Багато користувачів хотіли б не тільки насолоджуватися гарною музикою, але і писати її самостійно. В реалізації цього завдання допоможуть різні комп’ютерні програми, що дозволяють не тільки створити свій трек з нуля, але і відредагувати наявні у нас мелодії. В даному матеріалі я перерахую найбільш популярні програми для редагування аудіофайлів, опишу їх можливості, а також представлю посилання на ресурс, де ви зможете їх завантажити.

Зміст статті:

 • Види програм для монтажу музики
 • Audacity — популярний редактор для аудіо
 • Studio One 3 — зручний софт для роботи з аудіозаписами
 • Pro Tools 12 — професійне редагування музики
 • Ableton Live — якісний монтаж електронних треків
 • Cubase Pro — інноваційний софт для аудіомонтажу
 • Cakewalk Sonar — програмний інструмент для редагування аудіо
 • Oceanaudio – спрощений редактор для роботи зі звуком
 • Висновок

Види програм для монтажу музики

Все багатство наявних програм редагування музичних композицій можна поділити на кілька основних типів:

 • аматорські та професійні рішення;
 • спеціалізовані інструменти для створення міксів;
 • програми для створення музики за допомогою нот;
 • інший релевантний інструментарій.

Для роботи з такими програмами вам доведеться витратити суттєве час на вивчення їх функціоналу. Спрощений шаблон за видозміною композиції полягає в завантаженні пісні в програму, перенесення її в панель редагування, і твори там всіх необхідних змін.

У разі ж написання аудіотрека з нуля буде необхідно скористатися наданими програмою набором базових семплів, створити їх самостійно або задіяти інший призначений для цього інструментарій. Давайте тепер розглянемо найпопулярніші аудиоредакторы.

Читайте також: ТОП-3 кращих редакторів музики онлайн.

Audacity — популярний редактор для аудіо

Програма «Audacity» — «хрещений батько» безкоштовного софта для зміни музичних файлів, одна з найвідоміших програм для аудіомонтажу. Її можливості дозволяють працювати з багатьма популярними форматами (mp3, wav, flac і інші), підтримується розширений мультитрекинг, запис з мікрофону, зведення аудіодоріжок з різними якісними характеристиками і інші корисні можливості.

Даний софт легкий у використанні, володіє великою кількістю ефектів і плагінів. При першому погляді на неї вона може здатися трохи архаїчною, але свою роботу «Аудасити» робить дуже добре. Це відмінна стартова програма для безкоштовного редагування музики. Є версії для ОС Віндовс, Мак, Лінукс.

Studio One 3 — зручний софт для роботи з аудіозаписами

Програма «Studio One 3» стала дуже популярною в останні пару років. І це не дивно, так як в даній DAW є все, що ви очікуєте побачити в сучасній цифровий аудіостанціі. Вона швидка, зручна, має гарний інтерфейс з підтримкою drag-n-drop, і просто створена для креативних людей.

Софт являє собою потужний аудіоредактор і midi-секвенсор, містить інструментарій для микширинги і мастерингу готових треків. Підтримуються VST ефекти, зведення музики, VCA фейдери і сатуратор звуку з підтримкою аналогового моделювання та інші зручні можливості. Програма працює на основі Windows і Mac.

Pro Tools 12 — професійне редагування музики

«Pro Tools 12» — мабуть, найбільш популярна DAW (цифрова звукова робоча станція) у світі. Даний продукт є професійним стандартом для міксингу і редагування звуку. Безліч людей пов’язані відносинами з «Pro Tools», заснованими на повній любові або тотальної ненависті.

Робочий екран «Pro Tools 12»

Вбудовані в програму плагіни досить гарні, але сам редактор страждає від відсутності вбудованого багатосмугового компресора, що для багатьох стає суттєвою проблемою.

