Навичка запуску блоку живлення без комп’ютера і материнської плати може знадобитися не тільки системним адміністраторам, але і звичайним користувачам. Коли виникають проблеми з ПК, важливо перевірити на працездатність окремі його частини. З цим завданням під силу впоратися будь-якій людині. Як же включити БЖ?

Як включити блок живлення без комп’ютера (без материнської плати)

Раніше були блоки живлення (скорочено ПС) стандарту АТ, які запускалися прямо. З сучасними пристроями АТХ такий фокус не вийде. Для цього знадобиться невеликий провід або звичайна канцелярська скріпка, щоб замкнути контакти на штекері.

Зліва — штекер на 24 контакту, праворуч — старий штекер на 20 контактів

У сучасних комп’ютерах використовується стандарт АТХ. Існує два види роз’ємів для нього. Перший, більш давній, має 20 контактів на штекері, другий — 24. Щоб запустити блок живлення, потрібно знати, які замикати контакти. Найчастіше це зелений контакт PS_ON і чорний контакт заземлення.

Зверніть увагу! У деяких «китайських» версіях БЖ кольори проводів переплутані, тому краще ознайомитися зі схемою розташування контактів (розпіновкою) перед початком роботи.

Покрокова інструкція

Отже, коли ви ознайомилися зі схемою розташування проводів, можна приступати до запуску.

 • Якщо блок живлення знаходиться в системнику — від’єднайте всі дроти і витягніть його.

  Акуратно витягніть БП з системного блоку

 • Старі 20-контактні блоки живлення дуже чутливі, і їх ні в якому разі не можна запускати без навантаження. Для цього потрібно підключити непотрібний (але робочий) вінчестер, кулер або просто гірлянду. Головне, щоб БП не працював вхолосту, інакше його термін служби сильно скоротиться.

  Підключіть до блоку живлення що-небудь для створення навантаження, наприклад, вінчестер

 • Уважно подивіться на схему контактів і порівняйте її з вашим штекером. Потрібно замкнути PS_ON і COM. Так як їх кілька, виберіть найбільш зручні для себе.

  Уважно порівняйте розташування контактів на своєму штекері і на схемі

 • Виготовте перемичку. Це може бути короткий провід з оголеними кінцями або канцелярська скріпка.

  Виготовте перемичку

 • Замкніть вибрані контакти.

  Замкніть контакти PS_ON і COM

 • Увімкніть блок живлення.

  Лампочка горить, вентилятор шумить — блок живлення працює

 • Як запустити комп’ютерний блок живлення — відео

  Перевірка працездатності блоку живлення — проста задача, з якою впорається звичайний користувач ПК. Досить лише уважно слідувати інструкції. Удачі!