Японські чоловічі зачіски – історія і модні особливості

Сучасне покоління переповнене космополітами, що сприймають чужу по народженню культуру як частину свого світовідчуття. Це поширюється не тільки на спосіб мислення і життя, але і на імідж: з цієї причини японські чоловічі зачіски, які відрізняються досить специфічним для європейців виглядом, стали популярні серед молодих людей.

Японські чоловічі зачіски – історія і модні особливості

Відмінні риси

Серед японських зачісок для хлопців (зрілий чоловік швидше за все обере більш класичну стрижку і укладку) є як екзотичні, так і цілком повсякденні варіанти. Однак можна виділити цілий ряд ознак, за якими можна віднести чоловічу зачіску до японського стилю:

 • об’ємна чубчик (нерідко досить довга і густа);
 • рвані кінці по всій стрижці;
 • активне використання яскравих квітів і мелірування.

Японські чоловічі зачіски – історія і модні особливостіЯпонські чоловічі зачіски – історія і модні особливостіЯпонські чоловічі зачіски – історія і модні особливості

Ці риси сформувалися в ході модного еволюції японського способу. Проте існують цілком конкретні чоловічі зачіски, які носили і носять в Японії і які часто впливають на європейське стилеобразование в перукарні моді. Розглянемо їх докладніше.

Історія та сучасна мода

Японці, як і багато інших народів, з великим трепетом ставилися до свого волосся, вважаючи, що в них міститься життєва сила, тому стрижка волосся була недопустима ні для жінок, ні для чоловіків. Поява хитромудрих чоловічих зачісок багато в чому було пов’язане з необхідністю прибирати довгі пасма, щоб вони не заважали. Якісь з цих зачісок (наприклад, топ-кнот) стали дуже популярні серед європейців, а якісь залишилися невід’ємною частиною японською культурою.

 • Мизура
  Виконували рівний центральний проділ. Волосся над кожним вухом підв’язували у вигляді бобів. Ця форма і дала зачісці назву.
 • Японські чоловічі зачіски – історія і модні особливості

 • Канмури шита але мотодори
  Назва цієї чоловічої зачіски перекладається як «пучок під кошик». Волосся зачесывались нагору, з них формувався тугий пучок, на який надягали особливий головний убір – канмури (див. фото). Робили канмури за індивідуальними замовленнями з шовку, який потім обробляли чорним лаком для додання жорсткості.
 • Японські чоловічі зачіски – історія і модні особливостіЯпонські чоловічі зачіски – історія і модні особливостіЯпонські чоловічі зачіски – історія і модні особливості

 • Сакаяки
  Відмінні риси цієї чоловічої зачіски – поголена маківка і пучок на потилиці. Носили її тільки самураї. Для них, носили шолом, вона була дійсно ідеальна: навіть частково поголена голова полегшував боротьбу з вошами (ця проблема, як відомо, часто виникає у військово-польових умовах), а високо піднятий хвіст пом’якшував удар по голові. Для фіксації пучка на потилиці використовували в тому числі бинтсукэ – спеціальну пасту для волосся, яку виготовляли з перегородок плодів лакового дерева, що виростає в Японії.
 • Японські чоловічі зачіски – історія і модні особливостіЯпонські чоловічі зачіски – історія і модні особливостіЯпонські чоловічі зачіски – історія і модні особливості

 • «Плід дерева гінкго»
  Цю зачіску теж носили японські самураї. Від сакаяки вона відрізнялася тим, що на поголеній голові залишали пасмо, яку поєднували з хвостом і скручували у вузол.
 • Японські чоловічі зачіски – історія і модні особливості

Зачіски самураїв сприяли входження в європейську моду вузла на потилиці або маківці – топ-кнота. Він зазвичай виконується на довгому волоссі.

Якщо чоловік вибирає японську зачіску, він, як правило, поділяє цінності цієї культури, для якої дуже важлива духовна складова. Саме тому, прикрасивши себе топ-кнотом, намагайтеся вести себе в повсякденному житті, як справжній самурай.

Японські чоловічі зачіски – історія і модні особливостіЯпонські чоловічі зачіски – історія і модні особливостіЯпонські чоловічі зачіски – історія і модні особливості

Що таке бусідо?

Бусидо – це правила самурая, своєрідна чоловіча філософія, якої може дотримуватися кожен сучасний чоловік або хлопець. Отже, справжній японський воїн повинен:

 • не говорити нічого даремно, ретельно зважувати кожне слово;
 • дотримуватися помірності в їжі;
 • пам’ятати про закон «стовбура і гілок» («стовбур» – це мати і батько, «гілки» – це діти), поважати своїх предків;
 • бути готовим пожертвувати життям заради обов’язку;
 • не тільки розвивати фізичну силу, але й навчатися наукам і мистецтвам;
 • бути справедливим.

Дотримання цих правил, актуальних і сьогодні, допоможуть вам усвідомлено підходити до вибору тієї чи іншої японської зачіски, бачити в ній особливий сенс.