У сучасному світі чоловічі коси – це зовсім не абсурд, а модний тренд. Всупереч розхожій думці про те, що володаркою довгою шевелюри може бути тільки жінка, історичні факти свідчать про протилежне. Кажуть, що нове – це добре забуте старе. Тому сьогодні, через сторіччя, в моду знову увійшли чоловічі стрижки з косами.

Трохи історії

Коси у чоловіків були поширені у древніх племен монголів, маньчжурів, половців і у багатьох інших народів. Це поклало початок розвитку всього перукарського мистецтва. Під впливом стилю рококо вся середньовічна європейська знати XVIII століття носила масивні перуки з великими локонами, хвостиками і товстими косами. Чоловічі зачіски, як і жіночі, припускали помпезність і химерність. Стрижки і укладання включали величезна кількість декору: від коштовних каменів до простих стрічок. З часом тенденція на подібні чоловічі зачіски згасла, і на зміну їй прийшли короткі і суворі стрижки.

Мода на довге волосся відродилася з появою хіпі в кінці 60-х років XX століття. Цей вільний стиль не припускав ніяких рамок і обмежень і був протестом проти системи і умовностей. Просунута молодь і навіть чоловіки старші стали ходити з розпущеним волоссям, іноді збираючи їх у хвіст. Неодмінним атрибутом хіпі вважалися бандани, обручі і налобні пов’язки.

Поступово стали з’являтися нові оригінальні варіанти зачісок. Наприклад, гібридна стрижка з коротко выстриженными волоссям і тонкою довгою косою на потилиці. Така зачіска і донині є візитною карткою видатного російського боксера Кості Цзю.

Сучасне перукарське мистецтво дає широкий простір для фантазії і не обмежує представників сильної статі у вираженні своєї індивідуальності. Сьогодні чоловіки носять і консервативні короткі стрижки і зачіски з жіночими елементами: довгою чубчиком, високими начосом, косами і локонами. Нинішня мода вітає будь-які експерименти з зовнішнім чином і іміджем. Наприклад, густа борода в поєднанні з чоловічою французької косою або поголений на потилиці малюнок йдуть навіть справжнім бруталам. Таким чином, більшість людей, зустрічаючи на вулиці чоловіка з косою, не будуть вважати це епатажем.

Сучасні тенденції

Сьогодні великим попитом у чоловіків користуються такі зачіски з косами, як дреди, тобто афрокосички, і французькі коси-брейди. Розглянемо основні характерні особливості цих модних чоловічих зачісок.

  • Дреди
    Своєю популярністю вони зобов’язані Бобу Марлі, музиканту з Ямайки, який виступав у стилі реггі. Сьогодні дреди носять переважно представники субкультур і творчі особистості, які хочуть виділитися з натовпу. Плести афрокосички можна як з власного волосся, так і з штучного матеріалу канекалону. Процес цей досить тривалий і трудомісткий, вимагає високого рівня майстерності від перукаря. Може знадобитися не один тиждень для створення таких чоловічих кос. Дреди, зроблені з власної шевелюри, є небезпечними, оскільки так звані ковтуни розплутати неможливо. За ними потрібен особливий догляд. Треба бути готовим до того, що якщо образ набридне або перестане подобатись, то все волосся доведеться голити. Плетіння кіс з використанням штучних пасом – більш щадний і безпечний варіант. Від них легко позбутися в будь-який час, і вони зручніше в користуванні. Дреди – це недешеве задоволення, зате результат перевершує всі очікування.
  • Брейди
    Простіше кажучи, це жіночі французькі коси в чоловічій варіації. Для їх створення необхідно мати досить довге волосся, щоб можна було сплести будь оригінальний візерунок або орнамент. У таких косичках можуть використовуватися різнокольорові пасма з штучних матеріалів з імітацією натурального волосся: стрічки, канекалон, шнурки. Коси-брейди зручно носити, за ними легко доглядати. Для їх створення, на відміну від дредів, необхідно всього кілька годин. Кіски можна носити близько двох місяців, а мити голову не частіше разу на тиждень. Так вони не втратять свою форму і не расплетутся. Єдиний мінус – це те, що брейди неможливо зробити самостійно, так само як і афрокосички. Тут потрібна досвідчена рука професіонала. Однак їх практичність і стильність привертає активну молодь, людей творчих професій і спортсменів. Серед знаменитостей можна виділити Девіда Бекхема, який любить експериментувати з волоссям і зі своїм іміджем в цілому.

Нинішній час диктує свої закони, і представники сильної статі приділяють своїй зовнішності не менше уваги, ніж жінки. Сьогодні вважається ознакою поганого тону не турбуватися про власний імідж і не доглядати за собою. Чоловіча коса – це модний тренд сучасності, популярність якого з кожним роком тільки набирає обертів.

Перукарське мистецтво пропонує безліч різних варіацій на тему оригінальних зачісок для чоловіків, в тому числі і з косами. Їх можна легко відшукати в інтернеті, подивитись навчальне відео, фото і схеми створення нових цікавих образів. Все залежить тільки від бажання, фантазії і креативності!