Стрижка шапочка чоловіча – фото, технологія, правила укладання

Більшість сучасних чоловіків намагаються підкреслити свою маскулінність з допомогою одягу, поведінки, іміджу, але при цьому доглядають за собою і не менш трепетно, ніж жінки, ставляться до моди. Багато модні тенденції, тим не менш, викликають неоднозначну реакцію сильної половини людства: це стосується, наприклад, повернення чоловічої стрижки шапочка. Не всі впевнені в тому, що вона підходить чоловікові, оскільки її відрізняють м’який силует, плавні лінії і необхідність в ідеальній укладанні.

Стрижка шапочка чоловіча – фото, технологія, правила укладання

Основні особливості

У стрижки шапочка чоловічий є інша, менш милозвучне народна назва – «стрижка під горщик». Це словосполучення відразу викликає в пам’яті образ простакуватого російського хлопця в полотняній сорочці і постолах. Однак сучасна чоловіча стрижка шапочка має мало спільного з цією зачіскою. Перукарі прагнуть зберегти округлу форму моделі, але завжди надають їй стильний вигляд.

Важливо в той же час розуміти, що лише деякі майстри здатні якісно виконати чоловічу шапочку. Хтось не в змозі домогтися завершеного силуету стрижки, хтось помиляється з довжиною, а хтось плутає моделі і стриже, наприклад, боб, який теж хороший сам по собі, але не може вважатися аналогом шапочки.

Розглянута стрижка володіє наступними важливими рисами:

 • округлою формою;
 • силуетом з плавним переходом довжини;
 • об’ємом в макушечной зоні (див. фото нижче).

При цьому на волоссі різних типів шапочка виглядає по-різному: тонким вона додає об’єм і красиву форму, кучерявим додає стильною недбалості.

Стрижка шапочка чоловіча – фото, технологія, правила укладанняСтрижка шапочка чоловіча – фото, технологія, правила укладанняСтрижка шапочка чоловіча – фото, технологія, правила укладання

Різновиди моделі

Шапочку можна виконувати з різними варіаціями: від різноманіття прочитань вона тільки виграє. Розглянемо найпопулярніші модифікації цієї універсальної чоловічої стрижки.

 • Асиметрична
  Для цієї стрижки характерно підкреслене розбіжність довжини волосся на скроневих зонах. У деяких випадках пасма з одного боку голови можуть досягати лінії плечей, а з іншого – відкривати вухо. Однак такі радикальні варіанти актуальні, мабуть, тільки для підлітків.
 • Філіруваний
  Щоб виконати цю чоловічу модель, майстер, досягнувши потрібної форми, активно филирует пасма по всій довжині. Таку шапочку можна носити молодим людям до 30 років (див. третє фото в галереї нижче).
 • Подвійна
  Одну шапочку, створює обсяг на маківці, зазвичай роблять довжиною до верхніх хрящів вух, а нижня досягає мочок. Це дуже декоративна модель, проте вона вимагає ретельної і досить виснажливою для чоловіків укладання, тому виконується вкрай рідко.
 • Багатошарова
  Таку стрижку під шапочку рекомендують чоловікам з кучерявими волоссям. Тільки на них вона буде виглядати досить ефектно.

Стрижка шапочка чоловіча – фото, технологія, правила укладанняСтрижка шапочка чоловіча – фото, технологія, правила укладанняСтрижка шапочка чоловіча – фото, технологія, правила укладання

Технологія виконання

З точки зору теорії виконання такої чоловічої стрижки, як шапочка, здається елементарним. Однак на практиці у багатьох перукарів виникають складності з нею. Знаючи це, намагайтеся вибрати досвідченого майстра для зміни свого способу.

Схема цієї чоловічої стрижки виглядає наступним чином.

 • Виконують горизонтальний проділ, що проходить по окружності голови над вухами через потиличні бугри.
 • Волосся, що залишилися над проділом, закріплюють зажимом.
 • У скроні паралельно пробору виділяють контрольну пасмо і стрижуть її, залишаючи довжину 1-1,5 см.
 • Використовуючи прийом «зведення волосся нанівець» і орієнтуючись на довжину контрольного пасма, просуваються від скроні до середини потилиці. Потім те ж саме повторюють з іншої сторони.
 • Над контрольною пасмом виділяють другу пасмо і стрижуть з подовженням на кілька міліметрів до центрального вертикального проділу.
 • Потім виконують окантовку і філіровку.
 • Рекомендації по укладанню

  Якщо ви зважилися на таку модель, як шапочка, придбайте заздалегідь щітку-брашинг невеликого діаметру і приготуйтеся до того, що вам доведеться постійно користуватися феном і укладальними засобами. Без цього зберегти форму стрижки не вийде.

  Стрижка шапочка чоловіча – фото, технологія, правила укладання

  Щоб укласти класичну шапочку, вам необхідно, висушуючи волосся, направляючи пасма брашингом до особі або від нього – залежно від того, який результат ви хочете отримати. Більш детально укладання чоловічої стрижки (в тому числі і шапочки) освітлена у відео після статті.

  Стрижку шапочка не можна рекомендувати тільки досить зрілим чоловікам: їм слід вибирати щось більш солідне. В іншому ж ця модель, яка повернулася з моди минулих років завдяки безлічі своїх варіацій, практично не має обмежень.