Чи можна стригтися під час вагітності – забобони і мода

Незважаючи на бурхливий розвиток інформаційних технологій і медицини, а також доступність вищої освіти, сучасні жінки як і раніше роздумують над тим, стригтися під час вагітності чи ні. Пов’язано це, по всій видимості, з силою народних прикмет, які в повній мірі відповідають тязі вагітних до всього ірраціонального.

Чи можна стригтися під час вагітності – забобони і мода

Старі вірування переконливі ще й тому, що їх важко спростувати. Завжди знайдеться якийсь приклад з життя, який можна розглядати як підтвердження тієї чи іншої прикмети, хоча найчастіше тут здійснюють поширену логічну помилку Non sequitur (неправильний висновок). Так, якщо вагітна на наступний день після візиту в перукарню відчула нездужання, не варто пов’язувати ці факти, відкидаючи всі інші обставини.

Прикмети і забобони

По переказах багатьох народів, волосся людини відіграють велику роль у його житті. Досить згадати старозавітну історію про Самсона і Даліл, переказ про волоссі єгиптянки Вероніки, скандинавську легенду про золоті пасмах богині Сіф, казку про Рапунцель та інших Давньоруських княжичів починали навчати ратній справі і верховій їзді після особливого обряду – постригу.

Жінки Древньої Русі дотримувалися цілий ряд вимог та обрядів, пов’язаних з волоссям. Так, добре відомий один з весільних звичаїв розчісувати волосся нареченої і заплітати після цього коси, які носили заміжні жінки. Стригтися було не прийнято. Можливо, саме тому сучасні жінки так насторожено ставляться до стрижці в один з найвідповідальніших періодів свого життя – під час виношування малюка.

Чи можна стригтися під час вагітності – забобони і мода

На основі традицій наших предків сформувалося безліч забобонів, які не дозволяють стригтися особливо тривожним жінкам в положенні. Ці забобони не підтверджуються ні медичними фактами, ні наукою, ні здоровим глуздом. Перерахуємо деякі з таких дивних міфів. Отже, якщо жінка під час вагітності продовжує стригтися, це нібито може призвести до:

  • передчасних пологів;
  • внутрішньоутробної зміні статі (хлопчик може стати дівчинкою);
  • проблем зі здоров’ям мами або маляти.

Звичайно, ці забобони навряд чи можна сприймати всерйоз. Однак, оскільки вагітність робить жінку недовірливою і тривожною, наведемо обґрунтовані думки лікарів і стилістів, категорично не згодні з цими народними переконаннями.

Медичний екскурс

Вагітність дивним чином змінює жіночий організм. Ці зміни стосуються не тільки репродуктивної системи, але і стану шкіри, нігтів, волосся. Так, волосся у більшості вагітних стає густішим. Чому так відбувається? Це пов’язано з підвищенням рівня естрогенів, що прискорюють ріст волосся.

Після пологів, які є сильним стресом для організму і призводять до різноманітних гормональних змін, стан волосся, як правило, погіршується. Вони можуть сильно випадати, ламатися, сіктися. Звичайно, для повноцінного догляду за ослабленим волоссям бажано, щоб вони не були занадто довгими. Тут стрижки, зроблені під час вагітності, зіграють свою позитивну роль.

Чи можна стригтися під час вагітності – забобони і мода

І найголовніше. Немає жодної серйозної наукової публікації, яка підтверджувала б зв’язок здоров’я дитини і стрижки у матері або пояснювала б, з якої причини не можна стригтися під час вагітності. Крім того, волосся є похідними епідермісу – так само, як і нігті. Адже Вам не прийде в голову відмовитися стригти нігті під час вагітності?

Рекомендації стилістів

Під час вагітності настрій жінки дуже мінливе. Приводом для розладу може стати будь-яка дрібниця, не кажучи вже про невдоволення своїм зовнішнім виглядом. Саме тому майбутнім мамам так важливо радувати себе: купувати собі зручну і красиву одяг і взуття, доглядати за своїм тілом, стежити за зовнішністю, в тому числі стригтися.

Стилісти радять особливо ретельно підходити до вибору майстра під час вагітності. Це дозволить уникнути невдалих стрижок. Добре, якщо такий майстер є у вас вже давно: він напевно не зможе засмутити вас своєю роботою. Не варто кардинально змінювати зачіску: новий образ вам може не сподобатися, навіть якщо над ним працював професіонал.

Для тих, хто ще сумнівається в безпеці відвідування перукарні під час вагітності, пропонуємо фото клікабельні вагітних знаменитостей, які віддали перевагу короткі стрижки. У цих чарівних дам народилися чудові здорові малюки.

Чи можна стригтися під час вагітності – забобони і модаЧи можна стригтися під час вагітності – забобони і модаЧи можна стригтися під час вагітності – забобони і мода

Чи можна фарбувати волосся під час вагітності?

Питання про фарбування волосся під час виношування малюка не такий праведний, як питання про стрижку. Вагітні, замислюються про це, побоюються, що склад улюбленої фарби шкідливий для здоров’я дитини.

Сучасні виробники стверджують, що більшість присутніх на ринку фарб для волосся відповідають вимогам безпеки. Крім того, як пише професор відділення акушерства і гінекології Иллинойсского університету (США) Suzanne Trupin, доведено, що шкіра голови поглинає (а значить, пропускає в організм) незначна кількість фарби, яка важко вважати шкідливим як для матері, так і для дитини.

Чи можна стригтися під час вагітності – забобони і мода

І все-таки недовірливі дами, які дуже обережно відносяться до своєї вагітності, часто відмовляються від колорування (якщо воно не є заходом боротьби з ранньою сивиною) або замінюють фарбу для волосся хною.

Таким чином, в питанні про те, стригтися чи не стригтися, фарбувати або не фарбувати волосся під час вагітності, краще прислухатися до думки лікарів, а не троюрідної тітки або випадкових знайомих. Це допоможе вам уникнути зайвих тривог і з легким серцем продовжити догляд за своїм волоссям.