Smart TV – важлива частина будь-якого телевізора сучасного світу, і в цій статті буде показано і розказано про те, як підключити Смарт ТВ на безкоштовній основі, як приклад взята марка Самсунг.

Вже багато років аналітики твердять про те, що традиційному телебаченню прийде кінець і його повністю замінить інтернет. Але це, так зване, вимирання, торкнеться і сам «проектор» телебачення – телевізор.

Суть технології Smart телебачення проста: за допомогою спеціального модуля в телевізорі, він майже перетворюється в повноцінний планшет з масою спеціальних функцій.

Звичайно ж на телевізорах найчастіше дивляться серіали чи фільми прямо, за допомогою смарт телебачення це можна зробити через інтернет, при цьому є можливість запуску різні інтерактивні ігри, серфінгу по сайтах та інше.

1. Як почати налаштування Smart TV

Бренд «Самсунг» з Південної Кореї є одним з топ-виробників телевізорів з Смарт-функцією, налаштуванням та підключенням до всесвітньої мережі.

Процес можна розділити на два основних етапи: програмне та апаратне з’єднання. Апаратне з’єднання – це з’єднання який-небудь приставки, а також донастройка або налаштування підключення до мережі на самому телевізорі.

Процедура досить проста, але з безліччю нюансів, які будуть вказані в цій статті. Програмна частина – це установка або видалення будь-яких додатків для Smart TV, і їх налаштування, якщо потрібно.

Для активації «ДУ» режиму, на пульті повинна бути спеціальна кнопка, яка виділяється серед інших, але має різний вигляд на різних моделях телевізорів.

Після того, як ви опинитеся в Смарт ТВ меню, всі віджети, які будуть показані в декількох стрічках будуть видні.
Тут же можна спостерігати програми, які вже «стоять» в налаштуваннях, інші ж можна викачувати і встановлювати, велика їх частина безкоштовна, але включають в себе платні функції, а також підписку.

2. Менеджер додатків

В Смарт ТВ є власний аналог магазину додатків схожих з Google Play і AppStore. У нашому випадку цей магазин зветься «Samsung Appps».
На екрані виберіть розділ з офіційним каталогом віджетів, він виглядає так, як показано на екрані нижче.

Вибравши потрібну програму з категорій і списків можна перейти на сторінку програми, прочитати про нього подробиці і завантажити їх в телевізор.

Найчастіше в магазині вага програм досить невеликий, тому завантаження додатків буде проходити не більше хвилини, а то й менше.

Після установки новий віджет з’явиться в «Основі» в розділі Смарт ТВ.

Видалення програм відбувається наступним чином:
В області переходів ліворуч потрібно увійти в спец. Розділ «Завантажені програми»

Вибираємо потрібну програму (віджет) і видаляємо його відповідною кнопкою «видалити».

Ще це можна зробити за допомогою кнопки «Tools» на пульті.

У випадаючому меню після натискання «Тулс» є пункт «Видалити».

З офіційними програмами з техніком самсунг працювати дуже просто, як і з магазином. Що стосується неофіційних додатків – це складний процес.

3. Користувальницькі віджети – установка

Безкоштовне телебачення, віджети, ігри і програми можуть бути знайдені в Смарт ТВ тільки за допомогою додаткових програм.
Процедура користування віджетами і взагалі роботою з телевізором може відрізнятися на різних моделях телевізора Samsung.

Процес на телевізорі серії J (2015)
1. Готуємо флешку, куди будуть поміщені файли з установками програм. Флешка повинна працювати у файловій системі FAT32».

2. Далі створюємо папку «userwidgets» і перекидаємо в неї всі потрібні віджети.
Порада: файли повинні бути в обов’язковому порядку в ZIP, адже по іншому телевізор їх просто не побачить.

3. Після включення флешки в телевізор, телевізор розпізнає завантажені програми. Коли процес почнеться – вам видадуть повідомлення.

4. Про вдалому завершенні процес повідомить інше повідомлення вгорі екрану.