Pro Tools підтримує аудіоформати WAV, AIFF, AIFC, mp3 і використовувалися раніше звукові файли SDII. Також у функціонал програми включена можливість редагування відеофайлів, тому користувачі можуть імпортувати і працювати з форматами відео високої чіткості, такими як XDCAM, MJPG-A, PhotoJPG, DV25, QuickTime та іншими. Продукт працює на ОС Віндовс і Мак.

Ableton Live — якісний монтаж електронних треків

Топ світових продюсерів електронної музики використовують «Ableton Live» — зручний і поліфункціональний софт для проведення лайф-сетів. Хоча програмі бракує деяких просунутих можливостей для редагування і міксингу, її інструментарій регулярно використовується багатьма відомими діджеями. Ви можете задіяти даний продукт як в студійній роботі (аранжування, зведення), так і при живій грі (DJ-інг).

Програма підтримує різні варіації виводу звуку (Core Audio Asio) і звукових плагінів (Audio Units), а також технологію «Rewire». Як і в інші DAW, програма може похвалитися різними аудиоэффектами, а також обслуговуючої їх бібліотекою пресетів. Продукт працює на OS Windows і Mac.

Cubase Pro — інноваційний софт для аудіомонтажу

«Cubase Pro» — це популярний музичний редактор, заснований на інноваціях, стабільності та прихильності до користувачеві. Програма працює на підставі ряду пропрієтарних технологій, таких як «ASIO Guard», (виключає випадання звуку при сильних навантаженнях) і «render in-place» (дозволяє швидкий рендеринг фрагмента аудіо або MIDI треку на нову доріжку).

Робота в програмі «Cubase Pro»

Даний софт добре працює з внутрішніми вікнами, здійснює підтримку VCA фейдерів, VST плагінів, має інші корисні можливості.

Cakewalk Sonar — програмний інструмент для редагування аудіо

«Cakewalk Sonar» працює виключно на основі ОС Віндовс, має відмінний користувальницький інтерфейс і безліч можливостей по роботі зі звуком.

Функціонал продукту включає в себе:

 • багатоканальну запис і автоматизацію параметрів за допомогою кривих та міді-повідомлень;
 • гнучку маршрутизацію сигналів;
 • обробку звуку з подвійною точністю.

У програмі є безліч стерео і об’ємних ефектів від фірм «Vozengo» і «Sonitus», доступна можливість редагування меню вибору інструментів, підтримуються такі формати інструментів як DX/DXi, ReWire та інші.

В роботі даного софта також використовується проприетарная технологія АСТ, дозволяє управляти віртуальними інструментами у відповідності з наявними в системі апаратним контролером.

Oceanaudio – спрощений редактор для роботи зі звуком

«Oceanaudio» — це новий і досить простий музичний редактор з простим і досить барвистим інтерфейсом. Продукт легкий у використанні, швидкий, і є свого роду спрощеною версією відомого «Аудасити». Даною програмою підтримується безліч ефектів (включаючи компресію, EQ, реверберацію), які ви можете задіяти в real-time монтажі.

Багато безкоштовні редактори музики є деструктивними (запис ефектів прямо на аудіо), тому в роботі з ними доводиться сподіватися на кнопку «попереднього прослуховування». Так, приміром, працює вже згаданий вище «Audacity». Але в розглянутому мною «Ocenaudio» ви можете змінювати параметри ефекту, і відразу ж прослуховувати зроблені вами зміни.

Дана програма підтримує VST, тому ви легко можете використовувати ваші власні плагіни. У ній представлено безліч інших можливостей (наприклад, спектограмма), які знадобляться більш просунутим користувачам. Існують версії програми для ОС Віндовс, Мак, Лінукс.

Висновок

В даному матеріалі мною були перераховані найпопулярніші програми для редагування музичних треків. Якщо ви тільки починаєте свій шлях в обробці музики, тоді варто почати з програм рівня «Oceanaudio» або «Audacity», а якщо вас цікавлять професійні рішення, тоді зробіть вибір на користь «Pro Tools 12» та інших інструментів з великою кількістю спеціалізованих можливостей.