Кращі барбешопы Москви і Санкт-Петербурга: послуги та майстри

Якщо раніше доглянутість і лиск атрибутами вважалися тільки представників вищого класу, то зараз корисною звичкою ретельно стежити за своїм зовнішнім виглядом обзавелися багато чоловіків незалежно від походження. Пряме відношення до цього явища мають так звані барбершопы – чоловічі перукарні, які поступово стають популярними в Росії.

Кращі барбешопы Москви і Санкт Петербурга: послуги та майстри

Барбершоп як культурний феномен

Слово «барбершоп» має англійське походження. Baber shop в перекладі означає «цирюльня».

У колишні часи цирульник був дуже значущою і шанованою персоною. Він не просто голив і стриг клієнтів: він давав їм можливість відпочити від повсякденних турбот, з ним можна було пожартувати і посміятися. Така невимушена атмосфера панувала, наприклад, в давньоримських перукарень, де слух чоловіків тішила гра на різних музичних інструментах.

Кращі барбешопы Москви і Санкт Петербурга: послуги та майстри

У часи Середньовіччя до цирюльникам нерідко зверталися за медичною допомогою: вони проводили кровопускання, яке вважалося процедурою, яка зцілює від багатьох хвороб, і видалення зубів.
В Європі та Америці чоловічі перукарські з кінця XIX століття до початку Другої світової війни конкурували за популярністю з пабами. Чоловіки приходили сюди не стільки постригтися або поголитися, скільки поспілкуватися з друзями.

Вишуканий інтер’єр, гладка дерев’яна меблі, розпис на стінах і багато декоровані дзеркала, поєднання розкішної обстановки і домашнього затишку – все це було характерно для барбершопов того часу і старанно відтворюється в сучасних чоловічих перукарень.

Барбершопы процвітали, поки не одержало широкого поширення альтернативне винахід К. К. Жиллета. Велика депресія і дві світових війни ще більше погіршили становище чоловічих перукарень. Рух вільних у всьому, в тому числі і в зачісках, хіпі теж сприяло занепаду барбершопов.

Кращі барбешопы Москви і Санкт Петербурга: послуги та майстри

Однак наприкінці 1990-х років інтерес до барбершопу як місця для збіговиська чоловіків відродився. Сьогодні чоловіча перукарня – це знову затишне та безпечне простір для жартівливих діалогів, політичних дебатів і обговорення свіжих подій різних масштабів. Іншими словами, це своєрідний чоловічий клуб. Тут з’являються ті, хто піклується про те, щоб виглядати модно і доглянуто. При цьому багато барбери володіють мистецтвом гоління небезпечною бритвою.

Кращі барбершопы російських столиць

Багато хто з кращих барбершопов Росії зосереджені (що цілком очікувано) в Москві. Тут можна послухати справжню «чоловічу» музику (кантрі, джаз, рок-н-рол), випити віскі з льодом, відверто або жартівливо поговорити з барбером і найголовніше – привести себе в порядок, щоб вийти з салону оновленим людиною.

 • Chop-chop
  Цю мережу барбершопов знає будь московський денді. Її перукарські є на Україні, в Казахстані, Прибалтиці, Білорусі і навіть у Грузії. Салон Chop-chop, відкритий в 2011 році в Москві, став одним з перших російських барбершопов. Його назва в перекладі з англійської означає «швидко-швидко», однак не швидкість обслуговування стала головним принципом цієї мережі чоловічих перукарень. Власники барбершопов Chop-chop пишаються тим, що зробили ставку на якісну стрижку і дружню атмосферу, а не антураж і розкішний інтер’єр. У Москві поки діють 6 салонів Chop-chop, в Санкт-Петербурзі – 4, але, судячи з успіху у клієнтів і широкої популярності, мережа буде активно розширюватися.
 • Кращі барбешопы Москви і Санкт Петербурга: послуги та майстри

  Мережа барбершопов Chop-chop – найбільша в Росії.

 • FIRMA
  Барбершопы FIRMA працюють з 2013 року. Тут голять небезпечною бритвою і застосовують чоловічу косметику бренду American Crew. Інтер’єр цих чоловічих салонів продуманий до дрібниць, тому що прийшли підстригтися клієнти почувають себе невимушено і спокійно. Якщо ж ви хочете просто поголитися, будь барбер цієї мережі буде слідувати традиціям: розігріє шкіру гарячими рушниками, завдасть масло для гоління, після процедури зробить холодний компрес.
 • Кращі барбешопы Москви і Санкт Петербурга: послуги та майстри

  У салоні FIRMA вам можуть запропонувати не тільки королівське гоління, але і чищення черевиків.

 • OldBoy
  У салонах цієї мережі пропонують клієнтам не тільки небезпечне гоління і стрижку за сучасними технологіями (в тому числі стрижку бороди), але і виконання татуювань. Тут можна випити кави або американського бурбона, дізнатися що-небудь корисне про догляд за волоссям, отримати комплексну послугу, якщо ви прийдете зі своїм другом або сином, придбати подарунковий сертифікат, якісні засоби укладань і просто добре відпочити. Барбери салонів OldBoy такі ж хіпстери, як і багато їхніх колег, а значить, ви гарантовано отримаєте замість традиційного боксу модну стрижку та укладку.
 • Кращі барбешопы Москви і Санкт Петербурга: послуги та майстри

  Московський барбершоп OldBoy нерідко запрошує на майстер-класи відомих російських барберов.

 • Mr. Right
  Барбершопы Mr. Right – це заклади з інтер’єром в англійському стилі. Перший салон Mr. Right був відкритий на початку літа 2012 року в Москві на Патріарших ставках. Характерною особливістю цих барбершопов є тяжіння до всього класичного, будь це меблі з мореного дуба, манери барбера або технологія стрижки. Тут вам також запропонують зробити масаж обличчя і манікюр.
 • Кращі барбешопы Москви і Санкт Петербурга: послуги та майстри

  Загальний стиль барбершопов Mr. Right підтримується навіть дрес-кодом майстрів.

 • Schegol
  Schegol – це, як стверджують його засновники, не просто барбершоп, але і злагоджена команда, організуюча безліч культурних (модних, музичних, присвячених мистецтву) заходів. Таким чином, колектив бере на себе функцію, яка набагато ширше надання послуг по стрижки й гоління, – формувати з допомогою різних творчих проектів та акцій модні тенденції. Назва барбершопа утворено від слова «чепурун», адже саме для тих, хто любить виглядати вишукано і модно, він і створювався.

Кращі барбешопы Москви і Санкт Петербурга: послуги та майстри

Брутальний мінімалізм інтер’єру в салонах Shegol контрастує з високим професіоналізмом барберов.

Незважаючи на те, що всі відомі барбершопы Росії – це скоріше данина західній моді, ніж слідування національним традиціям, вони прижилися в умовах нашої країни. Все більше чоловіків прагнуть присвятити собі час: 40 хвилин гоління або годину стрижки під якісну музику, чашка кави і доброзичливий барбер – ці задоволення в наш вік поспіху дорогого коштують.