5. Ці віджети, як правило, розташовуються в спеціальному підрозділі «My APP» в розділі «Програми». Видалення встановлених програм здійснюється стандартним способом.

Це все дуже нагадує роботу із звичайним настільним комп’ютером.
Менш нові моделі Samsung, наприклад попередня серія H, не так зручна в налаштуваннях і впровадження інтерфейсу.

1. Першим ділом потрібно буде увійти в Акаунт Самсунг, а щоб зробити це, потрібно натиснути кнопку «Меню» на вашому пульті і тільки потім ввести дані облікового запису.


2. Вибираємо Log In, а далі Sign In.

3. Логін потрібно вписати develop, а поле пароля залишити порожнім. Знову тиснемо Sign In.

4. Наведіть куль на ДУ на будь-який з вже встановлених віджетів і затисніть центр клавіші-хрестовини, як на картинці

5. Після цього буде відкрито спеціальне Деволоп вікно. Тут же налаштовується IP-адресу розробника, де потрібно вказати конкретний айпі-адресу потрібного сервера, сервера, з якого буде йти завантаження програми або елемента.

Порада: кожен додаток відрізняється від іншого. Дізнатися його значення можна на сайті самих розробників програми.
6. Додані віджети будуть знаходитися в тому ж розділі «My APPS».

4. Користувальницькі віджети і їх класифікація.

Смарт ТВ область досить слабо розвинена, тому в ній і панує своєрідний хаос.

Великих або централізованих порталів, які були б присвячені складанні або каталогізації ЗА просто не існує для Smart TV.
Великі сервіси, типу Ютуба і вконтакту створюють свої додатки і віджети. Кожен окремий віджет відрізняється від іншого своїм зовнішнім виглядом і взагалі функціоналом, так і визначити тематичну категорію досить важко.

Але все ж Смарт ТВ можна поділити на кілька категорій тематичного плану:
– Відео-контент з можливістю пошуку, це такі як: IVI або Yota Play;
– Спеціальні продукти для роботи з IPTV;
– Ігри;
– Інфо-віджети: новини, курси валют, та інше;
– Додатки для соціальних мереж;
– Софт для перегляду контенту в 3D.
Все це звичайно зібрати можна, але з різних «куточків» інтернету. Щось дійсно варте можна знайти, грунтуючись на відгуках користувачів.

5. Кращі віджети для Smart TV

Проаналізувавши ситуацію на форумах можна зробити наступний висновок: у користувача Смарт Телебачення має бути мінімальний асортимент програм, але з універсальними функціями.

ForkPlayer
Зайняв перше місце в рейтингу і створювався він для створення безкоштовного Смарт ТВ браузера. Його принцип роботи досить близький з Opera Mini: ForkPlayer також адаптує звичайні сайти з інтернету для перегляду на телевізорі, опера ж робить це для телефоном.

TheDark SmartTV Media Center
Універсальне додаток, який значно розширює можливості Смарт ТВ. Віджет TheDark SmartTV Media Center володіє масою функцій, які можуть програти відео webstream, показати фотографії в різних режимах, в тому числі і слайд-шоу та інше.

XSMART
Подібне першим двом програмам XSMART, не менш функціонально. Відрізняється від інших програм додаток тим, що володіє підтримкою та інших контент-майданчиків, приміром, український напівзакритий ФО EX.UA.

Всі ці віджети окремо дають користувачеві доступ до безкоштовних телеканалів, ігор та інших радощів цифрового сучасного світу.
При всій великій кількості функцій Вам навіть не потрібно буде платити за перегляд телеканалів і використання функцій.

6. Перегляд TV на Android пристроях

Мобільні гаджети в наш час вже невід’ємна частина людини та інформаційного простору. Тому слід згадати про те, що потокове телебачення може працювати і на пристроях ОС Андроїд.

Peers.TV
Краще додаток для цієї задачі. Переваги цього додатка ще і можливість використання Peers.TV на iOS

Також це додаток здатне надати користувачеві перегляд інтернет-телебачення плейлистів за допомогою IPTV, що багатьох приваблює.