Чоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фото

Традиційні чоловічі стрижки все частіше поступаються некласичним варіантами, наприклад чоловічих стрижок з проділом. Він може бути прямим, боковим, зигзагоподібним і навіть виголеним.

Чоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фото

Зачіска з проділом і форма обличчя

Чоловіки найчастіше віддають перевагу бічний проділ: прямий виглядає дуже наївно, а всі інші варіанти можуть виглядати дуже ексцентрично. Стримана асиметрія, що властива боковому пробору, робить стрижку стильною, але не викликає. При цьому на одній стороні з допомогою більшої кількості волосся створюється обсяг, підкреслює риси обличчя. Важливо, однак, розуміти, що проділ йде не кожному. Так, для власників різних форм особи стилісти дають наступні рекомендації.

 • Кругле
  Круглолицим чоловікам не варто вибирати моделі з виголеним проділом і занадто об’ємні зачіски. В чоловічих стрижках для круглого обличчя краще асиметрія, тому бічний проділ у цьому випадку стане ідеальним варіантом.
 • Овальне
  Власникові особи овальної форми дуже пощастило: йому йдуть практично будь-які чоловічі стрижки, в тому числі з чубчиком, поголеним потилицею і будь проділом.
 • Квадратне
  Чоловіки з квадратним обличчям повинні уникати довгих волосся і укладок, які прагнуть до центру голови: це ще більше ускладнить риси обличчя. Проділ при цьому припустимо, але краще, якщо він буде боковим, а не прямим.
 • Трикутне
  Вузьке підборіддя – типова особливість чоловіків з трикутною формою обличчя. Згладити цю рису допоможе вибір чоловічої стрижки на довге волосся, які зачесываются наверх або набік (див. друге фото в галереї). Потилицю при цьому не повинен бути поголеним.

Чоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фотоЧоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фотоЧоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фото

Основні моделі

Після визначення форми обличчя і вивчення рекомендацій стилістів можна вибирати ту чоловічу стрижку з проділом, яка зробить ваш образ по-справжньому привабливим.

  • Класична
   Класична чоловіча стрижка з боковим проділом ідеально виглядає на прямих волоссі короткої або середньої довжини. При цьому укладати її необхідно щоранку після сну, інакше ви ризикуєте вийти з дому з несолідним вихром на маківці.
  • Теніс
   Проділ у чоловічої стрижки теніс можливий завдяки тому, що короткі скроні та потилиця в ній доповнені видовженими пасмами на макушечной зоні. Така зачіска гармонує як зі смокінгом, так і з одягом у стилі кежуал. Однак майте на увазі, що власникам тонких волосся ця модель протипоказана.

Чоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фотоЧоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фотоЧоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фото

 • Британка
  Якщо ви впевнені, що вам йде проділ, стрижка британка буде самим вдалим вибором. Для неї характерні довгі волосся на маківці (до десяти сантиметрів), які можна укладати різними способами. Скроневі пасма при цьому роблять достатньо короткими. Таку чоловічу модель, як британка, можна порадити чоловікам з круглої і трикутної формою обличчя.
 • Напівбокс
  Така відкрита і проста чоловіча стрижка, як напівбокс, вимагає доповнюючих елементів, до яких можна віднести і проділ – як прямий, так і бічний. Особливістю полубокса є плавний перехід довжини. Актуальна ця модель у тому числі для кучерявого чоловіків.
 • Канадка
  Для зачіски, що отримала назву «канадка», характерні вибриті віскі і довге волосся на маківці. Існує безліч варіацій канадки: асиметрична, з довгою чубчиком, з графічним проділом. Як правило, їх можна побачити на молодих людей до 30 років.

Чоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фотоЧоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фотоЧоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фото

Як зробити проділ?

При бажанні і наявності деякій вправності можна зробити проділ на будь який чоловічий стрижці (звичайно, за винятком ультракоротких). Виконується він за наступним алгоритмом.

 • Волосся слід вимити і висушити (можна використовувати фен або віддати перевагу природну сушку). Коли пасма будуть злегка вологими, на них треба нанести засіб для створення об’єму (наприклад, укладальний спрей).
 • Потім формується проділ. Він повинен бути максимально рівним. Волосся по обидві сторони від нього сушать за допомогою фена, піднімаючи їх гребінцем з частими зубами.
 • Після остаточної сушки проділ коригують гребінцем і пальцями.
 • Заключний етап укладання – фіксація волосся гелем або воском. Так ви будете впевнені в тому, що проділ залишиться рівним протягом дня, що б ви не робили.
 • Чоловічі зачіски з проділом – моделі, варіанти, фото

  Проділ дозволяє зробити чоловічу зачіску більш цікавою, однак при цьому ви повинні відчувати себе в своїй тарілці. Якщо вас буде турбувати те, наскільки акуратно виглядають в даний момент ваші волосся, не спотворилася лінія проділу, краще відмовтеся від нього. Крім того, бажано продумати поєднання проділу і вашого гардеробу.

  Так, класична ретро-укладання з ретельно пригладженими пасмами гармонує з діловим костюмом, але буде викликати суперечливі почуття у оточуючих, якщо поєднати її з косухою або сорочкою-поло.

  Проділ у чоловічої стрижки не повинен здаватися зайвим, інакше вас вважатимуть недосвідченим франтом.