При установці нової операційної системи на комп’ютері (або оновлення вже існуючої) користувач може помітити, що в «Диспетчері пристроїв» поруч з пристроєм під назвою «SM контролер шини» стоїть знак оклику в Віндовс. Зазвичай це сигналізує про проблеми з установкою або коректною роботою відповідного драйвера, що забезпечує стабільний функціонал СМ контролера шини на вашому PC. Нижче я розберу, що це за драйвер, і де можна скачати безкоштовно SM контролер шини драйвер для Віндовс 7 x64.

Аналізуємо SMBus Controller

Зміст статті:

 • Для чого потрібен драйвер для Windows SM контролер шини
 • Як завантажити безкоштовно драйвер SM контролер шини
  • Автоматична установка драйвера SM контролера
  • Завантаження з сайту Інтел
  • Використання спеціалізованого софту
  • Пошук по ідентифікації обладнання
 • Висновок

Для чого потрібен драйвер для Windows SM контролер шини

Даний драйвер забезпечує працездатність «SM контролера шини» також відомого як «SM Bus Controller». Повне найменування даного контролера — «System Management Controller», що в перекладі означає «Контролер системного управління».

На материнській платі SM контролер шини представлений у вигляді чіпсету, основною функцією якого є контроль вольтажу і температури материнки вашого PC. Важливою функцією SMBus також є постачання ОС інформацією про встановлені на комп’ютері пристроях, що дозволяє коректно відображати інформацію про них в «Диспетчері пристроїв».

Контролер SM Bus часто інтегрований в апаратну начинку від «Інтел», бо якщо на вашій материнській платі є чіпсет від «Inter», тоді ви цілком ймовірно зустрінете там і розглянутий мною «SM контролер шини».

SMBus Controller в чіпсетах від Інтел

Повноцінну роботу «SM контролера шини забезпечує відповідний драйвер від Інтел, що має кілька версій. При дисфункції (або відсутності) даного драйвера в «Диспетчері пристроїв» зліва від пристрою «SM контролер шини» буде відображатися окличний знак на жовтому тлі. А в інформації про драйвер пристрою користувач знайде повідомлення про відсутність в системі встановленого драйвера і код помилки 28.

Відображення дисфункції в ДУ

Також в розділі Інші пристрої може бути відсутнім мережевий контроллер драйвер для Windows 7 64 bit.

Як завантажити безкоштовно драйвер SM контролер шини

Якщо в ДУ поруч з SM-контролером ви помітили знак оклику, то це означає наявність в ОС проблем з драйвером даного контролера. Для установки драйвера SM контролера шини в Віндовс 7 х64 є кілька шляхів. Розглянемо їх по порядку.

Автоматична установка драйвера SM контролера

Найбільш простим (але не завжди ефективним) способом вирішення проблеми є залучення стандартного системного механізму оновлення драйверів.

 • Для цього досить перейти в Диспетчер пристроїв, знайти там «SM контролер» (зазвичай він відображається в пункті «Інші пристрої» зі знаком оклику).
 • Навести на нього курсор, натиснути ПКМ та вибрати «Оновити драйвер».
 • В меню вибрати пункт автоматичного пошуку драйверів і дочекатися установки свіжого драйвера. Даний метод працює далеко не завжди, але є найпростішим інструментом встановлення драйвера контролера шини драйверів для Віндовс 7.
 • Задійте опцію

  Завантаження з сайту Інтел

  Найбільш ефективним варіантом вирішення проблеми є завантаження і установка даного драйвера з ресурсу виробника чіпсета – компанії «Інтел».

 • Для цього перейдіть на downloadcenter.intel.com.
 • І виберіть там «Програмне забезпечення Intel Chipset Device» від 17.01.2017.
 • Виберіть зазначене ПО

  У даному збірнику драйверів є драйвера для СМ-контролера для більшості сучасних версій ОС Віндовс, включаючи і потрібну нам Віндовс 7 64. Після кліка на зазначене ПО відкриється сторінка його завантаження, де вам необхідно буде внизу вибрати «SetupChipset.exe» погодитися з умовами, після чого завантажити і запустити даний файл. Після цього проблема з драйвером контролера СМ шини зазвичай буває вирішена.

  • Також ви можете перейти на вже згаданий мною downloadcenter.intel.com і в опціях фільтра «Тип завантаження» й «операційна система» вибрати необхідні вам параметри (наприклад, «драйвери» і «Віндовс 7 64-розрядна»).
  • Нижче з’явиться відповідна утиліта, яку залишиться скачати і встановити в системі.
  • Зауважу, що обраний таким чином софт зазвичай датується більш ранніми термінами (у нашому випадку 2011 роком), тому краще використовувати більш сучасну альтернативу від 2017, згадану мною трохи вище.

  Виставте відповідні фільтри

  Також вам може бути цікавий наш матеріал завантажити драйвер контролера шини ЮСБ.

  Використання спеціалізованого софту

  Досить ефективним інструментом встановлення свіжого драйвера для СМ контролера шини Віндовс 7 64 є використання софта для установки драйверів: Кращі програми для пошуку і установки драйверів. Встановіть цей софт, він проведе перевірку наявних у вашій ОС, драйверів і встановить на ПК їх найсвіжіші версії.

  Пошук по ідентифікації обладнання

  Якщо жоден з наведених способів не допоміг встановити драйвер SM контролера шини (а це буває вкрай рідко), ви можете пошукати необхідний драйвер мережі за його ID.

 • Для цього необхідно перейти в ДУ, знайти згаданий «SM контролер» зі знаком оклику, клацнути на ньому ПКМ і вибрати «Властивості».
 • Потім у вікні, вибрати вкладку «Відомості».
 • Після чого в «Властивість» вибрати «ІД обладнання».
 • Вам будуть висвітлено кілька значень, після чого необхідно буде скопіювати найдовше з них.
 • Вставити в рядок пошуковика і пошукати по ньому відповідний драйвер, який залишиться завантажити та встановити на ваш PC.
 • Пошук по ІД обладнання

  Висновок

  Найбільш ефективним варіантом скачати безкоштовно драйвер для SM контролер шини стане використання відповідних збірників драйверів від компанії Інтел, які необхідно завантажити на сайті виробника. Їх використання дозволить вирішити розглядається мною проблему, тим самим забезпечивши стабільну роботу SM Bus Controller на вашому PC.