Добрий день. Сьогодні не зовсім звичайна стаття, так як вона не є повсякденним і не підійде для будь-якого користувача. Більше того, я вкрай не рекомендую лізти в дані параметри людям, які слабо в технічному плані. Мова йде про MTU, що у вікіпедії описано як «максимальний розмір корисного блоку даних одного пакета (англ. payload), який може бути переданий протоколом без фрагментації.» Тобто це розмір корисної інформації в пакеті, який комп’ютер формує для відправки в мережу.

Послідовність дій

Так от, якщо ви потрапили на дану статтю, я думаю ви вже вирішили що потрібно спробувати його підкрутити. Теоретично, оптимізація даного параметра може допомогти з вирішенням проблем некоректної роботи деяких сайтів і сервісів, але знову ж теоретично. Я ж спробую пояснити, як це зробити засобами операційної системи.

 • Отже, для початку відкриваємо ” командний рядок від імені адміністратора і вводимо наступну команду: ping -f -l 1472 ххх.ххх.ххх.ххх, де, 1472=1500(стандартне значення для Ethernet) — 28 (значення заголовка, яке не враховується) ххх.ххх.ххх.ххх — IP-адресу якого-небудь сервера вашого провайдера. Я використовував основний шлюз в мережі провайдера. І дивимося відповідь, якщо відповідь одержано без втрати пакетів, то збільшуємо значення, якщо видасть «Потрібно фрагментація пакету, але встановлений заборонний прапор.», значить зменшуємо і так, поки не отримаємо крайнє верхнє значення пакету, яке проходить до нашого сервера. У мене вийшло 1492 (1464+28). Значить далі я і буду його встановлювати в якості значення MTU.

 • Далі вводимо команду: netsh interface ipv4 show subinterfaces.

  Вона покаже значення MTU для всіх мережевих підключень. Нам необхідно дізнатися, як називається інтерфейс основного мережного підключення. У мене це Ethernet, у вас же дивіться по обстановці. Але в більшості випадків він буде називатися так само.

 • Далі вводимо наступну команду(для її виконання потрібно щоб командний рядок була запущена від імені адміністратора): netsh interface ipv4 set subinterface «Ethernet» mtu=1492 store=persistent.

  Де замість Ethernet пишемо назву свого інтерфейсу, а значення MTU пишемо отримане на першому кроці інструкції.

 • Ну і наостанок відключимо автоматичну настройку значення MTU для мережевих підключень: netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled.
 • Щоб увімкнути автоматичне налаштування назад, потрібно замінити disabled на normal.

 • На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч або підписавшись на групу Вконтакті.

  Спасибі за увагу!

  Відвідуємо сторінку moto.skesov.ru

  Матеріал сайту Skesov.ru