Hi.ru — один з найпоширеніших у наш час браузерних викрадачів, тому після перших проявів себе програмою, потрібно відразу видалити Hi.ru. Як правило, такі програми як Hi.ru насильно прописуються в браузері в якості стартової сторінки (не даючи просто так змінити її назад), періодично перенаправляє користувача на сумнівні сайти і відкриває рекламні вікна.

Причиною появи програми Hi.ru у вашому браузері може бути необережність при відвідуванні мають віруси сайтів або установці з них нібито безкоштовного програмного забезпечення. Ось тоді-то на комп’ютер відразу з сайту проскочить вірус, або при інсталяції нової халявної програми ви встановите не ті галочки — і привіт, новий приятель під назвою Hi.ru у вашому браузері, як вдома.

Видаляти Hi.ru необхідно якомога швидше, навіть якщо він на перший погляд і не завдає серйозної шкоди. Є висока ймовірність набратися нових вірусів з реклами і відкриваються сайтів, так і нова, встановлена насильно стартова сторінка — сумнівне задоволення. Як видалити Hi.ru з браузера назавжди?

Програмна допомога

Відразу хочу помітити, що антивірус не завжди здатний допомогти проти викрадача браузерного Hi.ru і прибрати його. Краще використовувати спеціалізовані програми, наприклад, останні версії SpyHunter і ADWCleaner. Вони не тільки відразу усунуть неприємність, але і надійно захистять вас у майбутньому. Знайти і встановити їх зовсім не складно.

Але якщо вам з якоїсь причини ліквідувати Hi.ru не вийшло — йдемо далі.

Очищення властивостей ярликів

Видалити hi.ru з ярликів браузерів вручну можна так:

 • Наведіть вказівник миші на ярлик вашого браузера (Opera, Firefox, Mozilla або будь-який інший). Ярлики, як правило, присутні на робочому столі і в меню «Пуск», в ідеалі необхідно очистити всі, але в першу чергу — ті, з допомогою яких ви зазвичай і запускаєте браузер.
 • Відкрийте контекстне меню, клацнувши правою кнопкою миші.
 • Потім виберіть “Властивості”.
 • Буде відкрита вкладка “Ярлик”, якщо ні — то перейдіть на неї.
 • Там буде вписаний той самий hi.ru наприклад, якось так: «C:Program Files (x86)Operaopera.exe» http://hi.ru/?10…
 • Все, що після лапок і пробіл, тобто той самий hi.ru — необхідно видалити.
 • Потім натискаємо «Застосувати», зберігаючи нові властивості ярлика.
 • Натискаємо «ОК». Всі.
 • Тільки ще раз — увага — краще очистити всі ярлики або, принаймні, всі якими ви користуєтеся, інакше не виключено, що викрадач Hi.ru з’явиться знову.

  Переустановка ПК

  Це універсальний спосіб вирішення безлічі комп’ютерних проблем. Чим лікувати старого дитини», простіше зробити «нового» — вже тоді-то все буде чисто. Однак ясна річ, що у нього є і недоліки — «нового дитини» доведеться налаштовувати під себе заново, так і процес буває досить довгим.

  Тим не менше, і в нашому випадку він цілком прийнятний. Навіть у двох подвариантах:

  • Перевстановити заражений браузер (або кілька браузерів);
  • Перевстановити операційну систему.

  Для першого способу будь-які коментарі зайві. Спочатку завантажуємо інсталятор нашого браузера, потім видаляємо браузер через «Установку і видалення програм» (у Windows 8 — «Програми та компоненти»). Тут важливо, щоб пішли всі дані і ярлики.

  Встановлюємо браузер заново. Перевіряємо і продовжуємо жити вже без Hi.ru.

  Ну а вже другий спосіб для тих, хто з комп’ютером «на ти». Однак після нього у вашої операційної системи дійсно почнеться нове життя — цілком можливо, ви позбудетеся від безлічі інших неприємностей, заважали роботі комп’ютера. Він очищає його практично гарантовано. Але все ж до нього вдаватися занадто часто навряд чи розумно, адже це досить довгий спосіб і зажадає заново налаштовувати безліч параметрів для зручності вашої роботи. Удачі!