти. Однак збільшена потужність з’являється не від заводського розгону карти, а від збільшеної кількості виконавчих блоків, або CUDA Cores в термінології самої компанії NVIDIA. Тобто У відеокарті з індексом Ti стоїть більш потужна версія графічного чіпа, а робочі частоти можуть бути навпаки знижені відносно не-Ti версії. Система охолодження залежить цілком і повністю від фірми-виробника самої відеокарти (тобто Asus, Gigabyte, Zotac, Palit etc.), так що прямої залежності від суфікса Ti тут немає.

Можливо, що в маркуванні продукції NVIDIA банально не вистачає номерів. У Radeon’ів їх хоч завались: HD хх30, хх50, хх70. А NVIDIA не хоче останній нулик прибирати з маркування (660) з яких-небудь маркетингових або психологічних міркувань. Наприклад, остання п’ятірка в NVIDIA 465. З п’ятірками в кінці (за відгуками, форумах) щодо невдалі карти були. Як наслідок, погані асоціації в зв’язку з заміною останньої цифри. От і не хочуть нуль прибирати. Значить, вигадали приставки літерні. Ну з такою красивою і звучною фрази як Titanium «ох як хочеться купити видеокарточку».

Вам залишається лише зробити висновок щодо даних заяв користувачів відеокарт NVIDIA, цілком ймовірно, що хтось з них більше прав, ніж інші.