Борода, мабуть, тільки в Петровську епоху була ознакою відсталості і консервативних поглядів. Зараз же чоловіки, які обрали для себе такий імідж, пестять і плекає цю модну частину свого образу і, звичайно, часто користуються такою послугою сучасних салонів, як стрижка бороди і вусів.

Вибір форми

Борода підкреслює не лише мужність, а й індивідуальність, оскільки має безліч форм і видів – від кумедного «качиного хвоста» і значною «гарібальді» до витонченої імперської. Однак при виборі того чи іншого варіанта її стрижки чоловікові слід обов’язково враховувати такі свої характеристики, як форма обличчя, статура, колір волосся і навіть зростання.

Наприклад, високим людям для збереження пропорцій стилісти радять вибирати модель, візуально збільшує особа. Брюнетам зі світлою шкірою краще віддати перевагу мініатюрну бороду, оскільки вона і так буде виділятися на обличчі. Рудоволосим і світловолосим чоловікам можна, навпаки, рекомендувати об’ємні і широкі моделі.

Основні моделі

Сучасна мода пропонує чоловікам безліч видів і стилів бороди, кожен з яких має свою історію (нерідко досить давню). Наведемо найбільш відомі з них.

  • Суворовська борода
   Така борода бере початок від скронь, плавно спускається вниз, окаймляя обличчя, а потім не менш плавно згинається і переходить у вуса.

  • Борідка
   Ця модель була популярна в 1990-х роках, але і зараз знаходиться в тренді. Рослинність повинна закривати підборіддя, але мати акуратну і завершену форму. Борідка надає чоловікові елегантність, загадковість, витонченість, тобто всі ті якості, які приваблюють жінок.

  • Бальбо
   Цей вид бороди відрізняється невеликою довжиною, деякою масивністю і відсутністю бакенбардів. Підкреслити її форму допоможуть передбачені при стрижці основу під нижньою губою і вуса. Назву свою модель отримала від імені лідера італійських чорносорочечників і соратника Муссоліні Італо Бальбо. Можливо, дізнавшись про її походження, багато відмовляться від такого вибору. Якщо ж відкинути історичний шлейф, варто визнати, що бальбо добре підкреслює риси чоловічої особи.

  • Руська (повна) борода
   Така борода обов’язково приверне увагу до своєму власникові. Довжина для цього виду має не таке велике значення, як догляд. Без окантовки і щоденного миття російська борода буде виглядати неохайно.

  • Французька вилка
   Ця модна модель наполовину закриває щоки і починається з лінії бакенбард до підборіддя. Назву свою вона отримала за формою роздвоєного кінчика.

Технологія стрижки бороди

Не праві ті чоловіки, які вважають, що головне – відростити волосся на підборідді. Набагато важливіше надати їм форму, яка буде висловлювати вашу індивідуальність і в той же час відповідати модним тенденціям.

Стрижку бороди будь-якої моделі (в тому числі і фігурну) виконують за наступною технологією, яка актуальна як в салоні, так і вдома.

 • Бороду слід добре вимити і ретельно розчесати.
 • Починають стрижку з шиї та щік, збриваючи всі зайві волосся.
 • Після цього можна зайнятися вусами, якщо вони маються на увазі обраної моделлю.
 • Від вусів поступово переходять до бічних частинах бороди (якщо волосся довге і густе, для стрижки краще використовувати ножиці з загнутими вгору лезами).
 • Якщо борода буде конусоподібної, слід уважно стежити за симетрією, вирівнюючи в ході стрижки кінчик по центру підборіддя.
 • Потім стрижуть віскі. При цьому потрібно пам’ятати: круглолицим чоловікам підійдуть довгі бакенбарди, а власникам витягнутого або трикутного особи – короткі скроні.
 • Для створення акуратної форми і чітких ліній з допомогою тримера видаляють волосся в куточках рота і під носом (рот при цьому треба тримати закритим, але не напружувати). Після цього стрижку можна вважати завершеною.
 • Якщо у вас є необхідні інструменти і ви знаєте техніку і послідовність дій, стрижка бороди можна займатися і вдома.

  Правила догляду

  Якщо ви не хочете витрачати час на регулярні візити до стилістів, для догляду за бородою в домашніх умовах вам знадобиться, як мінімум, ножиці, тріммер і гребінець з товстими і рідкісними зубцями.

  Догляд за бородою можна назвати повноцінним, якщо він включає:

  • регулярне миття;
  • щоденну укладку;
  • своєчасне підтримання форми;
  • фарбування (ця частина догляду потрібна тільки дуже молодим ультрамодним людям).

  Вибравши той чи інший вид стрижки бороди, пам’ятайте, що це тільки початок для формування нового іміджу.

  Якщо ви не відчуваєте в собі сил для ретельного догляду за бородою, підійдіть до дзеркала і побрейтесь. На щастя, гладко поголений чоловік сьогодні, як і бородатий, в моді.