Помпадур – це чоловіча зачіска з зачесаним назад і високо піднятими над чолом волоссям. Незважаючи на давню історію виникнення, стрижка залишається популярною і в нинішні часи, набуваючи з кожним роком все більше і більше прихильників.

Трохи історії

Вперше зачіска помпадур з’явилася ще в XVIII столітті в розквіт стилю рококо, коли в перукарському мистецтві переважали пишність і високі укладання. Вона була названа на честь офіційної фаворитки французького короля Людовіка XV маркізи де Помпадур. Саме вона придумала укладку, яка з допомогою шиньйонів і каркаса сягала півметра у висоту. Зачіска а-ля помпадур серед світських дам вважалася показником високого статусу і розкоші. Поступово помпезність вийшла з моди, і стрижка втратила свою популярність.

Друге відродження прийшло до зачіски помпадур в 50-е роки XX століття, але вже в чоловічому варіанті виконання. Новатором цього часу став король рок-н-ролу Елвіс Преслі, який поклав початок цілій епосі стиляг. Прагнучи наслідувати кумиру, чоловіки копіювали його зовнішній образ і манери. Так стрижка помпадур знову опинилася на піку популярності.

Сьогодні високий начіс також є модним трендом. Крім чоловічої варіації, існує також і жіноча стрижка помпадур. Представниці прекрасної статі зазвичай зачісує тому тільки чубок, залишаючи волосся з боків.

Характерні риси

Зачіску помпадур легко відрізнити від інших за коротко выстриженным на скронях волосся і високому начесу-«хохолку». Така стрижка універсальна для всіх віків: вона підійде як дорослому чоловікові, так і підлітку.

В залежності від будови особи і віку існують різні варіанти вкладання:

  • підняті вгору і зачесане назад волосся підійдуть для молодих хлопців;
  • якщо чоловік носить бороду, пасма по краях і на скронях голови слід прибирати, щоб позбутися від ефекту густоти;
  • при правильній стрижці візуально помітна різниця в довжині між верхніми і скроневими пасмами;
  • високий начіс підійде для чоловіків з круглою формою обличчя, а подовжені боки і відносно низький верх – для володарів вузького особи;
  • на скронях і задній частині голови потрібно стригти таким чином, щоб не було видно шкіра.

Фото і схеми різних видів зачісок і стрижок помпадур у великій кількості можна знайти в інтернеті.

Як зробити зачіску помпадур

При професійній стрижці укладання не завдасть жодного клопоту. Досить лише зробити начісування, прибрати всі пасма тому і зафіксувати їх за допомогою лаку. В негоду від складної укладання краще утриматися, інакше зачіску буде важко привести в порядок. Варто також в міру використовувати засоби фіксації, щоб не отримати в результаті так звані скляні волосся.

Дуже поширена укладання з ефектом мокрого волосся. Її секрет полягає в правильному рівномірному розподілі засоби для укладання на шевелюру. Наносити гель або віск слід не на кінчики волосся, а біля коренів. Сформувати пасма потрібної форми допоможе гребінець і фен. Навіть якщо волосся сухе, з допомогою засобу для укладання легко змоделювати потрібну зачіску. Знаючи ці маленькі хитрощі, зачіску досить легко можна зробити в домашніх умовах самостійно:

  • на чисто вимите волосся наносимо мус або гель;
  • поділяємо волосся на проділ і за допомогою засобу для укладання надаємо їм потрібну форму;
  • розчісуємо волосся від чола до потилиці, а потім висушуємо феном з використанням круглої гребінця;
  • акуратно наносимо гель з ефектом мокрого волосся або віск маленькими частинами на пасма і трохи віскі.

Зачіска в стилі помпадур додасть будь-якого образу стильність і вишуканість, однак для цього ваша шевелюра повинна бути досить густою.