«Розумна стрижка» по системі Олександра Тодчука: секрети техніки

В переліку послуг сучасних салонів-перукарень з’явилася така пропозиція, як «розумна стрижка» (або Smart Cut). Це не метафора, а зареєстрований товарний знак, що позначає технологію, автором якої є Олександр Тодчук – відомий російський стиліст-перукар.

«Розумна стрижка» по системі Олександра Тодчука: секрети техніки

Суть технології

Всі жінки знають, яких зусиль коштує укладання стрижки в домашніх умовах. Фен, стайлер, укладальні кошти, брашинг – весь цей арсенал нерідко не може впоратися з неслухняними волоссям. З цієї причини зачіска, яку не потрібно укладати після миття голови, – це дійсно актуальна послуга.

Виконуючи «розумну стрижку», майстер бере до уваги всі характеристики ваших волосся – вага, вільне падіння, текстуру і фактуру. В результаті ви отримуєте зачіску, за якої не потребує додаткового догляду.

В той же час не треба забувати про необхідність підтримувати форму стрижки. Кому-то можна звертатися до стиліста щомісяця, а кому-то – раз на два тижні. Особливо це стосується стрижок з такими деталями, як довга пряма чубчик, укорочені віскі і т. д.

«Розумна стрижка» по системі Олександра Тодчука: секрети техніки

Параметри волосся

Виконати «розумну стрижку» по системі Олександра Тодчука може будь-який хороший перукар, якщо він буде враховувати особливості волосся клієнта (див. відео після статті). Розглянемо основні характеристики волосся, які, за словами стиліста, впливають на остаточний вигляд будь-якої зачіски.

  • Текстура
    Будь-яка стрижка не тільки виглядає, але і веде себе по-різному на волоссі різної текстури. Каре біля кучерявої жінки і пряме – це фактично дві різні зачіски. Щоб уникнути непорозумінь і невдоволення клієнта, майстер повинен розбиратися в таких тонкощах. «Розумна стрижка» передбачає обов’язковий облік ступеня кучерявості і густини волосся.
  • Вільне падіння
    Рідко зустрічається жінка, яка, помивши і висушивши волосся, може похвалитися ідеальною зачіскою. Зазвичай пасма поводяться дуже свавільно: загинаються в певну сторону, пушатся і т. д. Всі ці індивідуальні особливості Олександр Тодчук використовує, створюючи конкретну «розумну стрижку». Наприклад, при загибании пасм можна зробити у місці згину хвилю або асиметрію.
  • Співвідношення довжини
    Стрижки Олександра Тодчука – це новий похід до пропорцій довжини. Вважалося (і вважається), що укорочені верхні пасма надають зачісці об’єм. Однак це не так, у чому можна легко переконатися, повернувшись з салону і спробувавши укласти волосся самостійно. Майстри, які опанували технологію «розумної стрижки», виходять за рамки вищевказаного правила і створюють об’єм, керуючись індивідуальним підходом до клієнта.

«Розумна стрижка» по системі Олександра Тодчука: секрети техніки

Крім перерахованих параметрів, важливі також вага, пам’ять волосся, а також їх здатність зберігати форму і піддаватися обробці (наприклад, филировке). Вивчивши ці ознаки, ви зможете перетворитися з пасивного клієнта в співучасника процесу стрижки, навіть якщо вона «розумна».

Як показують відгуки, «розумна стрижка», що враховує індивідуальні характеристики волосся, дійсно працює. Ця послуга надається не тільки в салонах Олександра Тодчука, але і в ряді інших сучасних перукарень.